Manchester on punane: peatamatu Rashford tunnetas täpselt, millal lüüa ja millal mitte (3)

Unitedi viigivärav jättis City kohtunikult õigust nõudma. Foto: Scanpix / OLI SCARFF / AFP

Manchester United maksis linnarivaal Cityle eelmistes omavahelistes matšides osaks saanud alanduse eest kätte, pöörates tänases derbis lõpu eel kaotusseisu 2:1 võiduks.

City oli enne tänast võitnud kolm derbit järjest, kusjuures oktoobris löödi Unitedi puuri kuus palli ja mullu märtsis neli. Täna leidis aga United koduseinte toel vastuse ja mängis sellega tiitliheitluses trumbid Londoni Arsenali taskusse.

Avapoolajal domineeris City pallivaldamist ja United omakorda löögistatistikat, kuid sihile ei jõudnud kumbki. 34. minutil pääses Marcus Rashford küll läbijooksul isegi City väravavahist Edersonist mööda, kuid seejärel jäi ta terava nurga alla ega suutnud palli kaitsjatest mööda toimetada.

Väravalukk murdus 60. minutil, kui Kevin De Bruyne saatis pehme tõste värava ette ja leidis sealt täiesti vaba Jack Grealishi, kes koksas palli peaga võrku.

See aga ei murdnud Unitedit, vaid vastupidi. Viigivärav sündis 78. minutil ja pakkus palju poleemikat, kui selges suluseisus olnud Rashford jättis Casemiro läbisöödu puutumata, mis võimaldas Bruno Fernandesel kastijoonelt sooritatud ühepuutelöögiga võrku sahistada. Esimese hooga määras äärekohtunik suluseisu, kuid lõpuks otsustati, et Rashford ei sekkunud aktiivselt mängu ja viigivärav loeti ära.

Juba 82. minutil läks United ka juhtima, kui Alejandro Garnacho tegi vasakul eeltöö ja saatis palli värava ette, kust Rashford selle võrku suskas.

United hoidis eduseisust kinni ja kerkis liigatabelis Cityst vaid ühe punkti kaugusele. Londoni Arsenalil on võimalik pühapäeva õhtul edumaa City ees kaheksale punktile käristada, kui nad Tottenhamist jagu saavad.

Manchester United - Manchester City  2:1 (0:0)