Kuressaare duubel vahetab nime ja peatreenerit ning läbib noorenduskuuri (0)

Sander Viira liigub Kuressaare treeneripüramiidis sammu võrra kõrgemale. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

FC Kuressaare andis teada, et nende duubelmeeskond saab uuel hooajal uue nimetäienduse, läbib noorenduskuuri ja samuti jätkatakse tööd uue peatreeneri käe all.

Et teha Eesti jalgpallimeistrivõistluste teisest liigast samm aste kõrgemale Esiliiga B-sse peab FC Kuressaare II saama U21 meeskonnaks ja nii võetakse ette tõsine noorenduskuur mullu klubi U17 meeskonda juhendanud Sander Viira vedamisel, kirjutab klubi oma koduleheküljel.

"FC Kuressaare duubelmeeskonna eesmärk on olnud läbi aastate anda mänguvõimalus oma noortele, kellest sirguks täiendus esindusmeeskonnale. Premium liiga tasemele jõudmiseks on vaja aga omandada mänguoskusi ja kogemusi vähemalt Esiliiga B tasemel, sest teises liigas pallimisest selleks ei piisa," seisab klubi avalduses. Juba mullu meeste mängus kogemusi saanud 6-8 noormängijale lisandub sel hooajal kümmekond U17 liigas osalenud noort ja nimekirja jääb ka kümme vanemat mängijat, kelle kogemused peavad aitama kergemini kohaneda.

Sander Viira ütles, et klubil tuleb noori palju peale ning neil on vaja korralikku võimalust end karastada ja samm edasi teha. "Täna on keeruline öelda, kas nad on kõik selleks tasemeks valmis," märkis treener. "Need, kes juba eelmisel aastal mängisid said teise liiga tasemel hakkama. Eks esimesed mängud näitavad, kui palju keegi selleks meeste mänguks valmis on. Usun, et kui me teeme trennides kõvasti tööd, siis suudame juurde panna. Oluline on saavutada stabiilsus."

REKLAAM

Jalgpalliliidu kehtestatud reeglite järgi tähendab U21 seda, et väljakul on kuni 21-aastased mängijad, keda saab maksimaalselt toetada kolm vanemat mängumeest. "Ma pole veel kõigiga rääkinud, aga kindlasti jätkavad Maarek Suursaar, Reivo Vinter ja Eerik Poopuu, tagasi tuleb Tanel Noot ja kui Alari Saar suvel end esindusse ei mängi, siis loodetavasti on ta meiega," rääkis Sander Viira, kelle sõnul räägib ta veel mitme mehega, teiste hulgas Märten Opi ja Reiko Mäeoruga.

Viira sõnul vaatab ta eelolevale positiivselt, sest koos on päris hea grupp, mis on vaja nüüd tööle saada. "Loodan, et poisid kasutavad seda võimalust enda arenguks ja pingutavad korralikult," lausus ta, lisades, et see on Saaremaa sats ja esindusest ta abi ei oota.

Kui eelmise hooaja lõpetas FC Kuressaare II Lääne/lõuna tsoonis teise kohaga, siis tänavu on selle tulemuseni keeruline jõuda. Viira hinnangul on esimese otsa võistkonnad muidugi tugevad.

"Kuigi hooaeg on meie noortele meeste mängu sisse elamiseks, tahaks ikka turniiritabeli esimesse poolde jõuda," rääkis treener. "U17 liiga näitas, et Eesti tasemel me päris tipus ei ole, kuid oleme korralikud keskmikud ja häbenema ei pea. Saarlased on pisut aeglase arenguga ja kes suudab nüüd juurde panna, sellel on kindlasti jalgpallis ka oma võimalused."

Jalgpalli teine liiga alustab 26. märtsil.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK