Luup peale | Julge Transi rind on haavleid täis. Jälle (0)

Narva Transi fännid peavad Euroopast positiivseid emotsioone edasi ootama. Foto: Janek Eslon

Narva Transi eurohooaeg lõppes harjumuspäraseks saanud keretäiega. Jerevani Pjuniku vastu mindi kordusmängus Rakveres küll uljalt edasipääsu püüdma, kuid lõpptulemuseks oli ikkagi ülikindel allajäämine, kahe mängu kokkuvõttes 0:5.

Trans üllatas kordusmängu alguses aktiivse pressingu ja ründava suunitlusega, lubamata vastastel palli kontrollida ja ajades niiviisi mängutempo kõrgele. Paraku ei saanudki näha, kui kaua Trans niiviisi vastu oleks pidanud, sest Pjunik lõi oma esimesed võimalused kohe väravaks, purustades sellega kodumeeskonna illusioonid.

8. minutil lendas Artak Dashjani ühepuutelöök kasti tagant tugevalt ja täpselt parema posti kõrvale - 0:1. Ning 14. minutil pääses Juninho kavalalt lahti mängitud karistuslöögi järel kuuelt meetrilt vabalt peaga löögile - 0:2.

Sealt alates vajus mäng ootuspärastesse rööbastesse, kus armeenlased domineerisid ja narvalased pidid lootma harvadele kontratele. Paar standardolukorda Trans avapoolajal küll teenis, aga arvestatavate löögivõimalusteni ei jõutud.

REKLAAM

Vaheajal tegid mõlemad meeskonnad kaks vahetust. Transi poolelt sekkusid Tristan Koskor ja Jegor Žuravljov ning lahkusid Gleb Pevtsov ja Irie, kelle käe ümbert rändas kaptenipael Artjom Škinjovi käsivarrele. 64. minutil pakuti väärt kogemusi Aleksandr Jegorovile, kes vahetas välja üllatusliku alustaja Matvii Burenko, ning lõpuminutiteks pääses platsile ka Viktor Kudrjašov.

Väljakul oli Pjunik vahepeal mängu täielikult enda kätte saanud ning 66. minutil tõi see kaasa ka võrgusahina, kui Luka Juricic naelutas kaheksalt meetrilt jalaga väravasse David Davidjani täpse tsenderduse - 0:3.

Transi parim šanss avanes 69. minutil, kui Alex Markovic Harlin Suareze karistuslöögi järel kuuelt meetrilt peaga löögile pääses, aga palli üle värava saatis. 75. minutil jäi Daniil Tarassenkov vastase takistamisel hätta ja põhjustas penalti, kuid Aleksandr Kraizmer arvas Levon Vardanjani löögisuuna ära ning sai hakkama mälestusväärse tõrjega.

78. minutil proovis Jegor Žuravljov keskringi lähistelt vastaste väravavahti üllatada, aga kaarpall maandus värava katusel. Trans jahtis innukalt auväravat, samas kui Pjunik keskendus mängu lõpuni veeretamisele, ning armeenlaste tahe jäi ka siinkohal peale. Soccernet.ee tähelepanekud:

Matvii Burenko võitluses Nikita Baranoviga. Foto: Janek Eslon

1. 17-aastane ründaja Koskori asemel

Kui avamängus üllatas Transi peatreener Sergei Terehhov sellega, et jättis kogenud väravavahi Aleksei Matrossovi ja kaitsja Aleksandr Kulinitši pingile ning usaldas algkoosseisu Aleksandr Kraizmeri ja Mark Maksimkini, siis kordusmängus jäi ta nendele muudatustele truuks, aga üllatusi tuli veel juurdegi!

Nimelt, Transi pingile prantsatasid keskväljamootor Deniss Poljakov ja tänavune esiründaja Tristan Koskor. Algkoosseisu pääsesid omakorda Gleb Pevtsov ning kõigest 17-aastane Ukraina ründaja Matvii Burenko, kellel oli esindusmeeskonnaga kirjas kõigest 15 minutit Premium liiga jalgpalli ja 23 minutit Armeenias peetud avamängust.

Eelmisel aastal Eestisse saabunud Burenko on seni esindanud peamiselt Transi järelkasvuvõistkondi, mängides tänavu Esiliiga B-s klubi U21 võistkonna eest.

2. Julge hundi rind ...

Transi üllatused ei piirdunud seejuures isikkoosseisuga, vaid ka Terehhovi poolt valitud asetus ja lähenemine olid suunatud vastaste üllatamisele. Narvalased rivistusid üles 5-3-2 asetuses, mida nad on sel hooajal minimaalselt praktiseerinud.

Armeenias paremkaitsesse nihutatud Artjom Škinjov tegutses seekord vasakul. Foto: Janek Eslon

Tavapärane äärekaitsja Aleksandr Nikolajev oli vasakpoolne keskkaitsja ning tavapärane ääreründaja Daniil Tarassenkov pidi paremal äärel peamiselt kaitsetööga tegelema. Burenko ja Pevtsov moodustasid aga puhtakujulise ründepaari, olgugi et avamängus võõrsil oli Koskor üksinda ees alustades pea täielikult ülesjäänud meeskonnast ära lõigatud.

Koduväljakul ei kavatsenud Trans sellel juhtuda lasta, et armeenlased ainult palli lükkavad ja narvalaste ründemängu niiviisi neutraliseerivad. Vähemasti avaminutite lähenemisest jäi selge mulje, et mänguplaan nägi ette maksku mis maksab täiskäigul väravajahti ja mis jäi puudu meisterlikkusest, see tuli tasa teha suure jooksmisega. Ründajad ja keskväljamehed pressisid vastaseid isukalt ja ääred saalisid üles-alla ning Pjunik ei suutnud tõepoolest mängu nii selgelt kontrollida.

Paraku jäi nägemata, kuhu selline mängudünaamika oleks võinud välja viia, sest Pjuniku kõrge klassiga mängumehed tegid mängupildist hoolimata kõik veerandtunniga selgeks.

Tristan Koskori sekkumise ajaks oli kõik juba otsustatud. Foto: Janek Eslon

3. Ootuspäraselt mäekõrgune vahe

Narvalased hellitasid 0:2 kaotatud avamängu järel veel pisikesi edasipääsulootusi, kuid näiteks kihlveokontorite jaoks oli nende langemine nii selge, et Pjuniku edasiüääsu peale ei võetudki panuseid vastu. Transi peale panustades võis raha tagasi teenida aga rohkem kui sajakordselt, mis tähendab seda, et Eesti klubi edasipääsuvõimalust hinnati väiksemaks kui üks protsent.

Selle hinnangu aluseks ei olnud sugugi vaid avamängu resultaat, aga ka statistika ja mängupilt. Armeenias valdas kodumeeskond palli koguni 83% mänguajast ning löögistatistika rääkis nende kasuks 26:2. Sellise mäekõrguse vahe pealt vajanuks Trans tõepoolest parajat imet, et resultaat ümber pöörata. Kordusmäng kujunes võrdsemaks (Pjunik valdas palli 70% ajast ja sooritas 15 lööki Transi 7 vastu), kuigi arvestada tuleb ka seda, et enamus mänguajast olid pinged juba maas.

Paraku sobituvad Transi tänavused tulemused õmblusjälgi jätmata ka ajaloolisse mustrisse, mis annab narvalaste eurosaatusele üheseltmõistetava hinnangu. Trans on pidanud ühtekokku 37 euromängu, millest enam on Eesti klubidest ette näidata vaid Floral, Levadial ja Kaljul, kuid neist koguni 34 on kaotatud.

Kõik 17 väljalangemisheitlust Euroopas on lõppenud Transi allajäämisega, kusjuures keskmiseks allajäämise suuruseks kahe mängu kokkuvõttes on olnud 5,35 väravat. Tänavune 0:5 allajäämine oli seegi Transi jaoks igati tüüpiline.

4.  Transi parim - Harlin Suarez

Kolumbia poolkaitsja tegi ühe oma silmapaistvamatest esitustest Transi särgis, näidates üles kustumatut töötahet ja -võimet, jõudes suure tööraadiusega igasse väljaku osasse ja saades kahevõitlustes viisakalt hakkama.

Protokoll:

20. juulil kell 18.30 Rakvere linnastaadionil

JK Narva Trans - FC Jerevani Pjunik 0:3 (0:2)
8. Artak Dashjan, 14. Juninho, 66. Luka Juricic

Realiseerimata penalti: 76. Levon Vardanjan (Kraizmer tõrjus)
Hoiatused
: 71. Jegor Žuravljov - 15. Juninho
Mänguolud: +19, vahelduv pilvisus, muruväljak väga heas seisukorras
Peakohtunik: Andrew Davey
Abikohtunikud: Stephen Donaldson, Georgios Argyropoulos
Neljas kohtunik: Thomas Anthony Clarke (kõik Põhja-Iirimaa)

Narva Trans: Aleksandr Kraizmer, Artjom Škinjov, Alex Markovic, Kauan, Aleksandr Nikolajev, Mark Maksimkin, Irie (46. Jegor Žuravljov), Daniil Tarassenkov, Harlin Suarez (87. Viktor Kudrjašov), Gleb Pevtsov (46. Tristan Koskor), Matvii Burenko (64. Aleksandr Jegorov).
Varus: Aleksei Matrossov, Deniss Sibul, Aleksandr Kulinitš, Tristan Koskor, Sergei Kondrattsev, Jegor Žuravljov, Aleksandr Jegorov, Viktor Kudrjašov, Deniss Poljakov.

Jerevani Pjunik: Stanislav Butšnev, Juninho, Anton Bratkov (71. Juan Bravo), Nikita Baranov, Aleksandar Miljkovic, Edgar Malakjan (46. David Davidjan), Artak Dashjan (46. Artak Grigorjan), Hovhannes Harutjunjan, James (62. Levon Vardanjan), Luka Juricic, Yusuf Otubanjo (62. Jose Caraballo).
Varus: Henri Avagjan, Sergei Mikajeljan, Juan Bravo, Artak Grigorjan, Roman Karasjuk, Jose Caraballo, Levon Vardanjan, Lucas Villela, Artur Avagjan, Vagner Goncalves, David Davidjan.

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK