Luup peale | Levadia korraldas jõudemonstratsiooni, Transi leegionäridel oli must päev (galerii!) (13)

Levadia alustas tiitlijahti üliveenva esitusega. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Premium liiga hooaja kullasoosikuks peetav FCI Levadia tuli avavoorus favoriidikoormaga hiilgavalt toime, lüües külla sõitnud Narva Transile kuus vastuseta väravat.

Levadia haaras juhtohjad juba 5. minutil. Joao Pedro teenis väljaku paremast küljest karistuslöögi ja saatis sealt ise palli värava ette, kust Rasmus Peetson selle viielt meetrilt jalaga väravasse suunas – 1:0!

Levadia jätkas domineerivalt, aga Til Mavretic 11., Ioan Yakovlev 16. ja Mihkel Ainsalu 21. minutil jätsid lubavad löögikohad kasutamata. Lisaks omati vastaste kastis veel mitmeid poolohtlikke olukordi, kui kas ründajad napilt pallini ei ulatunud või siis nende üritused kaitsjate poolt blokeeriti.

Õhus olnud värav muutus reaalsuseks 26. minutil, kui Ainsalu saatis Yakovlevi söödu järel 14 meetrilt võimsa ühepuutelöögi vasakule üles – 2:0 ja Cristiano Ronaldo stiilis siu! sinna otsa.

REKLAAM

32. minutil ei saanud Felipe Felicio Michael Schjönning-Larseni tsenderdust viiekastinurgast raamide vahele, kuid kaheksa minutit hiljem parandas brasiillasest tipuründaja selle eksimuse. Til Mavretic röövis keskväljal palli ja andis selle edasi Richie Musabale, kelle otsustava söödu järel pääses Felipe Felicio Aleksei Matrossoviga silmitsi ja lahendas olukorra kastijoonelt kindla löögiga – 3:0!

Trans kasutas kiiresti ära kolm vahetust ning nende toel saabus teise poolaja alguses külalismeeskonna parim periood, mil Levadia surve mõnevõrra lõdvenes. 58. minutil avanes Transil ka üks realistlik väravavõimalus, kui Jegor Žuravljov näppas Karl Andre Vallneri söödu vahelt ning German Šlein sai kastijoonelt proovida, aga tema löök blokeeriti Ainsalu poolt.

Vaid 30 sekundit hiljem kukkus Musaba teises väljakuotsas Šalva Burjanadze taklamise tagajärjel ja peakohtunik Martti Pukk määras penalti, olgugi et grusiin puutus palli ja olukord sündis trahvikasti piiripealsel alal. Järgnes üsna pikk VAR-kontroll ning protestimise eest jagati kaks kaarti Transi pingile, enne kui Mavretic lõpuks 62. minutil lüüa sai ja palli posti kõrvale saatis – 4:0!

See murdis peatreenerita jäänud Transi vastupanu lõplikult ning juba 63. minutil sahises võrk taas, kui Leonardo Roloni lubamatu sööt enda trahvikasti ette langes Yakovlevi saagiks ning tema kiire söödu järel jäi Felipe Feliciole vaid vormistamise roll – 5:0!

Väravapeole pandi punkt 70. minutil, kui Kelsey Egwu kukkus viimase kaitsjana Musaba surve all, misjärel pääses Hollandi poolkaitsja Matrossoviga silmitsi ja lahendas olukorra kindlalt – 6:0! 83. minutil võinuks vahetusest sekkunud Mark Oliver Roosnupp lüüa veel ühe, aga saatis hea võimaluse küljevõrku. Soccernet.ee tähelepanekud:

Richie Musaba pani väravapeole punkti. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

1. Küps Levadia ja toores Trans 

Levadia ja Transi meeskonnad on väga erinevates arengufaasides. Kui Levadia tegi eelmisel talvel läbi suured muudatused, aga on praeguseks saanud aasta aega rahulikult toimetada ja meeskonnana küpseda, siis Trans omakorda pani tänavusel talvel kokku peaaegu täiesti uue komplekti.

Levadia algkoosseisus oli vaid üks mängija, Hollandi keskväljamees Richie Musaba, kes eelmisel hooajal meeskonnas ei mänginud. Transi algkoosseisus oli aga koguni seitse uut mängumeest, kellele lisandus Deniss Poljakovi vigastuse järel veel kaheksaski - alles eile klubiga käed löönud German Šlein.

Kokkumängu ning klubide üldist staatust arvestades võiski eeldada omavahelise mängu eel parajat tasemevahet, kuid nii suured käärid olid siiski ootamatud. Transil jäi ju seljataha võrdlemisi edukas eelhooaeg, mis lõpetati nädala eest FC Flora vastu superkarikafinaalis 2:2 viigiga, kaotades valitsevale Eesti meistrile alles penaltiseerias.

Levadia ei teinud lihtsalt head esitust, vaid korraldas tõsise jõudemonstratsiooni, kinnitades sellega enda tugevust ning kuulutades kõigile, et soosikukoorem ei pärsi nende enesekindlust. Kapten Rasmus Peetson ristis selle kohtumise isegi Curro Torrese ametiaja parimaks esituseks ning tõepoolest on keeruline sellest isegi iluvigasid leida, sest üllatusvõimeliseks peetud Transile ei jäetud väljaku peal lootusekübetki.

Kõik läks seekord Transi vastu. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

2. Transi leegionäride reaalsuskontroll

Kui superkarikafinaalis Flora vastu jätsid Transi uued täiendused enamjaolt hea mulje, siis Levadia pani meeskonna palju suurema surve alla ning tulemuseks oli kollektiivne läbikukkumine, kus otsustavate eksimustega paistsid silma tihti just uued leegionärid.

Avavärav sündis standardolukorrast, kus väravalööja Peetson jooksis kõigepealt maha Landry Kabore pealt. Sama mehe pallikaotuse järel algas poolaja lõpus kolmanda värava toonud kiirrünnak. Penaltivea autoriks oli Šalva Burjanadze ning viiendale väravale eelnes Leonardo Rolon lubamatu valesööt otse ohutsooni. Viimane värav läks omakorda täiel määral Kelsey Egwu kraesse, kui kanadalane viimase kaitsjana palli kaotas.

Transi ründeosakonna täiendused lõigati aga Levadia üleoleku tõttu pea täielikult mängust välja.

Narvalased olid rahulolematud kohtunike otsustega, sest pehmevõitu penaltiviga võis sündida väljaspool kasti ning viimase värava olukorras võinuks Egwu kasuks ka vea vilistada. Ent isegi soodsad otsused nendes olukordades ei oleks suures pildis midagi muutnud, sest jõuvahekorrad olid niivõrd selged.

Felipe Felicio lõi eelmisel hooajal kokku vaid kuus liigaväravat, nüüd kohe kaks. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

3. Ühepoolne hooaja algus

Mullune tavatult tasavägine hooaeg lubas loota, et Premium liigas näeb ka sel aastal väga ühtlast konkurentsi, kus ühegi mängu võitjas ei saa enne avavilet kuigi kindel olla. Esimesed märgid näitavad aga, et "suure neliku" ja järgnevate meeskondade vahe on siiski tohutu.

Nii FC Flora, Nõmme Kalju kui ka nüüd Levadia haarasid vastavalt Nõmme Unitedi, FC Kuressaare ja Transi juba avapoolajal mitmeväravalise eduseisu ning vormistasid tabelisse mugavad võidupunktid. Kolme mängu koondskooriks lausa 14:0.

Kolmest senipeetud kohtumisest oli Levadia ja Transi mäng kõige ühepoolsem ning lõppseis mängupildile igati vastav. Lõviosa ajast püsis pall narvalaste väljakupoolel ning Levadia sooritas FlashScore'i andmetel lõpuks koguni 22 pealelööki Transi kahe vastu.

Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

4.  Mängu parim - Richie Musaba

Hollandi kõrgliiga kogemustega 23-aastane poolkaitsja tegi muljetavaldava ja resultatiivse debüüdi. Number kümne kohal tegutsenud mees andis kolmandale väravale otsustava söödu, teenis neljanda värava toonud penalti ning vormistas ise lõppseisu.

Protokoll:

2. märtsil kell 14.30 Sportland Arenal

Tallinna FCI Levadia - JK Narva Trans  6:0 (3:0)
5. Rasmus Peetson, 26. Mihkel Ainsalu, 40., 63. Felipe Felicio, 62. pen. Til Mavretic, 70. Richie Musaba

Väravasöödud: 5. Joao Pedro, 26., 63. Ioan Yakovlev, 40., 62. Richie Musaba, 70. x
Hoiatused: 23. Bourama Fomba, 49. Felipe Felicio, 74. Joao Pedro - 58. Shalva Burjanadze, 60. Vaja Nemsadze (pingilt), 61. Aleksei Eremenko (pingilt), 73. Zakaria Beglarišvili
Mänguolud: +3, vahelduv pilvisus, kunstmuru heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 289
Peakohtunik: Martti Pukk
Abikohtunikud: Petteri Schultz, Andrus Õun
Neljas kohtunik: Andrei Karhu
VAR: Kristjan-Eric Lääne
AVAR: Tauno Rämson

Levadia: Karl Andre Vallner, Michael Schjönning-Larsen, Rasmus Peetson, Bourama Fomba (46. Ken Kallaste), Edgar Tur, Til Mavretic (68. Nikita Vassiljev), Mihkel Ainsalu, Ioan Yakovlev (68. Mark Oliver Roosnupp), Richie Musaba (73. Maksimilian Skvortsov), Joao Pedro, Felipe Felicio (68. Robert Kirss).
Varus: Oliver Ani, Mark Oliver Roosnupp, Robert Kirss, Ahmad Gero, Frank Liivak, Ken Kallaste, Aleksander Filatov, Nikita Vassiljev, Maksimilian Skvortsov.

Trans: Aleksei Matrossov, Aleksandr Ivanjušin, Kelsey Egwu, Šalva Burjanadze, Artjom Škinjov (46. Taaniel Usta), Bi Sehi Elysee Irie (46. Jegor Žuravljov), Leonardo Rolon, Deniss Poljakov (27. German Šlein), Zakaria Beglarišvili, Landry Kabore, Sergo Kuhhianidze. 
Varus: Aleksandr Kraizmer, Deniss Sibul, Vaja Nemsadze, Taaniel Usta, Valeri Šantenkov, Jegor Žuravljov, Aleksandr Jegorov, Viktor Kudrjašov, German Šlein.

SEOTUD PILDID
SEOTUD MÄNGUD
13 kommentaari

Jaan95   •  
(176.46.31.***)
Kus siis "tulevase meistri" pealtvaatajad on? 289 ainult!
antz-   •  
(80.220.162.***)
Kas publik teeb meeskonna meistriks?
Kevv92   •  
(46.131.45.***)
Küll nad siin publikurekordeid jōuavad teha nagu eelmisel hooajal.
SunWolf   •  
(85.253.118.***)
Leval on publikuga üldse kummaline muundumine olnud. Veel kümmekond aastat tagasi oli klubi poolehoidja stammiks vene natsilipuga Tallinna-Maardu putinlane. Kui algas vene-Ukraina sõda avastas Levada endas ootamatult ukraina juured. Eelmise hooaja eelviimaseks mänguks sebis mees statale sektoritäie Eestis õppelaagris olnud Ukraina sõjaväelasi. Ilmselt t**d on klubi peremehe sõnavõttudest ja meele muutusest segaduses ja praegu koosneb Levadia poolehoidjate virtuaalosa tuumik vesti ja Flora vihkajate 'junaitidest' kes aga ei viitsi ennast statale vedada. Ehk hooaja arenedes jõuavad nad ka reaalselt statale.
Jaan95   •  
(176.46.31.***)
To: antz-
Ehk siis publik polegi oluline! Kelle jaoks nad siis üldse mängivad?
põssa   •  
(90.191.98.***)
Flora fännid juba leppinud, et tiitlit see aasta ei tule ja üritavad nüüd leida mingeid täiesti mõttetuid kohti, kus saaks kuidagi Levale ära panna? Naljakas :D
antz-   •  
(80.220.162.***)
Kuule jäänus, puhka jalga
Innars   •  
(90.191.131.***)
EJL esindusklubi fännidele ei mahu pähe tänased skoorid, eile oldi eufoorias kuidas eelmise aasta "meister" näitas enneolematut taset ja alistas esiliigast tulnud meeskonna 2:0 :D
ElectroBlast   •  
(90.190.35.***)
Floral oli ka 289 kui Unitedi fännid maha arvata publiku numbrist.
ElectroBlast   •  
(90.190.35.***)
Floral oli ka 289 kui Unitedi fännid maha arvata publiku numbrist.
Kebab   •  
(91.129.97.***)
Kusjuures Flora avamäng oli publikule tasuta.
Jack21   •  
(85.253.131.***)
Floral polegi rohkem fänne kui 289 sealt võta need joodikud 5 sektor maha siis ei ole seal kedagi kellele flora mängima peaks
thesiimpukk   •  
(145.14.47.***)
@sunwolf äkki saadi enne omavahel läbi ja vaadati mööda kuna otsest konflikti vene-ukraina vahel polnud. Nüüd see aga lihtsalt ei olda ühtsel meelel enam.

Muusosa aga ütleks, et see muutus on ju ainult hea - üldse ei tahagi staadionile minna kui ühe klubi sektoris on natsilipuga putinlased

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK