3 parimat: noored küll, aga juba kõrge lennuga (0)

Foto: Scanpix / TASS / Grigori Dukor

EM-i alagrupiturniir on läbi ja 16 jätkajat selgunud. Meie teeme taas väikese ülevaate neist mängijatest, kes viimases voorus A-, B- ja C-grupi meeskondade seas esile kerkisid.

Tähed ei ole esitatud paremuse järjekorras. Nimekiri kaasab pigem mehi, kes ületavad ennast ja üllatavad vaatajaid, kelle jaoks on tegu võimaliku läbimurdega.

Täht #1: Joakim Maehle (Taani, B-grupp)

"Ma pole kindel, kus ta praegu on. Ilmselt väljakul ja jookseb ikka veel. Ta võiks vist tõesti igavesti joosta. Mul pole aimugi, mida ta sööb, aga ta on tohutult tugev. Tohutult." Nii iseloomustas Taani koondise peatreener Kasper Hjulmand muige saatel Joakim Maehle etteastet pärast seda, kui taanlased olid Venemaast 4:1 jagu saanud ja alagrupist edasi murdnud. 24-aastane vasakkaitsja oli üks Taani veduritest, kes jõudis panustada kaitsetöösse, aga ehitada veelgi rohkem taanlaste rünnakuid. Preemiaks kanti taanlaste viimane, Parkeni staadionil lõplikult rõõmupeo valla päästnud värav just tema nimele.

REKLAAM

"Kergendus ja lunastus," võttis väravalöömise järel telekaameratesse number 10-t näidanud ja tabamuse seeläbi Christian Eriksenile pühendanud Maehle alagrupiturniiri lõpptulemuse kokku. Taani jaoks kohutava ehmatusega alanud mängude järel ollakse nüüd kaheksandikfinaalis, kus vastaseks on Wales, kes peaks Taanile olema igati alistatav. Ning miks mitte mõelda ka kaugemale?

Peaks Maehle turniiri jätkama selliste esitustega nagu Venemaa vastu, võib Atalanta õnne tänada, et neil oli oidu talvel temaga viie aasta pikkune leping sõlmida. Eelmised neli hooaega Genkis veetnud Aalborgi kasvandik jõudis eelmise aasta viimastel päevadel Serie A tippklubisse vaid kümne miljoni eest, kuid on pärast EM-i ilmselt väärt juba kordades enam.

Foto: Scanpix / EPA / Robert Ghement

Täht #2: Florian Grillitsch (Austria, C-grupp)

Kahes esimeses Austria koondise alagrupikohtumises Franco Foda poolkaitsjat Florian Grillitschit algkoosseisu ei usaldanud. Kolmandas juba küll ning otsustavas lahingus Ukraina vastu tänas Grillitsch peatreenerit selle eest mängu parima tiitli väärilise etteastega.

Et keskväljapaariline Xaver Schlager saaks rünnakut toetada, oli alumise poolkaitsja kohal püsiva Grillitschi tegutsemine võtmetähtsusega. Vähese säraga, kuid kindlust ja tasakaalu loova Grillitschi töö õnnestumisest andsid märku nii 85 protsendini ulatunud isiklik söödutäpsus kui ka Austria mänguliselt veenev võit, mis viis nad EM-il esmakordselt alagrupist edasi.

25-aastase Grillitschi lepingust Hoffenheimiga hakkab jooksma viimane aasta ning klubi on andnud märku, et sooviks seda pikendada. Kuid arvestades, et tänavune suvi võib olla viimane hetk Grillitschi müümiseks, ei saa välistada, et jätkuva edu korral koputavad Hoffenheimi uksele juba suuremad klubid.

Foto: Scanpix / Reuters / Dean Mouhtaropoulos

Täht #3: Donyell Malen (Holland, C-grupp)

Kolmanda alagrupimängu eel saatsid Hollandi fännid üle koondise treeningväljaku lendama lennuki, kus oli peatreenerile Frank de Boerile selge sõnum: "Ole nutikas, Frank! Pane Malen mängu!" De Boer oli ja pani, PSV 22-aastane ründaja tänas teda selle eest suurepärase esitusega, tehes eeltöö kahele väravale kolmest.

Kuigi Hollandi edasipääs oli juba kindel, ei tehtud Põhja-Makedooniale hinnaalandust ning seda suuresti põhjusel, et hollandlastel on väärt mehi rohkem kui algkoosseisu mahub. Kahes esimeses kohtumises ühte väiksemat ja kiiret ning teist suurt ja jõulist ründajat ehk Memphis Depayd ja Wout Weghorsti eelistanud ning Malenile kõigest pingilt minuteid andnud de Boer läks seekord välja kahe kiire mehega ning see tasus end ära.

PSV eest lõppenud klubihooajal 19 korda skoorinud Malen, kelle karjäär algas Ajaxi ja Arsenali noortesüsteemides, tegi seekordse esitusega tugeva avalduse, et edaspidigi algkoosseisu pääseda. Ning isegi kui ta peaks pingilt sekkuma, teab de Boer nüüd, et tema ja Depay koostöö toimib. Lennukeid pole enam vajagi.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK