Slovacko Konverentsiliiga alagruppi aidanud Sinjavski: väravaid lüüa on väga hea tunne. Ja kui lööd Euroopas, siis on veel parem tunne! (0)

Alati heatujuline Vlasi Sinjavski Eesti koondise kogunemisel. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Eesti koondise ääremängija Vlasi Sinjavski (25) on karjääris astunud sammu edasi ja mängib tänavu esmakordselt eurosarja alagrupiturniiril. Ta naudib väravate löömist, aga märgib, et peamine eesmärk on võimalikult palju mänguminuteid saada ja võistkonda aidata.

Intervjuu Vlasi Sinjavskiga toimus eelmisel esmaspäeval, 19. septembril Eesti koondise kogunemisel, kui rahvusmeeskonda ootasid ees mängud Malta ja San Marinoga.

Kui Sinjavski kevadel Karvinas karjääri esimese välishooaja lõpetas, ütles ta Soccernet.ee-le, et kuigi on võimalus Tšehhi esiliigasse langenud klubiga lepingut pikendada, siis seda ta ilmselt ei tee. Mõned päevad hiljem kirjutas Sinjavski alla kolmeaastasele lepingule Tšehhi kõrgliigaklubi Slovackoga, kes saavutas koduliigas neljanda koha ja krooniti karikavõitjaks.

Soccernet.ee-ga suheldes ei olnud Sinjavskil veel Slovackoga leping sõlmitud. "Huvi oli olemas, aga midagi alla kirjutatud ei olnud. Kui ei ole alla kirjutatud, siis see ei ole sada protsenti ja sellepärast ma ei tahtnud, et keegi sellest varem midagi teaks. Huvi oli, aga kui leping oleks tehtud, siis ma oleks seda öelnud," kommenteeris Sinjavski.

REKLAAM

Ta rääkis, et asjad Slovackoga kulgesid kiiresti. "Alguses oli nende huvi, siis nad ütlesid, millised on tingimused ja tegime lepingu ühe päevaga. Slovacko sekretär tuli minu linna, viis mind Uherske Hradištesse, kirjutasin alla, mind viidi tagasi ja oligi kõik," meenutas Sinjavski.

Kui viimati rääkisime, siis olid üpris kindel, et Karvinas sa ei jätka?
Jah. Kui oli viimane mäng Karvinas, siis spordidirektor küsis minu käest, et mul on +1 võimalus ja kas ma tahan jääda või mitte. Ma ütlesin kohe, et ma ei taha esiliigas mängida. Ja oligi kõik. Harri [Ojamaa] hakkas töötama ja kõik käis kiiresti. Seal oli veel Poola esiliigaklubi, nad tulid veel varem kui Slovacko, aga neile ütlesime kohe, et ootame veel. Aga kui tuli Slovacko, siis käis kõik kiiresti.

Ehk sinu eesmärk oli ikkagi kuskil kõrgliigas jätkata? Poola esiliiga jäi varuvariandiks?
Muidugi, aga seal ei olnud lihtsalt see, et Poola oli varuvariant. Kui oleks kohe Slovacko tulnud, siis ei oleks küsimust olnud. Hooaeg ei olnud veel lõppenud, kui tuli Poola pakkumine. Otsustasime, et see ei ole pakkumine, millele kohe alla kirjutada.

Slovackoga sõlmisid kolmeaastase lepingu. See on ju päris kõva sõna.
Jaa, ma arvan, et see näitab, et klubi arvestab minuga. Aga jalgpallis juhtub erinevaid asju ja kolmeaastane leping ei tähenda seda, et olen seal kolm aastat. Kui mängin hästi, siis leian uue klubi. Kui mängin halvasti, siis nad ootavad minult rohkem. Kolmeaastane leping tähendab, et klubi usaldab mind ja arvestab minuga.

Sinjavski sõlmis kevadel Slovackoga kolmeaastase lepingu. Foto: FC Slovacko

Sa ütlesid intervjuus ERR-ile, et ka Kalju ja Levadia uurisid sinu kohta. Kas nendega oli selline vestlus, et juhul kui peaksid Eestisse naasma, siis nad tahaksid sind enda ridadesse?
Kaljuga oli nii, et mulle kirjutati ja küsiti, kas mul on uus klubi olemas või mitte. Vastasin kohe, et mul on olemas, sest see oli pärast seda, kui leidsin endale klubi. Levadiaga oli teistmoodi. Rääkisin [Marko] Saviciga. Ütlesin talle, et tulen Eestisse siis, kui ei leia midagi välismaalt. Ja ma ei öelnud talle, et tulen Levadiasse, vaid ütlesin, et kui ma ei leia midagi välismaalt ja kui tuleksin Eestisse, siis räägiksin ka teiste klubidega, ka Floraga. Ma ei mõelnud selle peale. Lihtsalt ütlesin, et Eesti oleks minu jaoks viimane variant.

Lõpuks ikkagi peaaegu ideaalne lahendus sinu jaoks. Tuttav liiga ja tegid klubi mõttes suure sammu edasi. Milline on esmamulje Slovackost ja kuidas meeskonda sulandumine läks?
Esmamulje on hea. Karvinas oli meil palju välismaalasi, aga Slovackos on koos minuga kolm välismaalast, kes on registreeritud esindusse. On veel mõned välismaalased, aga nad ei ole esinduses, vaid pigem duublis. Ehk koos minuga on esinduses kolm välismaalast.

Kuna olin enne Tšehhis mänginud, siis selle tõttu oli Slovackosse sulandumine lihtsam. Ma ei mõelnud, et jätkan Tšehhis, aga kui mängid kuskil liigas, siis on suurem võimalus, et leiad sealt endale uue võistkonna.

Kas Slovacko huvi oli sulle endale üllatus?
Ootasin, et mingi klubi kõrgliigast pakub mulle lepingut. Ei olnud kindel, aga ootasin seda. Aga ma ei oodanud seda võistkonnalt, kes mängib esiviisikus. Kui vaadata, kuidas mängisin Karvinas Slovacko vastu, siis need mängud õnnestusid, lõin värava ja just nende vastu mängisin hästi.

Slovacko on Karvinaga võrreldes ikkagi Tšehhi tippklubi. Kui suur on erinevus? Staadion, treeningtingimused, fännid?
Karvina ja Slovacko - mõlemad on professionaalsed klubid. Kõik asjad staadionil, taastumisasjad, kõik on professionaalsed. Ei ole midagi öelda. See on Tšehhi kõrgliiga tase. Mis puudutab fänne, siis raske võrrelda, sest Karvinas inimesed toetasid meid, aga inimesi oli vähe, sest tulemused ei olnud head. Slovacko on väike linn, samasugune nagu Karvina, aga igal mängul on meil 3000-4000 fänni.

Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Sa juba mainisid, et Slovackos on kolm välismaalast, ülejäänud on kohalikud mängijad ja peatreener on ka tšehh. Kuidas suhtlus toimub? Kas sul on tšehhi keel juba selge?
Mis puudutab jalka terminoloogiat, siis see on lihtsam. Kui ma kuulen seda, siis saan 80 protsenti aru, aga kui pean ise rääkima, siis on mõned asjad, mida saan rääkida, näiteks mis puudutab toitu või jalgpalli, siis sellega on lihtsam. Kui vaja midagi muud rääkida, siis mul ei ole veel nii hea tšehhi keel. Proovisin linnas leida kohta, kus õpetatakse inglise keeles tšehhi keelt, aga ei leidnud. Arvan, et kui elan veel ühe aasta Tšehhis, siis hakkan rääkima. Sõltub, mis tasemel tahan seda keelt rääkida. Võib-olla lähen õppima, võib-olla mitte, aga praegu ei ole seda kohta leidnud.

Praegu toimuvad trennid tšehhi keeles ja 80 protsenti saad aru?
Nojah. Kui ma midagi ei saa aru, siis treener räägib ka vene keeles. Aga tavaliselt räägib ta mulle tšehhi keeles ja saan sellest aru.

Kuidas sa mänguajaga rahul oled? Sa ei ole ju tegelikult väga palju algkoosseisu kuulunud, vaid peamiselt ikkagi vahetusest sekkunud.
Praegu on liigas üheksa mängu mängitud, kolmes olen alustanud, teistes tulin vahetusest sisse, vaid ühes ei tulnud. Ka Euroopas olen kõikides mängudes saanud mänguaega. Arvan, et see on okei. Treener näitab, et tal on mind vaja ja mina saan mängida. Vahepeal mängin rohkem, vahepeal vähem. See kõik sõltub minust ja minu mängust. Kui mängin hästi, siis saan rohkem mänguaega. Kui ei tule midagi välja, siis pean midagi paremini tegema. Olen rahul sellega, mis toimub. Vaatame, kuidas edasi.

Sa oled nüüd nii liigas kui ka Euroopas väravaid löönud. Konverentsiliigas lõid kaks väravat ja aitasid Slovacko alagruppi. Räägi nendest otsustavatest mängudest.
Olen varem Flora eest ka kvalifikatsioonis löönud. Kui Floraga mängisime, siis meil jäi natuke puudu, et alagruppi pääseda. Need olid väga olulised mängud meie jaoks. See oli väga hea tunne ja üldse väravaid lüüa on väga hea tunne. Ja kui lööd Euroopas, siis on veel parem tunne!

Sinjavski skooris Konverentsiliiga kvalifikatsiooniringis Stockholmi AIK vastu. Foto: Scanpix / Nils Petter / EPA

Ja need väravad annavad ründavale mängijale ka enesekindlust juurde.
Muidugi. Iga sinu värav ja sööt, isegi mitte ainult statistika, vaid hea mäng - see kõik annab juurde ja tunnedki ennast paremini. Väikestest asjadest tuleb suur asi. Kui mingid asjad ei õnnestu, siis on vaja õnnestumisi, et näidata oma parimat mängu.

Mis formatsiooni Slovacko mängib ja kus sina peamiselt tegutsed?
Mängime 4-3-3 ja 5-3-2. Noh, sõltub vastasest ja sellest, kuidas tahame mängida. Meil on palju erinevaid formatsioone, ei ole kindlat formatsiooni. Näiteks koondis mängib tavaliselt sama formatsiooniga, aga Slovackos formatsioon muutub ja sellega muutub ka see, milliseid mängijad treener vajab. Konkurents on suur ja mängijad on head. Praegu on mängitud umbes 15 mängu koos Euroopaga. Olen mänginud vasakul ääreründes, paremal ääreründes ja paremkaitses.

Konverentsiliiga alagrupis oled juba kaks mängu mänginud, mõlemad vahetusest. Floraga sul ei õnnestunud alagruppi jõuda. Räägi, mida see sinu jaoks tähendab, et mängid eurosarja alagrupis.
Oleme [Vladislav] Kreidaga selle üle naernud, et läksime valel ajal Florast minema. Aga see on naljaga. Kui on võimalus minna välismaale, siis sa ei mõtle. Vähemalt mul oli niimoodi. Mul oli võimalus minna ja ma ei mõelnud. Kui mängisime Floraga 2020. aastal, siis olime Euroopa liiga kvalifikatsioonis, aga siis polnud Konverentsiliigat. Oleksime sinna jõudnud.

Mis puudutab alagrupis mängimist, siis need on väikesed sammud edasi. Alagrupp on samm edasi. See on hea tunne. Head vastased. Kõik tahavad mängida [Cristiano] Ronaldo ja [Lionel] Messi vastu. Ma arvan, et need ongi need sammud, mis aitavad sinna jõuda. Mõned jõuavad sinna ja mõned ei jõua. See on väike samm edasi.

Mis on sinu eesmärgid sel hooajal Slovackos? Kindlasti palju väravaid lüüa?
Ei, ma ei pane endale statistilisi eesmärke. Kui see tuleb, on hea. Tahan mänguminuteid saada ja võistkonda aidata, et lõpetaksime liigas top viies. Ja kui saame alagrupist edasi, siis suurepärane, aga see on raske. Me andsime Partizani vastu 2:0 eduseisu käest, need olid väga olulised punktid. Jalgpallis juhtub selliseid asju. Vahepeal õnnestub ja lööd ise viimasel minutil võiduvärava. Peamine eesmärk on hästi mängida ja ma usun, et siis tulevad ka kõik teised asjad juurde.

Slovacko sai eelmisel hooajal Tšehhi kõrgliigas neljanda koha ja krooniti ka karikavõitjaks. Praegu on meeskond liigas alles 12. kohal. Miks pole asjad sujunud?
Ma arvan, et koormus on väga suur. Mängijad ei ole harjunud sellega, et mängime rohkem kui kuu aega igal nädalal kaks mängu. See ei ole lihtne. Meil ei ole 30 mängijat. Meil on vahetusmängijad, aga mitte nii palju, et vahetada 11 mängijat. Sellepärast on ka tulemused sellised. Joonas Tamme võistkond mängib Euroopas hästi, aga liigas ei lähe nii hästi. Karol Metsal ja Zürichil on sama. Ma arvan, et see näitab, et on mingi väsimus ja pole lihtne mängida nii liigas kui ka Euroopas hästi.

Lõppenud koondiseaknas sai Sinjavski mänguaega kodus Malta vastu. Võõrsil San Marino vastu jäi Sinjavski pingile. Foto: Oliver Tsupsman

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK