Väljakult enam kui 100 päeva eemal olnud Isak naasis võidutabamusega, ka Chelseal läks õnneks (0)

Enam kui 100 päeva vigastust ravinud Alexander Isak naasis Premier League'i võidutabamusega. Foto: Scanpix / Lee Smith / Action Images / Reuters

Inglismaa kõrgliiga 20. mänguvoorus said nii Chelsea kui Newcastle United minimaalsed võidud vastavalt Crystal Palace'i ja Fulhami käest. Eriti õnnetult läks neist viimasel, sest Aleksandar Mitrovic luhtas penaltivõimaluse.

Chelsea ja Crystal Palace'i vastasseis oli piisavalt tempokas ning mõlemad meeskonnad püsisid näljased: kui kodustel oli all kaks kaotust (1:2 Fulhamile ja 0:1 Manchester Cityle), siis Crystal Palace sai viimati 0:4 sahmaka Tottenham Hotspurilt.

Esimese vingema võimaluse mängiski endale välja külalismeeskond, kui 20. minutil kasti tagant virutama lubatud Michael Olise sundis Kepa Arrizabalaga tõsisele tõrjetööle. Minutikesed hiljem kangutas Thiago Silva üksinda: nurgalöögi järel pääses Chelsea keskkaitsja kahel korral peaga löögile ning lõpuks saatis värava peale madala löögi, mille Vicente Guaita üle otsajoone lükkas.

Kohtumise ainus värav sündis 64. minutil, kui Hakim Ziyech saatis lühidalt lahti mängitud nurgalöögi järel palli kasti ning Kai Havertzi peanupp pani võrgu sahisema - 1:0.

Õhus oli enamatki veel, eriti just viimasel veerandtunnil, mil Crystal Palace tõsise tormi üles võttis. Peale selle, et Chelsea karistusala pea igast ilmakaarest vallutada üritati, sunniti Kepat taas imelisi sirutusi näitama. Nii kindamehe kui teiste väravat turvama vajunud meeste pingutused tasusid end ära ning kirja saadi hooaja kaheksas võit.

Duelli oli jälgimas ka Chelsea värskeim mees Mõhhailo Mudrõk.

Samal ajal jagasid maid Newcastle United ja Fulham, kes jätsid oma sahistused samuti teise kolmveerandtundi. Esimesed suuremad emotsioonid pääseti valla tunni täitumise järel, kui karistusala nurgas kasutas Kieran Trippier Bobby Decordova-Reidi peatamiseks keelatud võtteid. Robert Jones vaatas korduse ka ise üle ning määras Fulhami kasuks penalti.

11 meetri punktile läinud Aleksandar Mitrovic saatis palli küll võrku, Nick Pope langes teisele küljele, kuid värav ei lugenud! Kordused reetsid, et serblane libastus, mistõttu lõi ta palli vastu tugijalga ning alles seejärel võrku. Selline "võte" pole aga lubatud ning mäng jätkus vabalöögiga.

Duell sai oma lahenduse alles 89. minutil, kui Newcastle Unitedi eest saatis palli võrku enam kui 100 päeva kestnud vigastuspausi pidanud Alexander Isak. Mehe statistika on seega muljetavaldav: neli Premier League'i matši on toonud kolm tabamust.

Terve hooaja peale vaid 11 väravat lasknud Newcastle United hoiab Inglismaa kõrgliigas pronksikohta, Fulham on 31 punktiga kuues. Chelsea on 28 punktiga kümnes, Crystal Palace 12. positsioonil.

Chelsea - Crystal Palace 1:0 (0:0)