Sappinen oli talvel ülilähedal Poola siirdumisele. Agent: tal olid asjad juba pakitud (3)

Rauno Sappinen (vasakul) ja Henrik Ojamaa Legiale löödud väravat tähistamas. Foto: Scanpix / Piotr Kucza / ZUMA Press

Rauno Sappinen lõi üleeile Meistrite liiga teise eelringi kohtumises Varssavi Legiale värava ning pani oma esitusega kihama ka Poola meedia. Sealne väljaanne WP SportoweFakty tegi intervjuu eestlasest ründaja agendi Harri Ojamaaga, et uurida, miks osav ründaja näiteks Poola liigas ei mängi?

Intervjuust selgus aga, et Sappineni ja Poola klubide vahel on kontakt olnud küll. "Esimest korda pakkusin teda Poola klubidele 2017. aasta lõpus või 2018. aasta alguses," sõnab Ojamaa. "Rääkisime ka möödunud talvel tema võimalikust üleminekust, pakkusin teda isegi esiliigaklubidele."

Miks pole aga üleminekust asja saanud, kui Sappineni väravate statistika on pehmelt öeldes muljetavaldav? "Ma ei taha Poola klubisid süüdistada, sest ma saan aru, et Eesti liigast endale mängija toomine nõuab omajagu julgust. Aga teisalt - kas mängija potentsiaali nägemine ei peakski olema klubi skautide töö? Muidugi võib ka oodata, kuni Sappinen läheb näiteks Norra, lööb seal 20 väravat ja siis maksta tema eest kolm või neli korda suuremat üleminekutasu," arutleb Ojamaa.

"Olin ausalt öeldes tänavu jaanuarikuus võrdlemisi üllatunud," tunnistab agent. "Rauno lõi Rahvuste liigas kolme mänguga neli väravat, millest kolm EM-finaalturniirile jõudnud Põhja-Makedoonia vastu. Lisaks skooris ta ka Meistrite liiga ja Euroopa liiga eelringides ning tõestas, et suudab väravaid lüüa ka väljaspool Eesti liigat, kus ta niikuinii parim väravakütt oli."

REKLAAM

"Kuid sellest hoolimata oli Poola klubide huvi leige. Tõsi, talvise üleminekuakna lõpus oli üks klubi - Zaglebie Lubin - temast väga huvitatud. (Klubi skaut - toim.) Jakub Chorodowski jälgis Sappineni ja oleks tema üleminekut Lubinisse igati toetanud. Sel talvel oli Sappinen vahepeal saadaval ka üleminekutasuta poole-aastaseks laenulepinguks."

Siiski ei jõudnud eestlane Poola, vaid jätkas kodumaal. Miks nii? "Paljude asjade hulgas takistasid meid ka pandeemiast tingitud piirangud. Koroonatestid, reisimisega seotud reeglid ... need panid Zaglebie meelt muutma. Rauno oli juba täiesti valmis minema, tal olid isegi asjad pakitud. Ta oli valmis kas või 16 tundi autoga sõitma, et Lubinisse jõuda."

Siiski tõdeb Ojamaa, et sel suvel on Flora oma ründeässa üleminekule seadnud juba karmimad nõudmised. "Kuna Floral on tänavu ajalooline võimalus jõuda esimese Eesti klubina eurosarjas alagrupiturniirile, vajavad nad Sappinenilt väravaid. Mõistagi on hea pakkumise korral siiski kõik endiselt võimalik."

"Ma tahaksin, et ta liituks klubiga, kus tema oskuseid osatakse kasutada. Kui mõni klubi tooks Rauno Ekstraklasasse, kuid mängiks tema peale ainult kõrgeid palle, mille eest ta peab võitlema 195 cm pikkuste keskkaitsjatega, arvaksid kõik, et see oli halb üleminek, sest niimoodi ta väravaid ei löö. Aga kui meeskond suudab ära kasutada tema kiirust, liikuvust ja muid positiivseid omadusi, siis ma olen kindel, et ta lööks Ekstraklasas palju väravaid," märgib Ojamaa.

3 kommentaari

trk   •  
(88.196.190.***)
Esiliigasse!? Seda ei ole võimalik viisakalt kommenteerida.
purgeenius   •  
(193.143.10.***)
Saab parema tööotsa, et juhtus Florasse jääma. Euromäng tuleb veel ja praegu on näidanud ennast hea ründajana.
Kebab   •  
(91.129.107.***)
Flora on Pelle Pohlaku tulekuga oma strateegiat muutnud. Kui Aivariga oli kõige tähtsam mängijate arendamine ja välisklubides müümine, siis nüüd on esikohal klubi arendamine.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
EM-EELVAATED

F-grupp:

E-grupp:

D-grupp:

C-grupp:

B-grupp:

A-grupp:

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK