Koskor lõi Serie D-s esimese värava, Tamm tegi Bulgaarias järjekordse nullimängu (0)

Tristan Koskor. Foto: Asti Calcio

Eesti Premium liiga eelmise hooaja parim väravakütt Tristan Koskor lõi täna oma esimese värava Itaalia Serie D-s.

Asti põhikoosseisu mahtunud Koskor vähendas 23. minutil kaotusseisu Lavagnese vastu 1:2-le. Eesti ründaja vahetati välja 57. minutil 2:3 kaotusseisus. Lõpuks jäi Asti vastasele alla tulemusega 2:4. Meeskond paikneb oma liigatsoonis 20 tiimi seas kaheksandal kohal.

Plovdivi Botevi keskkaitsja Joonas Tamm tegi Bulgaaria kõrgliigas viienda järjestikuse nullimängu. Kui liita juurde ka kolmapäevane karikamäng, on Tamm ja Botev hoidnud oma puuri puhtana järjepanu kuues ametlikus kohtumises.

Botev alistas täna Sofia Lokomotivi 4:0. Tamme klubikaaslane Matvei Igonen jälgis kohtumist varupingilt.

Bulgaaria kõrgliigas toimub nüüd tabeli tükeldamine. Botev sai põhihooajal seitsmenda koha ning hakkab mängima lõppkohtadele seitsmendast kümnendani. Selle neliku parim teenib pääsme UEFA Konverentsiliiga eelringi.

Mari Liis Lillemäe ja Rahel Repkini koduklubi Innsbrucki Wacker kaotas Austria naiste kõrgliiga 13. voorus Grazi Sturmile 1:2. Wacker lõi 88. minutil viigivärava, aga lasi kohe järgmisel minutil uuesti vastastel skoorida. Mõlemad eestlannad tegid täismängu, Lillemäe sai teisel poolajal kollase kaardi.

Wacker on raskes seisus, kuna on teeninud praeguseks ainult ühe punkti ning paikneb viimasel, kümnendal tabelireal, mis tähistab kõrgliigast väljalangemist. Hooaja lõpuni jääb veel viis vooru ja eelviimane positsioon on kaheksa punkti kaugusel.

Vlasi Sinjavski koduklubi Slovacko tegi Tšehhi kõrgliiga 29. voorus 1:1 viigi Plzeni Viktoriaga. Sinjavski pääses väljakule alles 87. minutil, kui mõlemad väravad olid löödud. Slovacko paikneb kuuendal tabelireal, Plzeni Viktoria on kolmas.

Georgi Tunjovi leivaisa Pescara kaotas Itaalia Serie C-s Anconale 0:2. Tunjov kuulus põhikoosseisu ja vahetati välja 55. minutil, kui Ancona mõlemad väravad olid löödud. Pescara asub oma liigatsoonis seitsmendal kohal.

Kaks nädalat tagasi saadud punase kaardi tõttu puudus Märten Kuusk Poola esiliigamängust, milles tema tööandja Katowice tegi Niecieczaga 2:2 viigi. Katowice hoiab kolmandat positsiooni.

Thessaloniki PAOK-i duubelmeeskonna ründaja Aleksandr Šapovalov sekkus Kreeka esiliigas 1:0 võidumängu Kampaniakose vastu vahetusest 74. minutil. Värav oli löödud esimesel poolajal. PAOK B asub poolitatud tabeli alumise poole kõrgeimal, kuuendal kohal.