Distsiplinaarinspektor määras Savicile rahatrahvi ja hoiatuse (7)

Marko Savic. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) distsiplinaarinspektor määras hiljuti kohtunikke kritiseerinud Marko Savicile hoiatuse ja 150-eurose rahatrahvi. 

Eesti valitseva meistri FCI Levadia peatreener jäi distsiplinaarinspektorile silma Coolbeti dokumentaalsarja "Võidu nimel: FCI Levadia" teises episoodis öeldu tõttu. 37-aastane serblane polnud rahul aprilli keskel peetud Levadia ja Kalju vahelise duelli kohtunikutööga: "See ei ole normaalne, et kohtunik minu küsimusele niimoodi vastab. Ma küsisin talt, et miks ta ei andnud viga. Tema vastas, et see ei ole naiste jalgpall, vaid meeste oma. Neljas kohtunik lihtsalt naeris mulle näkku."

"Distsiplinaarinspektor alustas kolmapäeval menetlust tavapärasest praktikast lähtuvalt seoses FCI Levadia peatreener Marko Savici sõnavõtuga meedias ning meistrivõistluste juhendi ja distsiplinaarmääruse võimaliku rikkumisega," selgitas olukorda EJL-i avalike- ja koostöösuhete osakonna juhataja Eva Nõmme. "Lahti seletatult on klubid ja alaliit kokku leppinud, et meedia kaudu ei ürita mängijad, treenerid ja teised ametiisikud mõjutada kohtunikke. Tegemist on tavapärase punktiga jalgpalliliigade juhendis."

"Distsiplinaarinspektor küsis FCI Levadia selgituse, tutvus kõigi materjalidega, tuvastas rikkumise ning otsustas samasuguse saktsiooni kasuks nagu kord varem juba sel hooajal ühele teisele treenerile määratud ehk rahatrahv summas 150 eurot ja hoiatus," viitas Nõmme Tartu Tammeka peatreener Miguel Santosele määratud trahvile.

REKLAAM

"Meie suhtumine on mängijaid, treenereid ja klubisid mõistev, austav ja pooldav ning soovime, et see oleks vastastikune. Jalgpall on emotsionaalne mäng ja väljaütlemisi on võimalik mõistlikkuse piires tolereerida ja mõista, küll aga on loogiline ja vastavalt klubidega kokku lepitud reeglitele ka kohustus algatada menetlus siis, kui minnakse üle piiri ja näiteks süüdistatakse alusetult kohtunikke süsteemses ja/või teadlikkus ühe võistkonna eelistamises."

SEOTUD LOOD
7 kommentaari

onkel59th   •  
(46.131.31.***)
Ehk siis ühesõnaga Premium Liigas tõe rääkimine = trahv ja hoiatus?

Iga asi mida nii Savic kui ka Santos ütlesid välja oli täiesti tõene ja üpris uskumatu on vaadata, kuidas selle asemel et midagi parandada, antakse välja vaid hoiatusi ja karistusi.
tpx   •  
(90.190.***)
Uiboleht, kas ütled seda otsuses fikseeritutut ka oma nime Uiboleht alt?
stranglers   •  
(176.46.102.***)
Eesti Stalinlik Repressiivne Jalgpalliliit
JR   •  
(88.163.125.***)
€150? Is that a lot in Estonia lmao?
Madis35   •  
(90.191.22.***)
Kohe näha, et EJLis on proportsioonid paigas: julged suu puhtaks rääkida - saad trahvi ja hoiatuse, aga lähed kellelegi füüsiliselt kallale - ei juhtu midagi.
tpx   •  
(90.190.***)
Noo, need kes trahvivad, need on kõrgharitud, õige haridusega ;)
Graham Poll   •  
(84.50.2.***)
Kui nii asjad jätkuvad, siis varsti ei tule siia ükski välistreener. Tulebki leppida mingite Kaido Koppeli taoliste vendadega, kes lihtsalt platsi kõrval räuskavad ja reaalne areng on olematu. Palju õnne meie õiglane jalkaliit.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK