Välismaal karjääri esimese täishooaja lõpetanud Sinjavski: arvan, et selles klubis ma ei jätka, kuigi on võimalus lepingut aasta võrra pikendada (4)

Vlasi Sinjavski tulevik on lahtine. Foto: MFK Karvina Facebook / Ivo Dudek

Eesti koondise vasakäär Vlasi Sinjavski lõpetas karjääri esimese täishooaja välismaal, kuid langes Karvinaga Tšehhi esiliigasse. Tõsi, 25-aastase eestlase leping klubiga saab läbi ja Sinjavski ei pruugi Karvinas jätkata. "Varsti näeme, mida tulevik toob," sõnas ta Soccernet.ee-le.

Karvina langemine esiliigasse sai üpris varakult selgeks, sest lõpuks kaotati eelviimasel kohal lõpetanud Teplicele kümne punktiga. Hooaeg oli keeruline, sest koguti vaid kolm võitu. Lisaks toimus oktoobris treenerivahetus, mis Sinjavski sõnul muutis küll mängupildi paremaks, aga tulemused seda ei peegeldanud.

Karvina viimasest mängust on möödas juba ligi nädal aega, kuid Sinjavski ei ole veel kodumaale naasnud. "Viimane mäng oli 14. mail. Ma mõtlesin, et lähen pärast seda koju, aga klubi ütles, et kes lähevad, saavad trahvi. Nad andsid meile veel ühe nädala lisatreeninguid ja sellepärast olen veel siin," rääkis Sinjavski neljapäeval.

Sul on esimene täishooaeg Tšehhis lõppenud. Kokku oled Karvinas mänginud 1,5 aastat. Räägi lõppenud hooajast meeskonna vaatenurgast - miks see hooaeg selliseks kujunes, et saite ainult kolm võitu, kümme viiki, 22 kaotust ja lõpuks jäite püsimajäämisest päris kaugele?
See hooaeg oli raske. Jah, kolm võitu ja kümme viiki. Alustasime hooaega ühe treeneriga, aga kui tulemused ei olnud head, siis klubi otsustas treenerit vahetada. Tuli uus treener ja minu arust pilt muutus paremaks, aga punkte ikkagi ei tulnud. Neli mängu järjest kaotasime üleminutitel. See tähendab, et tegime kuskil midagi valesti ... Keeruline öelda, mis oli valesti, aga midagi oli kindlasti, kui tulemused olid sellised.

REKLAAM

Hea mälestus on sellest, et 1,5 aasta jooksul mängisin [viimasel kolmel hooajal Tšehhi meistriks kroonitud Praha] Slavia vastu kolm korda. Mängisime hästi - saime ühe võidu (1:0) ja kaks viiki (1:1 ja 3:3), aga kui võidame liidrit, siis kahjuks selle eest rohkem punkte ei saa.

Kas enne hooaja algust räägiti klubis püsimajäämisest või mõtlesite ikkagi lõpetada kuskil tabeli keskel või isegi veel kõrgemal?
Pigem oli plaan tabeli keskel lõpetada. Kui ma siia eelmisel hooajal tulin, siis Karvina lõpetas 18 meeskonna konkurentsis 12. kohal. Karvina mängis ikkagi kuus aastat kõrgliigas. Kui ma ei eksi, siis Sander Puri mängis Karvinas, kui nad tõusid kõrgliigasse, aga siis ta ei jäänud klubisse. Karvina oli sellest ajast kõrgliigas.

Sinu hooaeg - 31 mängu Tšehhi kõrgliigas, neist 14 algkoosseisus ja 17 vahetusest, kokku 1354 minutit, neli väravat ja üks väravasööt. Jääd sellega rahule või mitte?
Tšehhis ei ole lihtne väravaid lüüa ehk väravatega jään suures plaanis rahule, aga väravasööte oleks pidanud kindlasti rohkem olema. Mis puutub mänguaega, siis kindlasti oleksin tahtnud rohkem mängida ja igas mängus algkoosseisus olla, aga kahjuks see ei õnnestunud.

Mind võttis siia üks treener, kes kahe kuu pärast vallandati. Siis tuli teine ja siis kolmas treener. Iga treener on erinev. Mängijal ei ole lihtne, kui treenerid vahetuvad. Üks asi on see, kui sind võtab treener, kes sind tahab, aga teine asi on see, kui tuleb uus treener, kellel on oma nägemus ja kellele pead tõestama, miks sa siin oled. Olin kaks korda lähedal lepingu lõpetamisele, kuna kõik ei sujunud nii, nagu arvasin, aga klubi ütles, et nad usaldavad mind ja pean edasi töötama.

Ma mängisin sel hooajal päris paljudel positsioonidel - vasakul ääreründes, paremal ääreründes, vasakkaitses, paremkaitses, number 10 ja isegi number 9 kohal. See oli kõige suurem probleem, miks mul olid mõtted minna klubiga lahku. Mu lemmikpositsioon on ikkagi vasakul äärel. Ma ei taha otsida vabandusi, miks ma ei mänginud, vaid lihtsalt selgitan olukorda.

Ma arvan, et kui mind pandi teistele positsioonidele, siis ma ei olnud piisavalt hea oma õigel positsioonil. Oleks saanud palju paremini, aga töötan edasi, et iga päev olla parem kui eile.

Vlasi Sinjavski osales lõppenud hooajal Tšehhi kõrgliigas 31 mängus. Foto: MFK Karvina Facebook / Ivo Dudek

Kas sa oled kogu aeg terve olnud? Vigastused sind sel hooajal ei seganud?
Õnneks olin terve. Kui esimesel hooajal veebruaris klubisse tulin, siis olin pisivigastuse tõttu kaks nädalat väljas.

Sinu säravaim mäng oli ilmselt eelviimases voorus koduväljakul tehtud 2:2 viik Teplice vastu. Värav ja väravasööt. Räägi sellest mängust. Kas sinu parim mäng Karvina eest?
Jah, see oli minu parim mäng Tšehhis. Mängisime viie kaitsjaga ja olin paremal äärel. Selles mängus oli palju jooksmist ja jooksin kokku 12 kilomeetrit. See oli [37-aastase Tšehhi ründaja Michal] Papadopulose viimane mäng. Ta on meie kapten ja rääkis, et tahab lõpetada hea tulemusega. Õnneks saime 90. minutil [viigi]värava.

[Poolas esiliigaklubis mängiv] Matvei Igonen elab minust 45 kilomeetri kaugusel. Ta tuli seda mängu vaatama ja ütlesin talle, et kui löön selles mängus värava, siis ta saab kingituseks minu mängusärgi ja nii läkski. Minu vanemad tulid ka sellele mängule.

Karvina peatreener Bohumil Panik ütles pärast mängu klubi kodulehele, et kui sa oleksid terve hooaja niimoodi mänginud, siis meeskond oleks võib-olla kõrgliigasse püsima jäänud. Mis sa sellest arvad?
Kiidusõnu on alati hea kuulda, aga see on ka kõik, mida saan selle kohta öelda. Ma ei taha mõelda, et kui oleks see või oleks see ... Ma arvan, et saame elus seda, mida väärime. Sel hooajal olime kõige nõrgem meeskond. Viimane treener mulle persoonina väga meeldib, aga kahjuks ei õnnestunud temaga püsima jääda.

Kui sinuga poolteist aastat tagasi rääkisime, siis ütlesid, et tahad tšehhi keele selgeks õppida. Kas oled selle selgeks saanud?
Trennides saan peaaegu kõigest aru, aga kui on vaja rääkida, siis ainult mingid lihtsamad asjad. Tuleb veel juurde panna.

Lisaks rääkisime siis sellest, et sul oleks vaja stabiilsemaks saada. Kas see on õnnestunud ja kuidas sa enda hinnangul Tšehhis mängijana arenenud oled?
Kõik, mida elus teeme, on mingi kogemus. Siin veedetud 1,5 aastat on minu jaoks suur kogemus. Ma arvan, et ikka olen arenenud, aga ise ma sellest rääkida ei taha. Pigem las teevad seda need, kes minu mänge on vaadanud.

Sa tegid Karvinaga mullu veebruaris 1,5-aastase lepingu. See saab nüüd läbi. Mis saab edasi? Kas jätkad samas klubis ja Tšehhi esiliigas või liigud mujale?
Praegu veel ei tea. Harri Ojamaa tegeleb sellega ja teeb oma tööd. Minu töö on mängida oma parimat mängu. Arvan, et selles klubis ma ei jätka, kuigi on võimalus lepingut aasta võrra pikendada. Varsti näeme, mida tulevik toob.

4 kommentaari

klaviatuuriwarrior   •  
(84.50.91.***)
Trans või Legion üx kahest, sellest kõrgemal you are creating illusion over there.
footsoccer   •  
(91.129.98.***)
Kummaline nali sinu poolt.
klaviatuuriwarrior   •  
(84.50.91.***)
nali?
Kane   •  
(91.129.110.***)
Nali jah

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK