Belov: meil on vaja ründefaasis kõvasti tööd teha (Henn: kõrvalt oli hea seda jalgpalli vaadata) (2)

Deniss Belov. Foto: Mauri Levandi

Tallinna Legioni peatreener Deniss Belov rääkis pärast karikasarjas Tallinna Floralt saadud 0:6 kaotust, et meeskond peab ründefaasis kõvasti paremaks minema ja väravaid lööma, kui tahab Premium liigas seisu parandada. Flora juhendaja Jürgen Henn seevastu nautis pingilt oma tiimi ründemängu.

"Kui plaan hakkas natuke toimima, olime kohe palliga vastase karistusala juures. Kui plaan ei toiminud, siis me ei olnud seal. Eelnevas [omavahelises] mängus, kui kaotasime 0:7, tulid kiired väravad, mis otsustasid kõik ära juba mängu alguses. Täna oli natuke teistsugune olukord. Häid üleminekuid oli väga vähe, see oli probleem. Kaitse hakkas omi asju tegema nagu tavaliselt. Kui pall eespool ei püsi, siis kaitses muutuvadki mängijad natuke ebakindlaks ja teevad rohkem vigu. Äärekaitsja tegi nii palju vigu - ma arvan, et teine värav näitab selle mängu kohta kõike," kommenteeris Belov Soccernet TV-le.

Teise tabamuse olukorras lasi Ivan Timofejev otsajoone juures Henrik Ojamaal endast üsna lihtsalt mööda mängida, sellele järgnes Ojamaa löök posti ning tagasipõrganud pallil oli jaol Mark Anders Lepik.

Kas Premium liiga eelviimane, üheksas koht paneb muretsema? "Kui sa oled üheksandal kohal, siis sa ei saa olla muretu - sa ei saa pidu panna ega hakata mingeid rumalusi tegema. Ma arvan, et üheksas koht näitab meie hetkeseisu. Kui me tahame seda parandada, siis peame lööma väravaid. Me ei löö väravaid juba mitu mängu järjest! Rünnakufaasis on meil vaja päris kõvasti tööd teha," vastas Belov.

REKLAAM

Millest siis rünnakufaasis puudu jääb? "Külmaverelisusest. Üks asi on kogemus, teine asi on trenn. Ja mitte kuskilt mujalt see külmaverelisus ei tule. 2020. aastal olime samas seisus ja siis tuli külmavereline Nikita Andrejev. Hetkel me otsime. Augusti lõpus ja septembri alguses tulevad meil väga tähtsad mängud. Praegu on meil veel 14 mängu minna ja liiga on läinud viimastel aastatel tasavägisemaks. Kui me lööme väravaid, siis suudame osutada vastupanu igale meeskonnale, sealhulgas ka Florale. Aga pean Florat kiitma - ma arvan, et sellise mänguga tulevad nad sel aastal Eesti meistriks. Sest torkas silma, et kui neil toimusid vahetused, siis mängupilt ei muutunud. See näitabki kvaliteeti, enesekindlust ja kokkumängu, seal on asjad õigel tasemel. Nagu olen varemgi öelnud, siis ma pigem mängiksingi just selliseid mänge, sest need kasvatavad kõvasti. Ma olen kindel, et mängijad õpivad juurde ja tänane seis ei jää püsima."

Flora peatreener Jürgen Henn: "Suutsime mängida rünnakul vabalt ja tekitada päris palju momente. Ei olnud sellist tunnet, et mäng oleks kuidagi kinni või peaksime kangutama. Mul endal oli ka kõrvalt seda ründavat jalgpalli hea vaadata."

Floral on tulemas augusti lõpus ja septembri alguses kohtumised järjest Paide Linnameeskonna, Nõmme Kalju ja Tallinna Levadiaga. Kuidas on meeskond praegu vaadates nendeks matšideks valmis? "Praeguste mängude pealt on raske midagi hinnata. Lõpliku pildi saab loomulikult siis, kui need mängud on käes. Praegu on veel natuke vara nende peale mõelda, aga usun, et liigume kokkuvõttes õiges suunas. Oleme peaaegu sajaprotsendiliselt võtnud ära need mängud, mis on vaja võtta. Selles mõttes tunneb meeskond ennast hästi," vastas Henn.

Laupäeval Narva Transiga tehtud 1:1 viigi kohta ütles ta: "Selliseid mänge hooaja jooksul juhtub. Kui vaadata natuke numbrite taha, siis tekitasime selles mängus päris palju võimalusi, lõime väga palju peale. Meie nn oodatud väravate arv oli päris suur. Selles suhtes on meeskonnast kahju, et tegime piisavalt, et seda mängu võita. Aga arvan, et reageerisime hästi ja see mäng ei kammitse meid."

SEOTUD LOOD
2 kommentaari

vigastus   •  
(87.119.186.***)
mis ründefaasist Belov räägib, kaitse on täiesti ligadi logadi - liinide vaheline koostöö olematu, pool võistkonda mängib kaitses ühtemoodi ja teine pool teistmoodi. sa ei saa kunagi oma ründefaasi nii tugevaks, et sellise mängu 6-5 võidad :)
N.I.G.G.A   •  
(90.190.219.***)
"Millest siis rünnakufaasis puudu jääb? "Külmaverelisusest. Üks asi on kogemus, teine asi on trenn. Ja mitte kuskilt mujalt see külmaverelisus ei tule. 2020. aastal olime samas seisus ja siis tuli külmavereline Nikita Andrejev. Hetkel me otsime."

Eduard Golovljov Legioni! Tuleb ja lööb kõik ära, oleks aeg!

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK