Trennis puhkenud kaklus tõi kriminaalmenetluse. Klubijuht: tihe konkurents võib vere keema lüüa (10)

Pilt on illustreeriv. Foto: Oliver Tsupsman

25. augustil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 30-aastane mees lõi 16. augustil Lasnamäel Võidujooksu tänaval endale tuttavat 19-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi, seisab Põhja prefektuuri kodulehel. Tegu on jalgpallitrennis puhkenud kaklusega.

Soccernet.ee-le teadaolevalt käib jutt II liiga võistkonna Lasnamäe Ajaxi mängijatest: 30-aastasest Artur Mishinist ja 19-aastasest Aleksei Kostjukist, kes omavahel harjutuskorral kisklema läksid. Konflikt algas soojendusel, kui ruudus mängiti pallihoidmist. Seal tekkisid ebakõlad, hakati tõuklema ning see eskaleerus kakluseks, mis jõudis üpris ebatavaliselt politsei töölauale.

Palusime juhtunu kohta selgitust Ajaxi eestvedajalt Boriss Duganilt (62), kes on ise endine tippjalgpallur. "Minu hinnangul on meil töine õhkkond, kus kõik pakuvad tihedat konkurentsi teineteisele ja see kõik võibki vahepeal vere keema lüüa," lausus Dugan Soccernet.ee-le.

Ta lisas: "Kui meeskonnas pole kakluseid, siis pole tegu meeskonnaga. Iga mängija võitleb oma koha eest põhikoosseisus, isegi Eesti teises liigas."

REKLAAM

Dugani sõnul on kakluses osalenud mängijad omavahel ära leppinud, kuid asja pole jätnud 19-aastase Kostjuki vanemad, kes tegid politseisse avalduse. "Olen tema vanematega rääkinud ning päev pärast intsidenti helistas mulle Kostjuki isa, kes küsis, kas meil on jalgpalli- või poksitrenn," rääkis Ajaxi president.

Dugan nendib, et politseil on õigus määrata klubile rahatrahv, kuid leiab, et kõike tuleb teha seaduspäraselt. "Kui otsustati politsei poole pöörduda, siis peavad korrakaitsjad vestlema ka treenerite ning mängijatega. On veel võimalus, et politseisse pöördujad saavad hoopis ise karistada, sest provotseeris ning esimesena lõi just noorem mängija," selgitas Dugan.

Ajaxi president kinnitas, et Mishin ei põhjustanud Kostjukile ühtegi kehavigastust. "Mõistaksin, kui mõni luu oleks katki löödud: siis tuleks see suure kella külge panna, aga mitte ühtegi traumat polnud.

Olen kõikide osapooltega vestelnud: Mishini, Kostjuki ja Kostjuki vanematega. Enda klubi nimel palusin vabandust, et taoline olukord juhtus, kuid leian, et tegu on tavalise jalgpalli situatsiooniga."

Sel hooajal on Mishin liigamängudes teeninud ühe punase kaardi. Ta sai selle Flora U19 meeskonna vastu ning põhjuseks oli jalgpalliliidu andmeil vägivaldne käitumine, mis viitab äkilisele loomule. "Jah, Mishin on väga emotsionaalne mängija ning ma küsisin ta käest, miks tal oli vaja [trennis] noort meest üldse puutuda. Ta tunnistas, et kees üle ning ei suutnud end tagasi hoida. Mishin on kogenud mängija, kes ei pidanuks nõnda käituma - oleks see intsident mängus juhtunud, oleks ta suutnud end tagasi hoida, sest see olnuks kindel punane kaart."

Hetkel on nii Mishin kui Kostjuk meeskonnast ajutiselt välja heidetud ning klubi alles otsustab, millised lisameetmed kasutusele võetakse.

"Igal spordialal, kus mängitakse tulemuse peale, tulevad erinevad sõnelused, konfliktid ja kaklused ette. Leian, et Mishin pidanuks tagasi hoidma, vestlema noorema kolleegiga ning ta maa peale tagasi tooma," ütles Dugan lõpetuseks.

10 kommentaari

IUdutuli   •  
(90.190.244.***)
"Kui meeskonnas pole kakluseid, siis pole tegu meeskonnaga."

Kes lööb, see armastab; kes pommitab, see hoolib jne.
thesiimpukk   •  
(94.246.251.***)
"Kui meeskonnas pole kakluseid, siis pole tegu meeskonnaga."

ma ei ole rohkem taunimat asja kuulnud.
Reina   •  
(213.168.25.***)
Keskmine vene tiim
stranglers   •  
(88.196.81.***)
las kaklevad omavahel, loodame, et mitte tänaval või ööasutustes teiste inimestega. haige mentaliteet
Vastas   •  
(90.191.173.***)
WTF!
"Kui meeskonnas pole kakluseid, siis pole tegu meeskonnaga."
"Mõistaksin, kui mõni luu oleks katki löödud: siis tuleks see suure kella külge panna, aga ..."

Mis maailmas see vend elab?! Mis veel sellise jalgpallikultuuri juurde kuulub? Võib kurikatega jalgpallitrenni tulla, kuni luud terveks jäävad?
ElectroBlast   •  
(85.29.21.***)
Loo põhjal jääb mulje nagu oleks tegu olnud võitlusega algkoosseisu nimel..
Kolki sai 0 mänguminutiga mängija ning virutaja oli põhitegija, eelmisest aastast 10 mänguga 4 punast kaarti.
raudidas   •  
(146.255.181.***)
Palju zlatani filme vaadanud vist, aga öppust pole võtnud
Heli Kopter   •  
(1.145.98.***)
Olen isegi temaga väljakul kokku puutunud. Mulje jäänud et pigem ta seal väljakul ongi selleks et kellegi peal oma viha välja elada kui et sporti teha. Äärmiselt vägivaldne tegelane.
chipmunk   •  
(146.255.181.***)
Classic vene punt.
A. Polõnski   •  
(85.253.117.***)
Rjusski miri kombeid ongi teistel raske mõista nagu ka selle maailma esindajatel muu maailma kombeid. Nii et las peksavad üksteist trennis, kui muul viisil ei ole võimalust põhisse saada.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK