Narva ehmatas, kuid kübarat kergitanud Vnukov ja Venezuela mehed tõstsid Cosmose põhiturniiri võitjaks (0)

Coolbet Saaliliiga viimases voorus kindlustas FC Cosmos 6:2 võiduga Narva Unitedi üle põhiturniiri esikoha. Cosmose kangelaseks tõusis kübaratriki löönud Deniss Vnukov.

Kiilis peetud kohtumist asus Cosmos esimese kümne minutiga 2:0 juhtima ja pausile mindigi sellelt seisult. Teine poolaeg algas soosikule aga väikese šokiga, sest mängitud oli kõigest minut, kui tablool oli 2:2 viik. Seejärel võttis mängu enda peale siiski kogenud Vnukov, kelle kaks väravat taastasid 25. minuti lõpuks Cosmose kaheväravalise eduseisu. Lõppskoori vormistasid Alexander Rafael Moreno Machado ja Andrei Sidorenkov viimase viie minutiga.

Teises teisipäevaõhtuses mängus oli Tartu Ravens 9:3 parem Jõgeva Wolvesist. Neli väravat lõi Kristjan Paapsi, kaks tabamust lisanud Temari Nuuma arvele jäi lisaks ka kolm väravasöötu.

Cosmos kogus 18 põhiturniiri mänguga sama palju punkte kui teise kohaga lõpetanud Viimsi Smsraha, seejuures jäid meeskonnad tänavu omavaheliste mängude arvestuses viiki, sest Viimsi võitis esimese kohtumise 4:1, aga teises oli omakorda 5:2 parem Cosmos. Eelise andis Cosmosele lõpuks selgelt parem üldine väravate vahe, mis oli neil +99 ja Viimsil +68.

Sõelmängudes läheb Cosmos nüüd kokku põhiturniiril kaheksanda koha saanud Rummu Dünamoga, Viimsi kohtub Sillamäe Alexelaga. Ülejäänud kaks veerandfinaalpaari moodustavad Narva United ja Kohila ning Ravens ja Sillamäe Silmet. Jõgeva Wolvesi ootavad üleminekumängud, esiliigasse langes aga Rõuge.