Luup peale | Muru võiks ja saaks rohelisem olla, külvataks vaid julgemalt (12)

Kellele anti võimalus, kellele mitte ... Foto: Brit Maria Tael

Eesti meeste koondis pidas EM-valiksarjas ära teise matši. Jälle oli Rauno Sappinen see, kes Sinisärgid avapoolaja keskpaigas ette viis. Samas jälle oli Eesti see, kes totralt vastu näppe sai. Punkt on vähemalt käes.

Mäng Bakuus algas kui vutimatš ikka - Emin Mahmudov ja Renat Dadašov panid palli mängu - ning nii said kodused seda mõnda aega ka lükata. Teisalt ei kestnud see pidu pikalt, sest Eesti võttis töö üle. Juba teisel minutil leidis Konstantin Vassiljev tsenderduse tagumisse posti, kuhu üllatusmees Marco Lukka eeskujulikult ka jõudis, kuid mitte piisavalt otsustavalt.

Koos mänguajaga kasvas ka toorutsemise kraad. Kui mõni minut hiljem koputas Henri Anier rohmakas duellis Hojjat Haghverdi kulmuküngast, siis oma liigset jõulisust näitasid kiirelt ka Rasmus Peetson ja Mattias Käit. Nendes olukordades vastane oma ohtlikkust veel näidata ei suutnud, vihjeid jagus siiski küll.

12. minutil mängisid Sinisärgid välja esimese ahhetamapaneva olukorra. Martin Milleri sööt lubas Sappineni liduma, mees jooksis kaitsjate eest ära, kuid madalale löögile jõudis Bahlul Mustafadze ikkagi ette libistada, tagades Eestile mängu esimese nurgalöögi. See suurt midagi ei toonud, sest Vassiljev pani pallile liiga palju jõudu taha ning nii kruttis see meestel üle pea.

REKLAAM

Kohe järgmisel minutil leidis Karol Mets hea diagonaali vasakule äärele Vlasi Sinjavskile, kes tõmbas palli parema jala peale ja võttis suuna väravale. Mõne nõksu järel otsustas Tšehhis leiba teeniv ääreründaja lasta poolterava palli värava suunas teele, kuid vastase kaitsjad jõudsid olukorda blokkima-lappima.

Järgnevatel minutitel jätkas Eesti palli ja vastase töötlemist. Eriliselt säras vasak äär, kuhu Vassiljev korduvalt Sinjavskile seltsi tõusis, avades sellega uusi käike rünnakusuunal. Nii võideldi välja ka mitu nurgalööki ning krutitavast kohast ka karistuslöök, mis ebaõnnestusid ühel või teisel põhjusel.

21. minutil näitas Anier, miks teda põhikoosseisu tarvis. Taimaal kogemust korjanud ründaja käis terve mängu vältel suluseisu sisse ja välja, ajastades selles episoodis oma jooksu nupukalt, saades Vassiljevi pehme tõste järel üksinda tormama. Anier võttis kastis palli löögiks ette ja lõi madalalt peale, kuid tasuks vaid uus nurgalöök.

Sinisärkide viies nurgalöök näitas lõpuks ära, mille kallal Michael Müller ja mehed trennis vaeva on näinud. Vassiljev lasi palli pika kaarega tagumisse tsooni, jättes juba mulje, et jälle läks rappa. Aga ei! Martin Miller tegi kiiremad sammud ja lõi üle puusa, väike pearipse Rauno Sappinenilt ning pall jõudis võrku - 1:0 Eestile!

Eesti läks kohtumist 27. minutil juhtima. Foto: Brit Maria Tael

37. minutil jõudsid ka aserid esikuukseni, ent koputust veel ei kõlanud. Aleksei Isajev otsis vasakult äärelt söötu kasti, kuid Märten Kuusk pani õigel ajal tee kinni. Emin Mahmudov lasi siis nurgast palli kasti, mille Rasmus Peetson peaga minema virutas. FCI Levadia kaitsja jõudis julgelt blokki ka teisele pealelöögile.

Kaks minutit hiljem kombineerisid Sinisärgid nii nagu oleks mehed 20 aastat koos mänginud. Taaskord said vasakul äärel kokku noorus ja kogemus: Vassiljev lasi diagonaalpallil kukkuda meetrikeste jagu kõrval jooksnud Sinjavskile, kes võttis mänguvahendi meelsasti kaasa, kuid toksas karistusala lähistel ikkagi vanameistrile. Too ootas Anieri jooksu tagumisse posti ära ning tõstis sinna pehme palli, mille ründeäss terava nurga alt värava peale põrutas, kuid jäid noosita tänu puurivahi sekkumisele.

Avapoolaja lõpuminutitel sähvatas vastane kahel korral. Esmalt proovis Mahmudov kasti tagant, kuid ei suutnud Karl Jakob Heina üllatada. Seejärel tuli madal purakas Mahir Emreli jalast, kuid koondisekaaslase katsega võrreldes lajatas muidu Türgis toimetav mees palli väravast mööda.

Teise poolaja esimene värvikas ning sealjuures vägagi erinevaid toone pakkunud olukord rullus lahti 54. minutil. Esmalt tõmmati liinist oskuslikult välja nii Lukka kui Peetson, mis andis aseritele kastis toimetamiseks julgust juurde. Siis proovis Dadašov palli võrku toimetada, kuid ebaõnnestus. Oluliselt paremini ei saanud hakkama ka Gismat Alijev, kelle katse lendas vastu sügavasse kaitsesse vajunud Sinjavski õlga. Muidugi nõudis terve staadion penaltit, kuid VAR selleks põhjust ei näinud. Aserbaidžaani surve vaid kasvas.

Aserbaidžaan keeras teisel poolajal uue käigu sisse. Foto: Brit Maria Tael

Tunni täitumise järel tuldi taas. Ramil Šeidajev sai Eesti kaitseliini ette püstsöödu, keeras Peetsonist maha ning lõi teravalt peale. Karol Metsa sekkumine päästis Sinisärgid justkui halvimast, andes vastasele vaid nurgalöögi ... Sealt lasi Mahmudov palli värava alla ning Anton Krõvotsjuk koksas palli peanupuga võrku - liiga lihtsalt 1:1.

Närviliseks kiskunud mängust õhkas teatavat paanikat, avapoolajal nähtud eestlaste enesekindlus oli kukkunud kolinal. Samas jäi seejärel ka Aserbaidžaani trall mõneks ajaks mõistlikkuse piiridesse.

81. minutil ähvardati see-eest julgelt. Kasti lähistel võideti karistuslöök ning palli taha astunud Filip Ozobicil oli küllaltki kindel plaan virutada otse peale. Platsil ehk vast minutikese jagu viibida saanud poolkaitsja keerutas kenasti, nõudes Heinalt eeskujulikku viskumist.

Eesti jättis oma viimased hingetõmbed lõpuminutitesse. Eredaimalt säras Henrik Ojamaa, kes pääses esimesel üleminutil kastijoone lähistel üle puusa virutama, kuid pani palli liialt värava keskele. Kolmandal üleminutil proovis viimasest õlekõrrest kinni haarata ka Aserbaidžaan, kuid Ozobici katse kolksatas külaliste rõõmuks vaid vastu posti.

Eesti koondis andis edu käest teise poolajaga. Nii polnud punktil just kõige parem maik küljes. Foto: Brit Maria Tael

Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Häberli usaldas põhikoosseisu teiste seas Marco Lukka ja Rasmus Peetsoni

Enne matši tundus olevat suuresti päris selge, kes Aserbaidžaanis algrivistuses väljakule sammuvad. Üks loogiline käik oli usaldusväärse töömehe Taijo Teniste paremale äärele nimetamine, kuid Thomas Häberli koos staff'iga tunnetas, et sinna positsioonile passib paremini pikemakasvulisem Marco Lukka.

"Vaatasime kogu võistkonna pikkust ja seda, et püüame panna ühte äärde kaitsva ja teise ründava mängija. Vastane on pigem hea keskmise pikkusega, Lukka ja Taijo Teniste olid valikus. Lukka annab pikkust juurde, ta on heas vormis ja treeningutel hästi esinenud," selgitas Viaplay eetris abitreener Norbert Hurt.

Omaette küsimus seisnes ka selles, kes toimetab kolmanda keskkaitsjana - Nikita Baranov või Rasmus Peetson. Valituks osutus Häberli ametiajal meeldivalt pilti tõusnud Peetson, kes esines ka aasta alguses toimunud maavõistlusmängudes tugevalt. "Vast näitasin eelmiste esitustega, et ta võib mind usaldada. Olen viimasel ajal saanud sellise hea laine peale, ju näeb treener ka seda ja tahtis seda hoida," proovis Peetson ka ise analüüsida, miks jäi ikkagi tema peale.

Eesti kaitseliini kohta oli mängu eel enim küsimusi. Foto: Brit Maria Tael

2. Standardolukordadel tasub silma peal hoida

Eesti koondises vastutab standardolukordade eest nüüdsest Michael Müller, kes on muidu tuntud kehalise ettevalmistuse treenerina. Mängu esimeste nurgalöökidega jäi mulje, nagu konspektid oleks totaalselt vussis, sest küll lendas mänguvahend üle tuttavate peade, siis oli tsoon magus küll, kuid meestest ei kippu ega kõppu. Viies pall lõi kriitikute suud kinni.

"Meil oligi planeeritud mängida mõni nurgalöök tagumisse posti ja [Martin] Miller oli väga hästi vaba. Ma ei tea, kas ta tahtis peale lüüa või värava eest läbi panna, aga ma olin õiges kohas!" meenutas Rauno Sappinen eestlaste tabamust. "Asjad on väga hästi selged. See, mida me teeme, sõltub kasti tulevast pallist. Meil on liikumised teada, teame, kuhu tahame palle anda," kirjeldas asjade kulgu ka Peetson.

3. Rauno Sappinenile sobivad punktimängud

Koondisekarjääri 12. värava löönud Sappinen pole klubirindel suutnud pikka aega miskit suurt korda saata, kuid sinises (või siis valges) särgis on ta olnud asendamatuks jõuks. Ründaja on skoori teinud käimasoleva valiksarja mõlemas matšis. Skoorijada ulatub ka mullustesse punktimängudesse - ka Malta ja San-Marino pidid Sappineni-nimelisi vilju maitsma - mis tähendab, et viimased neli UEFA võistlussarja matši on toonud mehele ka värava.

4. Vastane vahetas ja vahetas, saades jõudu juurde, Eesti aga ...

Kõik sõna saanud mehed rääkisid, et Eesti oli esimesel poolajal parem, teisel enam mitte. Mida siis teha? Näiteks vahetada! Vähemasti nii toimetas Aserbaidžaan, sest kaotatud avapoolaja järel võeti välja kolm meest. "See oli loogiline käik: neil oli midagi teha vaja, sest neil polnud asjad kontrolli all ja sellise olukorraga ei saa rahul olla. Nad muutsid ka oma süsteemi, jätkades kolmemehelise kaitseliiniga," analüüsis ka Häberli.

Vlasi Sinjavski teenis kolmandat korda järjest täismängu. Foto: Brit Maria Tael

Kas võiks siis välja lugeda, et Eesti oli teisel poolajal nähtuga rahul ja midagi oluliselt muuta polnud vaja? Umbes selline küsimus kõlas ka pressikonverentsil, mispeale proovis Häberli selgitada, et vahetuste tegemine on keerukas protsess ning tegutseda tuleb targalt, arvestades erinevaid nüansse. Aserbaidžaaniga peetud mängu kontekstis toodi välja vastaste pikkust.

"Vahetuste tegemine pole nii lihtne, peame leidma selle õige tasakaalu. Peame jälgima tasakaalu nii ründe- kui kaitsefaasis. Näen, et tegime oma vahetusi targalt - lõpus olime ju tugevam meeskond," rääkis Häberli kohtumise järel.

Ent kokkuvõttes jääb peale Aserbaidžaani peatreener Gianni De Biasi, kes pani vangerdustega täkkesse. Peale selle, et värava autoriks oli teiseks poolajaks mängu saadetud Anton Krõvotsjuk, siis mitu olulist seika jõudis korda saata ka vaid kümmekond minutit platsil viibinud Filip Ozobic.

5. Silm on peas, aga väheke sinine 

Eesti koondis jätkab EM-valiksarjas F-alagrupis neljandal tabelireal, tänu paremale väravate vahele Aserbaidžaanist eespool. Bakuust lahkutakse esimese punktiga, mis põhimõtteliselt tähendab miinimumeesmärgi täitumist. Vaja oli aga maksimumi, sest midagi "kergemat" ei tule: grupis on ju ka Austria, Rootsi ja Belgia, kellega järgmisena kokku saadaksegi. Selleks hirmkõvaks matšiks olnuks võidutunnet väga-väga vaja.

Protokoll:

17. juunil Eesti aja järgi kell 19.00 Dalga Arenal

Aserbaidžaan - Eesti  1:1 (0:1)
62. Anton Krõvotsjuk - 27. Rauno Sappinen

Hoiatused: 71. Tural Bajramov - 42. Karol Mets, 90+2. Mattias Käit
Mänguolud: +27, päikesepaisteline ilm, muruväljak suurepärases seisukorras
Pealtvaatajaid: 3900
Peakohtunik: Ondrej Berka
Abikohtunikud: Ivo Nadvornik, Kamil Hajek
Neljas kohtunik: Dalibor Cerny (kõik Tšehhi)
VAR: Benoit Millot (Prantsusmaa)
AVAR: Miroslav Zelinka (Tšehhi)

Aserbaidžaan: Šahrudin Magomedalijev, Hojjat Haghverdi (46. Gismat Alijev), Bahlul Mustafazade, Badavi Hüseynov, Elvin Jafargulijev (46. Tural Bajramov), Aleksei Isajev (80. Filip Ozobic), Elvin Jamalov (46. Anton Krõvotsjuk), Emin Mahmudov, Mahir Emreli, Renat Dadašov (80. Musa Gurbanli), Ramil Šeidajev.
Varus: Emil Balajev, Jusif Imanov, Amin Seidijev, Anton Krõvotsjuk, Namiq Alasgarov, Gismat Alijev, Rustam Ahmedzade, Toral Bajramov, Jošgun Dinijev, Filip Ozobic, Emil Safarov, Musa Gurbanli.

Eesti: Karl Jakob Hein, Märten Kuusk, Rasmus Peetson, Karol Mets, Mattias Käit, Vlasi Sinjavski, Martin Miller, Konstantin Vassiljev, Marco Lukka (83. Taijo Teniste), Rauno Sappinen (83. Sten Reinkort), Henri Anier (56. Henrik Ojamaa).
Varus: Matvei Igonen, Karl Andre Vallner, Michael Lilander, Nikita Baranov, Taijo Teniste, Rocco Robert Shein, Georgi Tunjov, Markus Poom, Martin Vetkal, Henrik Ojamaa, Sten Reinkort, Erik Sorga.

Tabeliseis:

Standings provided by Sofascore

SEOTUD PILDID
SEOTUD MÄNGUD
12 kommentaari

Hyrax   •  
(90.191.211.***)
Treenerite tiim on antud mannetu viigi peamiseks põhjuseks:
1. Enne mängu Hurt teatas, et Lukka tuuakse sisse, et pikkade azerite vastu saada - Lukka pealt tuli värav. Treenerid eksisid jämedalt. Samuti parem äär lekkis terve mäng - treenerid oleks pidanud seal juba poolajal mingi vangerduse tegema.
2. Vahetusi ei toimunud õigeaegselt ja valed vahetused. Teiseks poolajal lonkis Kostja kasutult platsil ja teda oleks pidanud välja vahetama poolajal (tõsi, tegelikult enne mängu juba oma terroristliku reziimi lembuse tõttu).
Ojamaa vahetuse ajastus, positsioon oli totaalselt ebaõnnestunud. Ei toonud mingit muutust mängu ja pigem meie mäng läks kehvemaks. Ei ole Ojamaa süü vaid treenerit panid pange.
Viimased vahetused tõid mängu uue hingamise ja sekkunud mehed olid väga head. Need vahetused aga tulid liiga hilja. Treenerid eksisid järjekordselt

Kokkuvõttes peaks ütlema, et üldpildis mängib koondis okeilt ja Häberli on leidnud peaaegu õige lahenduse (70% lahendusest). Nüüd oleks vaja aru saada, et need 10-20% mis pange pannakse, kas need on Häberli enda jõulised ideed või nende taga on abitreener kes seal soperdab. SN võiks konkreetsemalt küsida ja selle vastuseni jõuda.
zelinski   •  
(81.90.11.***)
Lukka oli ülekaalukalt nõrgim lüli, ei suutnud ta duelle võite ega surve all sööta, loodan, et Belgia vastu kasutatakse Lillanderit. Ei saa aru, miks Häberli talle võimalust ei anna, oluliselt parem vend kui Lukka ja Teniste.
vigastus   •  
(87.119.179.***)
huvitav lugeda koguaeg mingit pikkuse juttu. kas vastane ohustas meid jubedalt tsenderduste/pikkade pallide/standarditega? pigem vastane mängis maast ja lühikeste söötudega.
HR1   •  
(85.253.68.***)
Jälle vahetused tulid liiga hilja. Poolajal formatsiooni muutus rikkus kogu mängu ja andis aseritele ruumi, mis neile sobis. Esimese poolaja toimivat lahendust poleks tohtinud lõhkuma hakata, vaid vahetada teatud mehed välja. Lukka oleks pidanud poolajal välja võtma, Teniste sisse. Anieri vahetuse oleks saanud Reinkorti vastu 1-1le teha ja Vassiljevi oleks asemel oleks saanud tuua kas Sheini v Tunjovi. Mõlemad noored ja nahhaalsed. Aga see viik jääb treenerite valede otsuste taha.
Mõtiskleja   •  
(80.235.123.***)
Nõustun eelkõnelejatega. Vahetustega pandi täiega puusse. 46.ndast minutist kohe kuni väravani olime me räige surve all. Ehk seda peaaegu 20 minutit järjest! Juba peale 10 minutit oleks pidanud jõuliselt vastu reageerima. Lukka ei olnud väga halb aga ega ta hea ka ei olnud. Rünnakule joostes vb suutis veel mingeid avanguid ja sööte leida aga kaitse poole pealt täielik läbikukkumine. Kõik 1vs1 duellid kaotas. Kui viik ära löödi, oleks pidanud kohe tegema mingi kolmik vahetuse. Miller, Lukka ja Sappinen välja. Poom, Teniste ja Sorga sisse. Hetk hiljem oleks pidanud ka Kostja välja võtma Tunjovi v Sheini arvelt, arvestades et juba 3 päeva pärast Belgia mäng. Selle asemel me pigistasime kõik mahlad oma põhimeestelt ilma asjata välja seal mängus. Loodame, et teisipäeval see tunda ei anna. Me vajasime sel hetkel värskeid jalgu, sest vastased sisuliselt jooksid lihtsalt ümber meie meeste, kes lihtsalt seisid väljakul ja mitte ühegi pallini enam esimesena ei jõudnud, sest nad lihtsalt ei jaksanud enam.
Thugie   •  
(146.255.181.***)
See vahetuste teema on meil mingi müsteerium koguaeg. Absoluutselt kunagi ei reageerita õigel ajal, ükskõik kes meil seal puldis on, nagu oleks mingi punkt lepingus, et vahetusi normaalselt teha ei tohi
paroolon12345678L.   •  
(87.119.177.***)
Vassiljevi asemel poom ilmselgelt.. Mäletate Marbella laagri juttu, kus Häberli ütles: “Ma ei näe probleemi võtta (75%) mängijaid meeskonnast, kes Eestis mäekõrguselt valitseb.”

Praegu meil mängija, kes mängib (REGULAARSELT) meistervõistkonnas, välismaises liigas (36.pos UEFA liigades vs Eesti 47.pos, minge persse oma liiga taseme tõusu jutuga) ja istub rahulikult, pole mingit probleemi.

Kas toesti 39-aastase venna mängitamine annab “kindlust”, kogemust või mingit muud tarkust teistele mängijatele? Tuletame meelde, et ees ja taga ei mängi enam 18-19 aastased Kreidad, Sorgad ja Paskotšid, keda vene temperamendiga kannustama peaks. Las see roll jääda Metsa ja Teniste kanda, kes päriselt suudavad duelle võita ja 60+ min mängida. Vassiljev max 30 min lõpus, muidugi peaks oma seisukohtade tõttu tegelikult üldse teise lipu all mängima.

Vastuargument statistilise näitaja mõttes: Vassiljev jooksis mängijatest üldse kõige rohkem. Valet näitajat vaatame! Vaadake duellivõite ja söödu%. Ok ma ei vaidle - 1.poolaeg paar lüket Anierile olid väga kõrgest klassist. Alates 30.min - 0 vassiljevi poolt. Tubli mees, aga on aeg…
paroolon12345678L.   •  
(87.119.177.***)
Aaa ja Häberli rääkis et ootab Lilanderilt rohkem panust väravasöötude ja väravate näol.

Kas keegi pani tähele mis puit see Lukka seal ääre peal palliga oli? Ründavad tsenderdused - täiesti nullilähedane. Ühe pani üle niimoodi, et isegi sinjavskiyst läks üle. Lisaks allpool positsioonirünnakus - aserid olid väga hästi töö ära teinud ja teadsid, kust kõige lihtsamini palli kätte saab. Iga meie rünnak, kus Lukka palli puutuda sai, oli täielik horror. Julgen väita, et väga suur osa pallikaotusi sealt poolt ka tuli. Wingback on võtmerolliga sellist formationit mängides - või kas me mängime seda ainult selle tõttu, et meil on 3 hea tasemega keskkaitsjat võtta?

Just see millest sapi rääkis - ei suudetud maha rahustada ehk siis üritati küll palli hoida, aga kui wingback palli saades väristab ja tuleb selline paanikahoog peale, siis ongi kõik. Kahju, et Häberli alles mängu lõpus aru sai, ühed tumbajumbad need välismaalased kõik. Kahju, et Reimiga niimoodi läks, oli peale Rüütli aega parim peatreener vaieldamatult.
Lamemaalane   •  
(46.131.48.***)
Reim ja parim on nali, tema juttu isegi stuudios jube kuulata.
stranglers   •  
(213.35.190.***)
Miks Poom mängu ei saa, sest ta ei ole Floras enam, teda pole vaja müüa enam. Absurdne, et ikka see Ojamaa ja Vassiljev, Flora penskarid, kui meil on uus põlvkond välismaal mängivaid mehi pead tõstmas, ja need ei saa lihtsalt võimalust, sest treener ajab mingit pikkuse juttu?!
Jälgija   •  
(46.131.52.***)
Kõigi eelnevatega nõus. Kaua mängitatakse seda kostjat 90 minutit. Täiesti kriminaalne on see noorte ja vihaste mängijate suhtes. Üks mängis Itaalia esiliigas ja teine mängib hollandi kõrgliigas ja istuvad pingil. Täielik fiasko on see minu meelest.
Ja mis probleem tal lilanderi vastu on, sellest pole samuti ma aru saanud.
Ja nende vahetustega hilja peale jäämine on tava juba, mitu punkti tänu sellele ära antud, kas meil tõesti pole ühtegi munadega ajakirjanikku, kes küsiks temalt otse selle kohta. Kopp ees juba sellest pasast, kaua võib.
ton666   •  
(90.191.77.***)
Enamustega nõus. Mingit Flora lollust muidugi ei viitsi kuulata. Aga see mäng oli ikka selgemast selgem et treenerid tegid ränku vigu. Lukka ei olnud esimene poolaeg midagi hullu. Aga no see oli selge teise poolaja esimestest minutitest et tüübi jalad on sült.
Peatreener muidugi peaks leidma lõpuks need munad et Kostja pingile istutada ja las mängib siis viimased 30 minutit. Toonud sisse Poom või Rocco. Miks vahetati Ojamaa Anieri asemele? Ojamaa langes kogu aeg Vlasi kõrvale ja sinna söötu anda enam ei saanud sest 1 mees pmst võttis 2 mängijat korraga kinni sest nad lihtsalt oli üksteise küljes pmst kinni. Toonud siis Ojamaa Vlasi asemel äärele ja siis Reinkort või Sorga ette. Aga tehtud lahendus oli kõige kehvem mis olla sai.
Peetsoni vb oleks pidanud ka välja võtma. Ta kees ka üle. Nurga ajal pidi tema tsooni võtma ja nägema et Lukka tõmmati odavalt ära ja nüüd vaba mees on tema tsoonis. Selle asemel läks ikka mehe peale kellel juba 2 teist meie oma küljes.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK