Pikk ette (ja ise järele) | Rahul pole olla millegagi! Miks on inimesed pahurad? Koondisest ja koduliigast (28)

Soccernet.ee taskuhäälingu "Pikk ette (ja ise järele)" värskes osas on juttu nii Eesti koondisest kui kodusest Premium liigast. Saate tegid Kasper Elissaar, Kristjan Jaak Kangur ja Markus Jürgenson.

Kuidas hinnata Eesti koondise esitust Soome vastu? Miks on inimesed pahurad? Mis on Eesti tase, kui suur roll on mängijatel, treeneril, teistel? Kaua vahetada põlvkonda?

Premium liigas näitas Levadia Paide vastu oma võimu, Flora oli hädas Tammekaga, Kalju jätkas suure mängu kursil, Narvas peeti Gruusia pidu ja Kuressaare ilmutas end lahjaks jäänud pronksisatsi vastu.

REKLAAM

Saatekava:

00:00 Kellad
07:00 Eesti koondis
56:00 Tiitlisoosik Levadia nahutas Paidet
01:03:45 Kas Flora on halb või Tammeka hea?
01:14:30 Tamm tassib Kaljut
01:18:00 Gruusia pidu Narvas ja uustulnuk
01:26:00 Kuressaare lustis näotu Kaleviga
01:30:30 Ennustused

SEOTUD LOOD
28 kommentaari

Rudy   •  
(46.131.26.***)
Ma olen 46 minutit kuulanud podcasti ja üks saatejuht on päris piinlik ikka. Kõik on korras ikka?
Jonesy Kane   •  
(193.210.165.***)
Kangur on ainuke tõsiseltvõetav ajakirjanik ,ülejäänud siin ajavad mõttetut iba.
Kebab   •  
(91.129.109.***)
Ma ei tea, kas ma olen imelik, aga mulle Ott meeldib. Ma pole temaga alati nõus, aga ei peagi olema. Minu meelest on hoopis Kaspet Ellissaare kriitikavaba juttu päris piinlik kuulata.
elx   •  
(46.131.70.***)
Kuulge, võtke see Elissaar puldist maha, tal on ikka liiga suur mõju sealt saare pealt.
Silver Pere   •  
(85.76.8.***)
Jumal tänatud, et järvelat polnud.... Siis oleks kangur ja Jürgenson ka sitsinud vesti propagandat
Karvik   •  
(146.255.183.***)
Kangur ja Jürgenson peaks kahekesi tegema.
Kasperisse kunagi uskusin. Kahju.
Kangur ilma otita väga meeldiv
-soccerfann-   •  
(85.253.229.***)
Mõista tuleb seda ka, et tegu saatega. Nagu mõnede muude teemade kohta on kritiseeritud, et kõik kolm kaagutavad samamoodi. Siis arvan, et siin võis ka vastandumiseks tulisem vastuolu tekitatud.
Mõtiskleja   •  
(90.190.113.***)
Kangur nagu loeks mu mõtteid. Ütles saates täpselt neid asju, mida ma ka saadet kuulates ja ka varasemalt mõtlesin :D Kasper jätkab lambist lahmimist ja kui küsitakse, et oled sa ikka omadega maa peal? siis mees naerab ja vastab, et "aa erinevaid arvamusi on ikka vaja ju", ja siis ma sain aru, et okei, las see koondise teema jääda, ta ei saa ikka mitte midagi aru, mille üle meil Eestis hetkel see arutelu käib ja lihtsalt tulistab puusalt :D
Hidalgo   •  
(88.196.63.***)
See nimekiri eesti koondise mängudest, mis Kasper ette luges alates aastast 2014 on natuke meelevaldselt valitud. Alates aatast 2013 lõpp - 2014 on koondis olnud mõõnas, millest pole praeguseni välja saadud.

Põhjuseid on sellel ilmselt erinevaid ebaõnnestunud treenerid, "vahele jäänud" põlvkond, kus ei tulnud kedagi peale jne.

Aga esimest korda viimase 10 aasta jooksul paistab tulevikku vaadates lootus, olgu siis Häberliga või ilma.
Mihkel Plaas   •  
(46.131.65.***)
Juuni 2024. Eesti on just saanud A. Le Coqil 3-1 kaotuse Fääri saartelt. Mängu järgselt kiidavad Häberli ja Pohlak kuidas põlvkondade vahetuse protsessiga on edasi mindud ning riietusruumi meeleolu püsib endiselt suurepärane

Järgnevas Pikk-ette Podcastis jätkab Kasper Elissaar - “Aga mille põhjal me ootame, et Eesti peaks Fääri saare võitma? Nende mängijad tulevad sellistes klubidest nagu B36 ja Klaksvik, kes on korduvalt Konverentsiliiga eelvoorudes Eesti klubisid võitnud, nende mängijad ongi parema tasemega kui meie omad. Fäärid on siin hiljuti alles võitnud Türgit ning kaotasid poolale ainult 0-2, samal ajal kui meie kaotasime 1-5.

Lisaks oli ju mängu küll, teisel poolajal 52 minutul suutsime mängida järjest 8 söötu ilma palli kaotamata ning 94 minutil suutsime ka värava lüüa (tegelikult vastaste omavärav. Kohati meenutas nähtu juba jalgpalli ning ma usun et selle mänguga löödi kriitikute suud lõplikult lukku.

Ei saa aru miks jälle vingutakse Eesti mängupildi üle. Eesti läkski mängule kaitsva taktikaga ning kuni esimese väravani (12. minutil) toimis plaan ju ideaalselt! Milles probleem on?”
stranglers   •  
(80.235.34.***)
Väga hea, Mihkel Paas:)
See "koondisepesemise" jura meenutab tõesti nõukaaega juba oma lasteaiatasemel demagoogiaga, samas kui faktid näitavad midagi muud.
Kabajansik   •  
(46.131.88.***)
Oh jummel Kasper..... "49 minutit oleme jauranud" ei, aind sina oled jauranud, täiesti ebareaalne jutt. Nagu Aivar oleks ütlend, et davai lähed nüüd podcasti ja kiidad häberlit taevani...
purgeenius   •  
(80.235.101.***)
Ilmselgelt EJL ja ainult soccerneti jalgpalliajakirjanikud saavad aru, milline on õige seis eesti jalgpallis ja kümme aastat kestva põlvkondadevahetusega. Ülejäänud ajakirjanikud ja tavainimestest vutivaatlejad ajavad soga ja ei taju reaalsust. Häberli tuli saksa lebensraumist ning on siiski kogemustega (eriti näitab kogemusi püsivalt head esitused koondisega)!

Keegi kujutab ette, et Postimehes mõni ajakirjanik hakkab torkima omaniku Linnamäe apteegiäri?

Samas ka arusaadav, et jalgpalliajakirjanikud ei saa kuhugi maapõhja mängijaid ja treenenereid pidevalt lajatada, kuna oleks suhted rikutud. Ja eks seega neil tuleb ka soga ajada seega.
Jälgija   •  
(46.131.93.***)
See põlvkonnavahetuse jutt ajab juba oksele, algas see Voolaiuga ja kestab tänaseni. Elissaar ja Järvela võiks küll veidikene tagasi tõmmata, endal piinlik pole v?
Kabajansik   •  
(46.131.88.***)
Ellisaar tegi ironiseerivat nalja, et Kangur on ainuke, kes neid veepeal hoiab oma arvamuste ja lugudega, aga täpselt nii ju on ka. Ta on pm ainuke vend teil, kel jalad maas on. Jürgenson oli ka viimases saates väga asjalik, see 2:0 Soome näide oli hea ja no täiega nõus, et mis kõva CV see ikka on, kui oled 10kuud sveitsi kõrgliiga peatreener olnud. See oleks kõva sõna, kui sellise CV pealt tuled Preemium liiga keskmiku satsi, aga koondises küll mitte.
aiVAR Toomas Vint   •  
(80.235.108.***)
10 kuud = aastaid

Kasper Elissaar math Phd
aiVAR Toomas Vint   •  
(80.235.108.***)
Kasper, olen mitmelt sõbralt kuulnud, et siin podcastis on Teie jutt ebapädev. Nüüd kuulan ise ja imestan. Olete jätnud mõistliku inimese mulje.

Kas on midagi juhtunud? Aus küsimus.

Vaata ise oma saadet uuesti ja tee järeldused. Ebaloogiline, ebaproffesionaalne lahmimine.
mortan   •  
(213.184.43.***)
Mihkel Plaas - aplaus!
Italy645   •  
(90.190.243.***)
Seda podcasti pole mõtet enam ammu kuulata. Vaatajate arvud näitavad ka seda, õige ikka betsafe oma, kus ollakse kriitilised ja ausad, kui on sitasti siis öeldakse ka, mitte ei heietata.
stranglers   •  
(80.235.34.***)
Lisaks pole olemas sellist asja nagu põlvkondade vahetus. Et 30aastased ütlevad korraga head aega ja 20sed võtavad teatepulga üle? See on elukestev protsess, et noori tuleb alati peale, ja vanad lõpuks lähevad eest ära (mida ei tee meil Vassiljev ega Zenjov) või neid ei võeta enam koondisse.
Aga ühel konkreetsel hetkel peaksid koondises olema selle hetke parimad sõltumata vanusest. Igas normaalses koondises on 20aastaseid, 25seid, 29seid, 36seid, mida iganes. See pole üldse teema. Ega see ei ole U21. Meeste koondis ongi eri vanusega mängijate kogunemiskoht.
IUdutuli   •  
(90.190.244.***)
Nõus, et Häberli varasem CV ei puutu eriti asjasse – see poleks üldse teemaks tulnud, kui ta oleks koondise eesotsas vähegi pädeva mulje jätnud. Palju nt Jellel (või isegi Tarmo Rüütlil võrreldes Häberliga) ikka kõrgel tasemel varasemat kogemust oli, aga kui teed head tööd, siis keegi ei kobise.
R380   •  
(104.28.96.***)
Õnneks ei kuula seda mõttetut podcasti juba ammu.
Siit saab lugeda kokkuvõtet ja nagu on näha, siis pole mitte midagi muutunud!


Jalgpallivohikud mitte eksperdid!


Mune pole
Kebab   •  
(91.129.109.***)
Soovitan kuulata viimast Mehed ei nuta podcasti. Kohe pärast Keenia rallit võetakse koondis ja EJL jutuks. See on ajakirjandus, kus räägitakse meie jalka hekeseisust nii nagu asi tegelikult on. Kuulake.
Poborsky   •  
(91.129.106.***)
Inimkonna ajalugu ongi põlvkondade vahetus.
R380   •  
(172.226.148.***)
Ootame ka ajakirjanike põlvkonnavahetust
Tarmo Treimann   •  
(94.246.238.***)
ainus koht mis ammu karjub põlvkondade vahetuse vastu aga kusagilt seda ei paista on jalgpalliliidu juhi koht. Vot alustage sealt oma põlvkonnavahetust (ja ma ei pea silmas isa asendamist pojaga vms trikki). See, et meeskonnaga jooksvalt liituvad paremad noormängijad on normaalne asjade protsess, mis krdi põlvkonnavahetuse jutt iga 2 aasta tagant käib. Vaher tõi hästi välja, kui tihti meil see põlvkonnavahetus toimib (samal ajal oli viimases mängus parim Klavan ning Tai B koondise vastu pidi mänguohje enda käes hoidma Vassiljev).
* 2012 – peatreener Tarmo Rüütli lubab teha sujuva põlvkonnavahetuse.

* 2013 – Aivar Pohlak märgib, et koondis on põlvkonnavahetuse ootuses.

* 2015 – Pohlak räägib uuest peatreenerist Magnus Pehrssonist kui sildtreenerist, kes peab tegema põlvkonnavahetuse.

* 2019 – Pohlak kiidab järjekordset peatreenerit Karel Voolaidu loogiliselt tehtud põlvkonnavahetuse eest.

* 2020 – Pohlak selgitab, et Voolaidu asendav uus peatreener peab põlvkonnavahetuse lõpule viima.

* 2022 – Eesti alistab Rahvuste liigas Malta ja meeskonna keskmine vanus pärast kõiki neid põlvkonnavahetusi on üllatuslikult ikka koguni 29 aastat.

* 2023 – Pohlak teatab, et põlvkonnavahetus algab.
Tarmo Treimann   •  
(94.246.238.***)
Vabandust, Roosna ikka mitte Vaher, aga see polegi tähtis, kes need numbrid välja otsis.
Suvaline Jope   •  
(46.131.81.***)
😂 protsess käib juba 12 aastat

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK