Ennast ja mängijaid kiitnud Tšertšessov: platsil oli meeskond, kes täitis korraldusi (Soome kapten: tühistatud värav röövis energiat) (0)

Venemaa juhendaja Stanislav Tšertšessov. Foto: Scanpix / AP / Kirill Kudrjavtsev

Venemaa koondise peatreener Stanislav Tšertšessov lausus pärast Soome vastu võetud 1:0 võitu, mis venelaste edasipääsulootused ellu jättis, et edu tõid distsipliin ja meeskondlikkus.

"Täna oli väljakul meeskond, kes täitis neile antud ülesandeid. Olen ka enda taktikavalikuga rahul, sest soomlaste murdmiseks oli vaja ääri ära kasutada ja saime sellega hakkama," võttis venelaste juhendaja mängu kokku.

Eraldi kiidusõnu jagus tal Atalanta ründavale poolkaitsjale Aleksei Mirantšukile. "Mul on hea meel, et ta mullu välismaale siirdus. Julgustasin teda seda sammu tegema, et ta mugavustsoonist välja saaks ja Euroopa tippliigas end tõestaks. Olen tema arengut jälgides väga õnnelik," lausus Tšertšessov.

Mängu parimaks valitud Mirantšuk, kes lõi avapoolaja üleminutitel ainsaks jäänud värava, sõnas, et muul peale võidu ei olnudki venelaste jaoks tähtsust. "Ülesanne sai täidetud. Kas me raiskasime palju võimalusi? Muidugi. Aga see on jalgpall. Tähtis, et meil need võimalused üldse tekkisid. 

REKLAAM

Soomlaste kapten Paulus Arajuuri tõdes, et Joel Pohjanpalo viienda minuti värav, mis pika uurimise järel VAR-i abiga suluseisu tõttu tühistati, oli valus hoop. "Ma ei tea, kui palju ta suluseisus oli, aga väga napilt (kümmekond sentimeetrit - K. J. K.). Siin on kõik nii väikestest asjadest kinni ja täna meil nendega õnne polnud. Kui lööd värava, ananb see tohutu energialaengu. Ja kui see värav tühistatakse, võtab see sinult samuti väga palju energiat," nentis Arajuuri.

Peatreener Markku Kanerva lisas samuti, et Soomel jäi lihtsalt natuke õnnest puudu. "Kaitsesime hästi ja ründasime märksa paremini kui Taani vastu. Väravat me ei löönud, aga võimalusi oli - mõni löök lendas napilt mööda, mõni blokeeriti. Oli väga võrdne mäng."

Soome kohtub alagrupi viimases voorus 21. juuni õhtul kell 22 Peterburis Belgiaga. Kopenhaagenis on samal ajal vastamisi Taani ja Venemaa.

SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
EM-EELVAATED

F-grupp:

E-grupp:

D-grupp:

C-grupp:

B-grupp:

A-grupp:

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK