Sloveenid ja iirlased jäid selja taha, väiksematest rääkimata: Flora edukas eurohooaeg tõstis Eesti Euroopa kolmandasse kümnesse (0)

Foto: Oliver Tsupsman

Eesti kogus tänavu Euroopa klubisarjades rohkem koefitsiendipunkte kui eelmisel neljal eurohooajal kokku ning saavutas 55 UEFA liikmesmaa hulgas 29. koha.

Eesti teenis sel eurohooajal 3,666 koefitsiendipunkti, millest Tallinna Flora panus on täpselt 3 punkti. Tallinna Levadia tõi 0,666 silma. Punkte andsid kõik võidud ja viigid, alagrupiturniiril oli iga võit ja viik kaks korda suurema väärtusega kui eelringides.

Eilne Tallinna Flora 0:1 kaotus võõrsil Genti vastu jäi Eesti klubide eurohooaja viimaseks mänguks. 29. positsioonil paiknevast Eestist mööduda pole aga ühelgi UEFA liikmesriigil võimalik, sest ka kõikide tagapool asuvate maade klubid on alagrupiturniiride lõpuks konkurentsist langenud.

Eestist kõige napimalt ettepoole platseerus Soome, selja taha jäid aga näiteks Sloveenia, Iirimaa ja Rumeenia, rääkimata lätlastest-leedulastest, Põhja-Iirimaast ja Walesist ning paljudest väikeriikidest. Võrdluseks kuulus Eestile eelmisel hooajal samasuguses tabelis lõpuks alles 46. koht ehk edestada suudeti vaid üheksat riiki. Kaks hooaega tagasi oli Eesti päralt 49. koht, hooajal 2018-19 oldi aga sootuks 53. ehk tagantpoolt kolmandal real, edestades vaid San Marinot ja Montenegrot.

REKLAAM

Hetkel juhib hooaja edetabelit Inglismaa, kellele järgnevad Holland, Prantsusmaa, Hispaania, Itaalia ja Saksamaa. Need kuus riiki on teeninud praeguseks üle 10 punkti. Tervet edetabelit saab vaadata siit.

Eurosarjakohti (aastase viibega) jagatakse liikmesmaadele viie hooaja tulemuste põhjal. Viie viimase hooaja koondtabelis on Eesti kerkinud 45. positsioonile, mis tähendab, et ülejärgmisel aastal (hooajal 2023-24) saadakse üks eurosarjakoht tagasi ning Eestit saab Euroopas jälle esindada neli klubi, mitte kolm nagu tänavu.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK