Võiduvärav! Korralikus hoos Viidas sahistas Soomes kolmandat mängu järjest (0)

Sten Jakob Viidas. Foto: Kokkolan KPV

Eesti U21 koondislane Sten Jakob Viidas lõi Kokkola KPV eest Soome kolmandal liigatasemel taas värava – sedapuhku mängu tähtsaima.

KPV jäi Keski-Uusimaa vastu juba esimese pooltunniga 0:2 kaotusseisu, ent tegi enne vaheajale minekut võimsa spurdi ning viigistas 38. ja 45. minuti väravatest seisu. Teine poolaeg püsis aga pikalt väravateta, kuniks kaaslaste seast kerkis esile just 21-aastane Eesti ääreründaja.

Algkoosseisu kuulunud ning mängu algusest lõpuni kaasa teinud Viidas viis omad 70. minutil 3:2 ette – kaheväravaline kaotusseis pöörati seega eduks, mida järelejäänud minutitega enam käest ei antudki. Viidas korjas 73. minutil oma kontole veel ka kollase kaardi.

Paide Linnameeskonna hingekirja kuuluv ründemängija on Soomes korralikus hoos. Viie KPV eest peetud mänguga on tema arvel kuus väravat (liigas neist neli mängu ja neli väravat).

Võidusuunal hoidis lippu kõrgel ka Vlada Kubassova, kelle sats Ferencvaros alistas Ungari kõrgliigas Szekszardi 2:1. Kubassova kuulus algkoosseisu ning vahetati välja 85. minutil, kui seis oli veel 1:1. Võiduvärav sündis 88. minutil ning tõi Ferencvarosele kaheksanda järjestikuse võidu.

Erik Sorga koduklubi Sumgayit korjas Aserbaidžaani kõrgliigast mõrumaigulise viigipunkti: ehkki Eesti ründaja koduklubi haaras 80. minutil eduseisu, suutis Kapazi-nimeline võistkond viiendal üleminutil mänguseisu viigistada. Kapaz oli vahetult enne viigiväravat jäänud arvulisse vähemusse ning sai hiljem veel teisegi punase kaardi. Sorga kuulus algkoosseisu ning vahetati välja 68. minutil.

Martin Vetkal jäi aga terveks mänguks pingile, kui tema sats Roma U19 leppis 0:0 viiki Lazio eakaaslastega. Roma jätkab liigatabelis teisel kohal, liider Milano Interist kolme punkti võrra tagapool: tänane viik ulatas tiitliheitluse ohjad kaks vooru enne hooaja lõppu märksa kindlamalt Interile.

Maksim Paskotši ei kuulunud seevastu üldse koosseisu, ent Zürichi Grasshoppers sai tema puudumisest hoolimata Šveitsi kõrgliiga viimaste heitluses Lausanne'i Ouchyst 3:2 jagu. Grasshoppers tuli mängu jooksul kahel korral kaotusseisust välja. Koosseisust puudus ka Märten Kuusk, kelle sats Katowice purustas Poola esiliigas Rzeszowi Stali koguni 8:0 – esimesed viis väravat löödi ära juba 27 minutiga.

Katrin Kirpu sekkus Soome kõrgliigas Aland Unitedi eest 73. minutil vahetusest, ent ei suutnud aidata omadel Vantaa PK-35 vastu võidust kinni hoida. Avapoolajal 2:0 juhtima läinud Aland lubas napilt enne Kirpu sekkumist enda võrku esimese palli ning napilt enne normaalaja täitumist teisegi.

Eva-Maria Niit jäi Poola kõrgliigas teist vooru järjest pingile ning pääses Leczna vastu platsile alles kohtumise esimesel üleminutil. Selleks ajaks olid väravad juba löödud: Leczna võitis mängu 2:0. Kaotusega pidi leppima ka Grete Daut, kelle koduklubi Fyllingsdalen kaotas Norra esiliigas Stavangeri Vikingile 1:2.