Kris Ilves | Mbappe võib asjade kokkulangemisel juba nelja aasta pärast Klose rekordit ohustada (0)

Kui kõrgele kannavad Kylian Mbappe tiivad? Foto: Scanpix / Antonin Thuillier / AFP

Tiitlikaitsja Prantsusmaa on Katari MM-il võitnud mõlemad seni peetud mängud ja Kylian Mbappe on nendes löönud kolm väravat - Austraalia vastu ühe ja Taani vastu kaks. Tõenäoliselt tuleb sellele lisa, sest Prantsusmaa on koha kaheksandikfinaalis juba kindlustanud ja kui Mbappe on väljakul, siis üldjuhul võrgud sahisevad.

Mbappe tegi MM-debüüdi neli aastat tagasi Venemaal, kus lõi neli väravat - ühe alagrupiturniiril, kaks kaheksandikfinaalis ja ühe finaalis - ning krooniti 19-aastaselt (!) maailmameistriks. Juba ainuüksi seda saavutust on keeruline korrata või ületada.

Kuna Kataris on Mbappel juba kolm tabamust kirjas, siis lihtne matemaatika ütleb, et kokku on ta suurel spordipeol löönud seitse väravat. Seda on ta suutnud üheksa mänguga ehk Mbappe lööb MM-il keskmiselt 0,78 väravat mängu kohta. Sageli kipume unustama, et Mbappe on sellisele tasemele jõudnud vaid 23-aastaselt. Lisaks Mbappele on varasemalt nii noorelt seitse MM-väravat löönud legendaarne Pele.

Kõigi aegade edetabelis on esikohal Miroslav Klose, kes tegi MM-debüüdi 24-aastaselt ja lõi 16 väravat. Talle järgnevad Ronaldo Nazario (15), Gerd Müller (14), Just Fontaine (13) ja Pele (12). Mbappe jääb esiviisikust maha vaid viie väravaga. Tegevmängijatest on Mbappega samal pulgal Luis Suarez ning eespool Thomas Müller (10), Cristiano Ronaldo (8) ja Lionel Messi (8), aga Mbappel on oma nooruse tõttu parimad võimalused Klose rekord alistada.

REKLAAM

Kuna mulle ennustada meeldib, siis pakun, et see võib juhtuda juba nelja aasta pärast Kanadas, Mehhikos ja USA-s toimuval MM-il, kui Mbappe on 27-aastane. Seda eeldusel, et Prantsusmaa jõuab nii Kataris kui ka Põhja-Ameerikas kaugele ja Mbappe hoiab traumadest eemale.

Tõsi, loogilisem oleks pakkuda Mbappe neljandat või viiendat MM-i. Sellele on vihjanud ka praegune rekordiomanik. "Arvestades Mbappe vanust, siis ta võiks mängida veel neljal MM-il," sõnas Klose pärast eelmist MM-i. "Tõenäoliselt püüab ta mu kinni või läheb mööda. Selleks peab Prantsusmaa konkurentsis püsima. Praegu tundub see tõenäoline."

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK