Miks tuli Albaaniast 0:2 kaotus? Morkovkina: kannatamatus! Me tahame igale poole rutem jõuda (0)

Eesti naiste koondis pingutas, kuid jäi ikka punktideta. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Eesti naiste koondis alustas EM-valikmänge 0:2 kaotusega Albaaniale. Koondise kaaspeatreener Anastassia Morkovkina rääkis vastasseisu järel, et murekohaks on kannatamatus ning viimane samm - olgu see siis sööt, löök või mõni muu otsus. Samas tunnustas ta kogu koondist hea pingutuse eest.

"Alguses toimis kõik suurepäraselt - meil tekkisid kohe väga head võimalused, kust oleks saanud ära nõelata. Aga see võimalus jäi realiseerimata," hakkas Morkovkina Soccernet.ee palve peale lahkama. "Teadsime, et nad on üleminekutes väga ohtlikud. Suutsime alguses sellega toime tulla. 30. minutil hakkasime natuke nagu ära kustuma, Albaania võttis initsiatiivi ja karistas meid kohe ära. Esimene värav tuli küll suluseisust - jumal tänatud! Aga teist väravat - seda, kust Albaania 1:0 juhtima läks - me ei suutnud ära hoida."

Ta jätkas: "Ja klassika, klassika, kui ise ära ei löö, siis lüüakse sulle. Meil oli lõpus olemas plaan A, plaan B. Kõik oli ära räägitud, meil oli vaja väravat. Aga siis saime ise. See on nii, et kui lähed seda ühte jahtima, siis on väga suur oht saada vastu näppe. Täna läks nii."

"Pigem sai see viimane samm saatustlikus: kas viimane sööt, või löök, või tsenderduste ründamine. Alati, just see viimane. See kripeldab praegu väga-väga. Tüdrukutel ka. Andsime kõik, siin ei ole võimalik isegi midagi muud öelda. Jah, võib-olla mõni põles läbi. Suurepärane staadion, super atmosfäär. Väga suur vastutus, mis sai mängijatele kohe südamele pandud: et me sihime sõelmänge. Täna nii, 0:2. Kodus, loodame, et anname korraliku võitluse neile, tõsiselt," sõnas Morkovkina.

REKLAAM

Kui palju saab ebaõnnestumiste puhul kiita vastast? Kui palju tuleks endal peeglisse vaadata? "Ma ei ütleks päris nii, et me peame peeglisse vaatama. See on lihtsalt see kannatamatus. Me tahame igale poole rutem jõuda. Just positsioonirünnakul. Me teeme sinna jõudmiseks väga palju tööd, siis, rünnakul, mõtleme oma peas, et saaks järgmise sammu väga kiiresti ära teha. Aga selle asemel võiks vahel teha tempomuutuse või oodata tiimi rohkem järele, mõelda, kas on vaja panna sellist söötu, mis jääb pehmeks," analüüsis Eesti koondise juhendaja. "Kui sa oled kannatlik, siis on võimalik neid olukordi võib-olla natuke paremini lahendada."

"Tüdrukud on väga-väga pettunud, väga paljud nutsid. See on okei, emotsiooni peab välja elama. Nad reaalselt tegid absoluutselt kõik, mida nad antud hetkel olid võimelised pakkuma," kinnitas Morkovkina.

Eesti ei suutnudki Albaania väravat lahti muukida. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Peatreener märkis, et värava löönud ning teiseks tabamuseks söödu andnud Fortesa Berisha meisterlikkus üllatusena ei tulnud. "Me teadsime absoluutselt iga mängija kohta kõiki nüansse: mis jalga ta eelistab, kui kiire ta on ja nii edasi ja nii edasi. See eeltöö Luksemburgi mängu järel oli väga korralik, muidugi enne seda ka," ei tulnud justkui mitte midagi üllatusena.

"Olen varemgi öelnud, et alati tekib see võrdlusmoment alles siis, kui sa reaalselt mängid nende vastu. Nüüd me teame seda reaalsust. Kindlasti jälgime neid veel sügavamalt selles perioodis - kohtume nendega kodus 31. mail - kuidas neil läheb ka klubides. See on tegelikult tavaline töö. Me Sirjega ootame väga, et saaksime pakkuda neile vastu päris korralikku väljakutset. Tegelikult ka selles mängus pakkusime me väga suuri väljakutseid. Tõsiselt. Neil olid väga suured raskused. Me jõudsime, me suutsime tekitada pahandust, me suutsime tekitada momente," toonitas ta.

Vigu tehti palju, rohkem Albaania poolelt. Ka selleks oli Eesti valmis. "Olime väga korralikult valmis selleks, et Albaania võtabki alati kesktsoonis mängijad rajalt maha, vahet ei ole, mis hinnaga. See kodutöö oli meil suurepäraselt tehtud. Jah, see sikutamine lihtsalt toimubki neil nii ideaalselt, kuidagi selja tagant, tõukamine. Arvatavasti, mitte ainult võistkonnad teevad seda kodutööd, aga kohtunikud ka. Nemad teavad ka, mis taustaga mängijad on," oli sage sekkumine põhjendatav.

"Alguses, kui pressisime kõrgelt ja tegime näiteks kiire ülemineku, siis Albaania käitus päris tihti mittesportlikult. Tegelikult see number 14 (Ezmiralda Franja - L. J.), kes sai juba 9. minutil kollase kaardi - me olime valmis selleks. Teadsime, et see võib tulla. Jah, nemad mängivadki niimoodi, sellist jalgpalli," kinnitas Morkovkina.

Järgmises valikaknas kohtub Eesti Albaaniaga uuesti. 31. mail toimuv mäng peetakse A. Le Coq Arenal. Juulis kohtutakse kahel korral Luksemburgiga.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK