Tuleviku peatreener on nõutu: meil polegi mängijaid! Staffi on ka varsti rohkem kui mängijaid (7)

Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Viljandi Tuleviku peatreener Indrek Ilves esines pärast 0:2 kaotust FC Elvale Soccernet.ee otse-eetris emotsionaalse tiraadiga, kurtes äärmusliku mängijate nappuse üle, mis võib isegi osade mängijate tervise ohtu seada.

Tulevik tegi sel talvel kannapöörde, loobudes Premium liiga kohast ning asudes noore koosseisuga Esiliigat mängima. Hooaja ekvaatori lähenedes asub võistkond aga väljalangemistsoonis ning mängijatest on nii suur puudus, et FC Elva vastu oli treeneril kasutada vaid kaks varumeest, neist üks väravavaht.

"Iga mäng tekib meil häid võimalusi, täna samuti kohe avapoolajal kaks sajaprotsendilist, mille oleks pidanud ära realiseerima, siis oleks mäng teine olnud. Poolaja lõpus õnnetu omavärav," rääkis Ilves alustuseks mängust, aga asus siis peagi põhiteema juurde:

"Mängijaid peab kiitma, nad annavad endast kõik. Kui meil on ikka nädalast nädalasse trennis 12 mängijat pluss kolm väravavahti, siis ... kui taktikaliselt midagi teha, siis ülejäänud kümme mängijat on mannekeenid! Väga-väga raske."

REKLAAM

"Me peame neid asju trennis tegema, aga kui mängijaid ei ole ... Täna samuti: kaitseväest tuleb [Gustav-Hendrik] Seeder, algse plaani järgi saab ta meiega teha paar trenni ja saab võib-olla kümme-viisteist minutit mängida lõpus ... pumm, peab alustama! See ei ole okei, vaid väga halb situatsioon, et me peame sellise mängija mängu panema. Väga kvaliteetne mängija, aga nüüd võib ta vigastada saada, sest me peame ta mängu panema, sest meil pole lihtsalt mängijaid."

Miks mängijad puuduvad? "Meil polegi mängijaid lihtsalt!" põrutas Ilves. "Meil on väga lühike nimekiri ja nendest, keda me hooaja alguses meeskonda kutsusime, on osad lõpetanud - nende jaoks oli Esiliiga liiga karm. Sealt see tuleb. Kui me tahame püsimajäämisest rääkida, siis meil on vaja reaalselt trenni mängijaid. Meil on varsti staffi ka juba rohkem kui mängijaid! Ma ei taha viriseda, aga see on fakt. Need mängijad, kes täna siin olid, kiitus nendele."

On kedagi juurde tulemas? "Klubi näeb vaeva ja minu käed on seotud sellega. Eks näis, loodame, loodame."

Elva teise värava autor Karl Tammeorg usub samal ajal, et nende jaoks liigub kõik ülesmänge. "Me teadsime, kuidas vastane mängib - treener näitas videode pealt ette ja tegime seda, mida oli vaja teha. Teadsime, kuidas Viljandi oma rünnakuid ehitab ja lõime ka selle pealt ära," rääkis ta.

"Meil pole ka koosseisus just kõige rohkem sügavust olnud. Nüüd on neli mängijat kaitseväest tagasi tulnud ja eks me hakkame nüüd vormi koguma. Hooaja peale tuleb rohkem võite ja kindlasti ka rohkem väravaid."

Täispikad intervjuud:

SEOTUD MÄNGUD
7 kommentaari

maamesilane   •  
(88.196.82.***)
Helirvaldor on kah vigastatud!
vigastus   •  
(87.119.177.***)
väga kurb et viljandi välja suretati. raske näha kuidas siit välja ronitakse.
stranglers   •  
(88.196.166.***)
Täiesti arusaamatu algusest peale, miks meeskond loobub vabatahtlikult meistriliigast, kui neil oli olemas korralik baas, tiim, publik, ja veel aasta varem isegi hea mäng. Kui selle taga oli ainult raha, siis mis tulu toob klubile praegune väljasuremine? Tundub, et järgmine aasta ei jätkata isegi esiliiga B-s.
Kebab   •  
(91.129.106.***)
Viljandi ise rumal. Oleks teinud Kure eeskujul. Kolid kogu klubi Arenale ja naudid 200k-ga meistriliigas stabiilsust!
stranglers   •  
(88.196.166.***)
ma arvangi et see oli mingile Pohlaku/Flora ettepanekule ära ütlemine
tpx   •  
(90.190.***)
@kebab, hea nali ! :) Nüüd saabki öelda, et keskmikud peakski hakkama kuret tegema :D
vigastus   •  
(87.119.177.***)
iga aasta on viljandis samad probleemid olnud hooaja keskel ka premium liigas mängides aga erinevus selles et siis oli staff ka väike :) vaadake või mõnda mängu protokolli suvel. tehti tööd ja saadi hakkama

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK