Karel Voolaid: pisipoeg nägi, et paps oskab võita! (1)

Paide Linnameeskonna peatreener Karel Voolaid. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Paide Linnameeskonna esimest korda Eesti karikavõitjaks tüürinud Karel Voolaid rääkis finaali järel, et üks eesmärk on täidetud ja märk maha pandud. Voolaid ei pääsenud ajakirjanikega suheldes kohustuslikust šampanjadušist, mille korraldas klubi spordidirektor Gert Kams.

"Kunagi, kui olin 16-aastane, siis olime Paidega Eesti karikavõistluste finaalis Tallinna Jalgpallikooliga Dvigateli staadionil ja kohtunik röövis meilt lõpuminutitel võidu käest imeliste penaltitega ja lubasin Viktor Metsale, et enam me seda finaali ei kaota. Ikka on magus. Viimane kord, kui ma 2009. aastal finaalis olin Floraga, siis ka võitsin. Läks aega. Vahepeal õppisin raamatutest, kuidas see asi käib ja nüüd sai see praktikas ellu viidud," sõnas Voolaid.

Ta lisas: "Väga-väga magus. Viimasel ajal olen veidi julgemalt võistkonnale välja öelnud, mida enda sees tunnen. Mängu ajal ja enne mängu sai mitu korda öeldud, et võidame selle mängu ja võistkond tuli sellega hästi kaasa. Praegu oleme vaimselt kõvasti paremas seisus kui hooaja alguses. Võistkond tunnetab mind paremini, mina neid paremini ja mängijad üksteist paremini. See on ka näide sellest, et kui Deabeas ei suutnud penaltit sisse lüüa ja Marko [Meerits] tegi hea tõrje, siis mitte keegi grammi võrragi ära ei kukkunud, vaid panime edasi."

Kas see penaltieksimus oli võtmehetk, sest seejärel oleks võinud murduda? "See mõnikord jalkas nii käib, aga minul sees seda tunnet ei olnud. [Joseph] Saliste seal midagi jorises ja kartis midagi, aga mina ei kartnud midagi," ütles Voolaid.

REKLAAM

Finaali ei minda mängima, vaid võitma. "Esimene poolaeg näitas seda. Teisel poolajal tegi Kalju korrektuure ja tuli väga hästi sisse. Saime nad viimasel hetkel pidama, vahetustega läks natuke aega, aga mingi rütm kadus meil ära ja siis saime jälle kätte. Lisaaega mängisime minu arvates väga hästi. Me jaksame ja taastume ruttu ära, aga natuke oleme hädas heade lahenduste leidmisega. Oleme küllaltki kogenud võistkond, aga vahepeal kukume rabelema. Selle kallal on vaja veel kõvafsti tööd teha."

"[Abdul Razak] Yusifi vahetuse pidime tegema. Meil oli plaanis Robi [Saarma] rünnakule tuua. See ei olnud kaitse tsementeerimine, vaid Yusif lihtsalt ei suutnud enam, aga üldplaanis minu eesmärk oli ründavalt mängida. Kalju mentaliteet ei ole kaitses istuda, nad proovisid oma energiavarudega kõike, aga ju nad siis ei suutnud rohkem. Meil oli tõenäoliselt väike gramm energiat rohkem, kui vaadata, kuidas oleme paaril viimasel nädalal roteerinud. Saime rohkem roteerida ja leian, et meie pink on veidi pikem ja kvaliteetsem. See annab meile natuke lisaaenergiat ja konkurentsi võistkonna sees. Kalju ees müts maha. Nad andsid kõva lahingu eurokoha nimel."

Kumb oli tähtsam, kas karikas või eurokoht? "Minu jaoks oli karikas. Kui me Veikoga (president Veiko Veskimäe - K. I.) esimest korda rääkisime, et mis sellest hooajast saada võiks, siis mina ütlesin, et tahan karikat võita. See tuleb kõige esimesena peale. Mitte bravuuriga, sest hooaja alguses libisesid punktid käest ära, aga nüüd on mingi märk maas klubi ajaloos. Väga tihti ei ole Paide finaali saanud ja viimane kord oli ka Kaljuga, aga siis ei olnud Paide sellises staatuses ja niimoodi valmis. See oli minu üks eesmärk ja mis iganes sinna kaasa tuleb, siis see on boonus."

Tänavu on korduvalt öeldud, et Voolaid ei oska mänge võita, aga viimasel ajal on Paide murdnud maha nii Flora kui ka Kalju. "Ja Levadia on järgmine! Aga mitte arrogantselt. Ma ütlesin [Marko] Savicile ka, et nad olid mulle veel lähemal peos. Küll me nad kätte saame. Võib-olla mitte veel tabelis, aga mängu."

Kui tähtis on see isiklikus plaanis? "Mulle olid täna tähtsad mu naine ja pisipoeg, kes olid staadionil. Pisipoeg nägi, et paps oskab võita!" ütles Voolaid.

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
SEOTUD MÄNGUD
1 kommentaar

Supelman   •  
(46.131.27.***)
Luuavarrest võib ka pauk tulla.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK