Tšiili jäi tühjade kätega: FIFA ei hakanud Ecuadorilt MM-i piletit ära võtma (0)

FIFA president Gianni Infantino. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Kui hiljuti protesteeris Tšiili jalgpalliliit Ecuadori kolleegide vastu ning soovis, et nad MM-ilt eemale jäetaks, siis täna teatas FIFA, et protest lükati tagasi. Kuigi Tšiilile jäeti võimalus otsus edasi kaevata, siis suure tõenäosusega nad mandrikaaslaste piletit endale ei saa.

Aga mida siis Ecuador valesti tegi? Nimelt esindas neid 23-aastane Byron Castillo, kes Tšiili advokaatide arvates on tegelikult pärit Kolumbiast ning ei tohiks La Tri'd aidata. Väideti, et äärekaitsja võltsis oma dokumente ja on tegelikult sündinud 1995. aastal Tumacos (linn Kolumbias, mis asub Ecuadorist umbes 50 kilomeetri kaugusel). Seeläbi sooviti kõikide matšide, millest Castillo osa võttis, tulemus tühistada ehk potentsiaalselt oleks niimoodi novembris-detsembris toimuvale MM-ile saanud hoopis Tšiili.

FIFA distsiplinaarkomisjon ei olnud aga Tšiili esindajatega nõus: "Oleme analüüsinud kõikide osapoolte esitatud dokumente ning otsustanud menetluse lõpetada. Teatasime tänasest otsusest kõiki osapooli. Vastavalt FIFA distsiplinaarkoodeksile on osapooltel järgmise kümne päeva jooksul õigus vaidlustada tehtud otsust."

Seega võib otseloomulikult Tšiili jalgpalliliit otsuse edasi kaevata, kuid reaalsuses ei pruugi nad isegi Ecuadori eemaldamise korral Katari vutipeole pääseda. Mäletatavasti lõpetasid ecuadorlased neljandal ning Tšiili seitsmendal kohal ehk nende vahele jäid veel viiendana lõpetanud Peruu ja kuuendaks jäänud Kolumbia.

REKLAAM

Tšiili fännide jaoks oleks parim, kui tühistatakse ainult need mängud, millest Castillo osales. Sellisel juhul saaksid Tšiili pallurid viis lisapunkti (omavahelistest duellidest Ecuadoriga saadi esialgu ainult üks punkt), mis kergitaks nad otse neljandaks ja kuna otse MM-ile saavad Lõuna-Ameerika neli parimat, siis oleks sellega teoreetiliselt ka töö tehtud.

Kui aga Ecuador visatakse valikturniirilt välja, siis tõenäoliselt kerkiksid kõik tiimid ühe koha võrra kõrgemale ehk otse MM-ile saaks Peruu ning Austraaliaga madistaks hoopis Kolumbia. See variant oleks aga logistliliselt keeruline, kuna peruulased on hetkel juba Kataris ning valmistuvad sõelmängudeks.

2022. aasta maailmameistrivõistlused algavad tänavu 21. novembril, mil Dohas lähevad vastamisi Senegal ja Holland. Turniir kestab pisut vähem kui üks kuu ning juba 18. detsembril selgub Katari Lusaili väljakul uus valitsev maailmameister.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK