Vahetusmees päästis Levadia häbist (2)

Tamm tõi kastanid tulest välja. Foto: Jana PiparHeiko Tamme üleminutite värav päästis Levadia häbist, mis kaasnenuks San Marino meistriga tehtud mannetu viigiga. Viimasest puutest võetakse eduseis siiski koju kaasa.

Passiva alguse järel kogus Levadia end vaikselt ja hakkas Simone Montanari väravat ohustama, kuid etteruttavalt võib öelda, et 34-aastane puurilukk vääris mängu parima auhinda - ootamatu müüri esitusest ei puudunud ka pantrihüpped ja ühekäetõrjed.

Kokku 17 pealelööki teinud Levadia ei suutnud aga kuidagi ka võimalusi luua, kuigi San Marino mehed ei parkinud bussi ja pressisid Levadia kaitsjaid kohati ka meie meeste väljakupoolel. Avapoolajal mängiti isutult. Kodupubliku rõõmuks suudeti luua ka ohtlikke momente, kuid Roman Smiško tööpäevas midagi üleliia rasket ei olnud.

Teisele poolajale tuldi Marko Kristali ergutuskõne järel aktiivsemalt, kuid veerand tundi hiljem ja endiselt 0:0 seisul ulatati initsiatiiv mõneks ajaks La Fioritale. Sellegipoolest polnud kordagi tunnet, et võõrustajate värav oleks loogiline tulemus.

Üks poolaja küsitavamaid hetki toimus tunni möödudes, kui Igor Subbotin läbi pääses. Karistusalas niitis meie mehe vastaste kaitsja, kuid kohtuniku hinnangul suutis ta selja tagant palli puhtalt võita, kaart jäi taskusse ja penalti andmata.

Kohati eestlaste surve tugevnes, kuid väravat ei paistnud kusagil. Neljandal, viimasel üleminutil sattus karistusala segaduses pall siiski vahetusmees Heiko Tamme jalale, kes selle viimaks Montanari selja taha saatis. Kordusmängu eel annab see teatavat kindlust, et üks tööõnnetus vastaste värava näol ei vaja kahte vastust, piisab ka viigist.

1. juulil kell 21.30 Stadio Olimpicol (Serravalle, San Marino)

La Fiorita - Tallinna FC Levadia 0:1 (0:0)