Karm otsus: EJL paneb täiskasvanute amatöörjalgpalli seisma (48)

Premium liiga koha nimel võidelnud Esiliiga klubide Tallinna Kalevi ja Maardu Linnameeskonna hooaeg pandi nüüd seisma. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Eesti Jalgpalli Liit saatis täna klubidele teate, mille kohaselt seiskub Eestimaal sisuliselt kogu täiskasvanute amatöörjalgpall.

EJL-i kirjas seisab, et otsuseni viis nad Vabariigi Valitsuse korraldus, mille kohaselt on täiskasvanutel lubatud sportida ainult koroonapassi olemasolul. See tähendab, et käima jäävad ainult meeste, naiste ja saalijalgpalli kõrgliigad, mille jaoks on tehtud riiklik erand. Esiliigad ja madalamad liigad pannakse seisma, sest koroonapassi nõudmisel on võistkonnad sattunud "sportlikult ebavõrdsesse seisu". Varasemalt oli koroonapassi puudumisel võimalik sportida nii PCR- kui ka kiirtesti alusel, ent riik tänasest seda enam ei luba.

Mis jalgpalliliigadest saab, seda otsustab jalgpalliliidu juhatus selle nädala lõpus toimuval erakorralisel koosolekul. Kuigi Premium liiga ja naiste Meistriliiga mängitakse lõpuni, siis hetkeseisul ei saa toimuda üleminekumängud, kui Esiliigades jääb paremusjärjestus välja selgitamata. Peatatud liigades on pidamata kuni kuus täisvooru ja osa klubidel kuni kaheksa mängu.

Lisaks kõrgliigadele jäävad edasi kestma noorte meistrivõistlused ning lõpuni mängitakse ka rahvaliiga A-tasand meeste seas ja naiste rahvaliiga, sest neis osalevad võistkonnad on nõustunud ja saavad jätkata hoolimata täna kehtima hakanud uutest nõudmistest.

REKLAAM

Eesti Jalgpalli Liidu kiri Eesti meistrivõistlustel osalevatele klubidele:

"Vabariigi valitsuse otsusega on alates tänasest lubatud treenimine ja võistlemine vaid neile täiskasvanud (18-aastased ja vanemad) jalgpalluritele, kes on COVID-19 viimase kuue kuu jooksul läbi põdenud või on COVID-19 vastu täielikult vaktsineeritud. Erand tehti täies koosseisus meistrisarjadele (Premium liiga, naiste Meistriliiga, Coolbet saaliliiga) ning lisaks kõigile teistele lepingulistele mängijatele ja treeneritele, kelle tegutsemise jätkamiseks peab klubi tegema riskianalüüsi ja neid iga tegevuse eel kiirtestima. Samuti kehtib erand koondistele.

Uus kord paneb täiskasvanute võistlustel Esiliigas ja madalamal tasemel mängivad võistkonnad sportlikult ebavõrdsesse seisu. Jalgpalliliidul ei ole selles olukorras võimalik tagada ausa mängu põhimõtete järgimist, et parim selguks vaid sportlikest kriteeriumidest lähtuvalt. Seetõttu peatame alates tänasest kõik täiskasvanute võistlused, välja arvatud Premium liiga, naiste Meistriliiga ja Coolbet saaliliiga. Samuti jätkame naiste rahvaliigaga (kõik neli poolfinalisti on nõus ja võimelised jätkama) ning meeste rahvaliiga A tasandiga (kõik kaheksa veerandfinalisti on nõus ja võimelised jätkama). Meeste rahvaliiga B tasandil ei ole paraku võimalik mänge jätkata.

Kuna tegemist on erandliku olukorraga, otsustab liigade lõpetamise (sh üleminekumängude toimumise) jalgpalliliidu juhatus alanud nädala jooksul. Edastame teile selle informatsiooni kohe, kui juhatus on otsused teinud.

Mõistagi on kõigil võistkondadel riigi nõudeid järgides jätkuvalt võimalik treenida.

Samuti juhime tähelepanu, et noorte meistrivõistlused jätkuvad (sh U19 Eliitliiga, kus kõik osalejad olid nõus ja võimelised edasi mängima), sest uus riiklik piirang puudutab 18-aastaseid ja vanemaid.

Ühtlasi juhime Premium liiga, naiste Meistriliiga ja Coolbet saaliliiga klubide tähelepanu sellele, et ka pealtvaatajatega seoses on toimunud samasugune muudatus: kõik pealtvaatajad peavad olema nüüdsest kas COVID-19 viimase kuue kuu jooksul läbi põdenud või COVID-19 vastu täielikult vaktsineeritud. Testi või kiirtesti tulemust või kohapeal testimist pealtvaatajatele enam ei aktsepteerita."

48 kommentaari

Kevin Martins   •  
(94.246.252.***)
Hea moment teha 12 tiimiga PL ja 20 tiimiga ühendatud EL
Rester   •  
(91.129.99.***)
Kõlab tegelikult väga loogiliselt antud olukorras. Oleksin +1 kindlasti
purgeenius   •  
(193.143.10.***)
Kahju. Vaktsineeritud pallurid võiks ikka saada mängida, kuna nad on nakkusohutud.
Jaak   •  
(46.131.43.***)
Sel kõigel pole nakkusohu/ohutusega suurt pistmist. Põhimõtte küsimus rohkem.
purgeenius   •  
(193.143.10.***)
Kindlasti pole antud olukorras enam mõistlik edasi mängida. Ei ole väga ootamatu otsus
tselsik   •  
(193.94.200.***)
Järgmine hooaeg siis äkki langejad jäävad samasse liigasse ja tõusjad tõusevad? Oleks vist mõistlik nii
aleksa   •  
(146.255.181.***)
Vägev, ehk siis järgmine aasta noortekoondistel veelgi hullemad tulemused
IUdutuli   •  
(90.190.242.***)
Totrus.
humorist   •  
(213.180.19.***)
> Kahju. Vaktsineeritud pallurid võiks ikka saada mängida, kuna nad on nakkusohutud.

See ikka väga loll kommentaar. Nad haigestuvud, levitavad ning lisaks veel kellele vaktsineerimine ei ole tekitanud mälurakke ja sh. antikehi, siis neile võib väga raskeid tervisekahjustusi tekitada. Vaktsineerimine annab organismile mälurakud ja antikehad, et viirus kergemini läbi põdeda. Praegugi on tegelt väga palju vaktsineerituid ka haiglas, Covid küll ei pruugi nende esmane põhjus olla, et miks nad seal on, aga seda on statistiliselt raske eristada.
stranglers   •  
(85.253.232.***)
aga meistriliiga klubisid ei pane ebavõrdsesse seisu?
enivei, kui juba siuke otsus on, siis jah, teha 12 tiimiga kõrgliiga järgm aasta, muidu on küll räige ebaõiglus Tln Kalevi ja Maardu suhtes.
Alex Veedi   •  
(62.214.191.***)
Õige värk
Jaak   •  
(46.131.43.***)
Liigad peatati hetkel.mitte ei lõpetatud âra. Rahunege maha.
IUdutuli   •  
(90.190.242.***)
purgeenius on troll (üsna leidlik küll), parem mitte konksu alla neelata.
purgeenius   •  
(193.143.10.***)
Minu esimene kommentaar oli aroonia ja humoristilt mõistlik kommentaar, aga kas täna või lähiajal oleks pidanud nagunii selle uudisega välja tulema. See on ju täiesti ilmselge
Graham Poll   •  
(176.46.98.***)
Kas see tähendab, et hetkel tabelis olevad liidrid ongi liigade võitjad ja kõrgemale tõusjad? Osadel ju vähem mänge peetud ja matemaatiline võimalus ise võitjaks tulla.
sanderk   •  
(77.223.33.***)
mitte mängida on sportlikum kui ilma covidiootideta mängida?
Madis35   •  
(90.191.134.***)
"Uus kord paneb täiskasvanute võistlustel Esiliigas ja madalamal tasemel mängivad võistkonnad sportlikult ebavõrdsesse seisu"

Ma ei saa täpselt aru, mida sellega mõeldakse. Kas viimasel 6 kuul on mõnel klubil on olnud vaktsineerimine keelatud või millest see ebavõrdsus tuleb? Küllap igas klubis on mängijaid, kes uutele reeglitele ei vasta, eks siis tuleb mängida ülejäänutega. Rahvaliiga saab, aga kõrgemad liigad ei saa hakkama?
stranglers   •  
(85.253.232.***)
see ebavõrdne seis on udujutt, ei tähenda mitte midagi
humorist   •  
(213.180.19.***)
to purgeenius, minu vabandused, ei tea inimeste karakteristikutest tulenevaid krutskeid. :)
Wingback   •  
(213.180.19.***)
Kõik on võrdne! Näitad passi ette ja mängid. Ei näita, oled põmmpea osa ühiskonnast, kes situvad kõigi teiste jaoks seda elu ära. Kaua me nendega pehmotseme? Aitab!
Andrus Esimene   •  
(176.46.5.***)
Tõesti väga kummaline otsus! Riik on ju kehtestanud reeglid. Kas lõpetame jalgpalli mängimise üldse ära kuna osa mängijad keelduvad vaktsineerimast?
R21   •  
(84.50.146.***)
Kuigi siin peaks jalkast kommentaare kirjutama mitte sellest covidi teemast nõuab wingbacki kommentaar vastust. Katsu aru saada, et kõik kes ei vaktsineeri ei ole lamemaalased ja antivakserid ja ma ei riku sinu elu. Saan aru, et on frustreeriv kui vaktsineerituna pead vaatamata algselt lubatule ikkagi maski kandma ja algse 2 süsti asemel pead tegema ka kolmanda ja kes teab kui palju veel ja nüüd tundub, et pole välistatud, et varsti pead lähikontaktsena jälle ka isalotsioonis olema. Kui mina ei soovi endale mingit vähetestitud ainet lasta sisse süstida ja sellega seotud riske kanda, et saaksin kinos ja restoranis käia, siis on see minu otsus ja mul on õigus sellest tasuta "tervisest" keelduda. Täitsa huvitav oleks teada mida sa silmas pead selle all, et minusugustega tuleks pehmotsemine lõpetada?
Rene Lill   •  
(46.131.53.***)
Lihtne on lahmida!
Madalamates liigades on protsent kahjuks suurem kes ei ole vaksineeritud või läbipõdenud. Samuti jätte välja kõik satsid kelle võiskonnad koosnevadki 17 aastastes jalgpalluritest siis vaadates protokolle ongi madalama liiga satsidel kohal mängudel 13-14 mängijat.
Tee statistiline arvutus 2-3 mängijat vaksi vastased, paar vigastatud ja paar haige. Teadaolevalt haigisnähtudega mängule tulla ei tohi. Seda arvestades siis oleks tulnud siin +/- laine. Ja olekski U19 ja 21 satsid omavahel madistanud mingite eranditega muidugi.

See lõpumi mängimine oleks olnud täiesti mõtetu.
Andrus Esimene   •  
(176.46.5.***)
Austan igati eelnevate õigust mitte vaktsineerida, aga mis on Teie ettepanek? Riigis on reeglid ja jalkas on reeglid. Need kes reegleid järgivad, need mängivad, teised mitte. Prantsusmaa võit Rahvuste Liigas oli ka mõne jaoks ebaõiglane, aga reeglid on reeglid. Mina järgin reegleid ja tahan mängida.
A. Polõnski   •  
(88.196.48.***)
Jalgpalli reeglid ei räägi vaktsineerimisest midagi. Samas on ühiskonnas reeglid ja jalgpall on osa ühiskonnast. Kui meeskonnas on mittevaxereid nii palju, et meeskond ei saa 11 meest platsile saata siis pole midagi parata, tuleb neil valida harrastuseks muu ala näiteks kirimale (kui seda tänpäeval veel mängitakse).
Jaak   •  
(62.65.211.***)
R21, sarnaseid põhjuseid kordavad pmst kõik kes teadlikult vaktsineerimata on. Kõik on ok,seisukoht on selge,aga oskad sa erinevalt kõigist teistest mulle seletada mis on siis see plaan B vaktsiinile mis meid sama kiiresti,efektiivselt ja sama väikeste kadudega olukorrast välja aitaks? Väga tahaks kuulda,jätaks vbl isegi tulevikus vajtsiini tegemata,kui selle ära suudad seletada. Aitäh!
stranglers   •  
(85.253.232.***)
väga hea kommentaar; Jaak, seda plaan B-d ei osanud terve Vabaduse väljaku täis välja pakkkuda, lihtsalt jonnipunnid, et ei taha süsti.
R21   •  
(84.50.146.***)
Jaak- plaan b minu jaoks on see, et ma teen tööd distantsilt, ei reisi välismaale ja olen kõik kontaktid viinud miinimumini, kannan ffp2 maski kus vaja ja kui tunnen end imelikult teen testi enne kui kellegagi kokku saan. Saan aru, et kõik nii ei saa aga ega mina selles süüdi ei ole.

Stranglers- sina nimetad mind jonnipunniks aga mina ei nimeta sind lambaks kes peab ennast teistest paremaks kuna on vaktsineeritud.

No ei ole ju see vaktsiin meid kiiresti,efektiivselt ja väikeste kadudega olukorrast välja aidanud minu arust, sest see ei toimi nagu lubati. See et vaktsineeritud inimesed praegu nt välisreisidelt tagasi tulles ei pea kodus isolatsioonis olema, sest seda ei nõuta ei ole ka päris adekvaatne minu arust- julgen arvata, et vabatahtlikult seda valdav enamus ei tee. Kas see on siis nn teistest hoolimine mida vaktsineertud väidetavalt teevad.

Ma ei käi ka kohvikute uste taga kollitamas sellepärast, et ilma tõendita sisse ei saa.
INCE   •  
(167.98.9.***)
Andrus Esimesele: nii nagu ei vahetata poolel teel hobuseid, nii ei muudeta keset hooaega reegleid, isegi kui seda nõuavad progressiusku kirjatsurad. M.o.t.t.
Jaak   •  
(62.65.211.***)
R21,see kõik on väga tore,ainult,et üldist vastupanuvõimet viirusele ühiskonnas ei tõsta see mitte üks raas ja nii liigume lõputult piirangutest piirangutesse ning jätame tulevikuks maha kehva haridusega lapsed ja võlgades riigieelarve. Ehh,polnud sust suurt mingit kasu kahjuks praegu;)
R21   •  
(84.50.146.***)
Suur tänu Jaak, Raul Rebase artikkel pani kõik paika. 80% ja siis on kõik korras.
Jaak   •  
(62.65.211.***)
Numbrid ei ole kindlasti selle artikli sisu mõte,R21
footsoccer   •  
(91.129.110.***)
Jaak....sa ei hammusta lihtsalt asju läbi...mitte plaan b-st vaid a-st peame rääkima....Plaan A peaks olema kasvõi loomulik valik ilma ühegi piiranguta, et justnimelt kõik saaksid immuunsuse läbi põdemisel(suremuse protsent on pea olematu ja mingist hoolimise asjast jahuda ei maksa, gripi puhul ei ole kedagi varasrmalt kottinud) kes tunnevad ennast julgemalt vaktsineerigu mitu korda tahavad, kui leiavad et vaktsiin paistab tõhus!!!! Milles on probleem?!
Wingback   •  
(213.180.19.***)
footsoccer sa ikka ei saa üldse asjadest aru, loe Rebase tekst uuesti paar korda läbi nt alustuseks!
metssiga   •  
(46.131.51.***)
milleks üldse siis meditsiin, seadused,systeem laiemalt?elavad need, kes tugevamad ja kel rohkem õnne. ja mingist hoolimise asjast ei maksa jahuda! milles probleem?!
footsoccer   •  
(91.129.110.***)
See ei ole nii ühe ülbaline, wingback sa tarbi mida tahad ja palju tahad. Vaktsineerid ennast ja oled ju "kaitse all",, mida sa vingud ja põed....näeme ju et see vaks ei tööta......lühidalt ära topi enda uskumust teistele peale.
Raudselt oled see vend kes koolis kere peale sai.
R21   •  
(84.50.146.***)
Jaak, ma sain aru, et Rebase artiklis pole peamine numbrid- niisama tõgasin. Tänased ametlikud andmed: 6 nakatunud surnust 4 olid vaktsineeritud. Plaan A ei tundu just hästi töötavat. Plaan B osa peaks veel olema , et piirid pannakse kinni nii, et vaktsineeritud reisijad ei saaks kontrollimatult meile seda haigust siia tuua ja levitada. Mul oli endal laps suvel covidis ja kui terviseametist peale positiivset proovi helistati, siis ütles ametnik, et oi seda kollet me teame (oli üks rahvarohke üritus vabas õhus) ja et teie (meie nakatunud lapse vanemad) ei pea kodus olema (võime toidupoodi ja apteeki minna). Kui nad seda kollet teadsid, siis miks nad sellest avalikkust ei teavitanud, et inimesed kes viibisid sellel üritusel palun olge valvel ja testige ennast enne kui ringi liigute? Miks meie võisime ikkagi ringi liikuda kuigi olime vahetult oma nakatunud laspega kokku puutunud? Kui riik niimoodi ajuvabalt toimetab ja promodes ainult vaktsiini, siis pole minu arust põhjust loota, et olukord laheneks. PS. Meie ise nakkust külge ei saanudki ja mul on teine laps vaktsineeritud ja just selleks, et ta saaks probleemideta jalgpalli mängida ja ei peaks isolatsioonis istuma kui lähikontaktne on (enne vaktsineerimist sai ta vist ca 4 korda kodus istuda lähikontaktsena). Seega ta vakstineeris ennast praktilistel kaalutlustel aga nüüd pole sellest ikkagi kasu aga mis teha, elu on selline. Minul ja minu abikaasal sellist praktilist kaalutlust pole, sest me pole riskigrupis enda teada ja me ei pea nui neljaks praegu reisida saama ja söögikohtades ja kinos käima, saame ilma hakkama. Õnneks ei tekkinud lapsel mingeid jamasid sellest vaktsiinist ja see on peamine (ja loodetavasti ei ilmne midagi ka tulevikus aga seda näitab aeg). Aga ega me üksteist ümber veena, läheme sõbralikult laiali ja tegeleme teiste asjadega. Eks aeg näitab kellel rohkem õigus oli.
metssiga   •  
(46.131.51.***)
suremus on väike… see on võimas argument küll. ei tea tänu kellele, see väike(kas see on muidugi nii väike?) püsib seni? kas ehk samade meedikute pingutuse läbi,kes sul
paluvad vaktsineerima minna, sest muidu varsti ei ole see suremus enam nii väike
lennuk   •  
(90.190.39.***)
To R21. Tundud väga mõistlik ja kohusetundlik inimene ja sinu mittevaktsineerimine ei olegi vast suurim probleem. Ilmselt kõige riskantsem sulle endale, kui peaksid ikkagi kuskilt viiruse külge saama. Aga probleem on see muu kontingent, kes seda haigust ei tunnista, ei ole valmis tegema seda kõige vähematki, et näiteks mask ette panna, ei tee teste jne. Tänase statistika kontekstis jätsid välja, et kõigil neil olid kaasuvad haigused. Kui vaadata üldist haiglasolijate statistikat, siis mõni päev tagasi toodi välja, et kuni vanuseni 60+ on see väga tugevalt ikka mittevaktsineeritute poole kaldu. Alles vanemate inimeste hulgas on ka palju vaktsineerituid. Ja seal on ju mitmeid loogilisi põhjuseid nagu kaasuvad haigused, vaktsiini mõju langus kuude möödudes, viiruse tüvi muteerumine jne. Seda võis iga mõtlev inimene eeldada, et vaktsiin kaotab aja möödudes oma mõju ehk neid tuleb veel teha. Paratamatu kuni see viirus levib nii laialdaselt. Ei näe muud võimalust.

Aga see suhtumine, et las teised vaktsineerivad enne või et ma ootan mingit muud vaktsiini või tulemusi, no see ei ole ka nagu väga argument. Küsimus ei ole ju puugivaktsiinis, mis mõjutabki ainult sind - saad puugi külge, võid saada haiguse ja põed seda üksi. Seal siis inimese valik, kas riskib enda haigestumisega või proovib seda vältida.

Tegu on antud juhul nakkava viirushaigusega, mis mõjutab palju laiemalt inimesi, ühiskonda ja riiki kui ainult ühte indiviidi. Nagu siin ka läbi on käinud, mis see nö plaan-B siis oleks? Vaktsineerida ei taha, maski kanda ei taha. See loodusliku valiku jutt ei saa vabatahtlikult õnneks toimuda, sest meditsiinitöötajatel on kohustus ravida ja riigil on samuti omad kohustused. Kahjuks aga võime me jõuda varsti sinna faasi, kus see looduslik valik paratamatult tuleb, sest pole medtöötajaid, pole haiglakohti jne. Kannatab siis kas koroonasse nakatunu või inimene, kes ei pääse õigel ajal muude haigustega ravile. Kaudselt kannatame kõik, sest majandus ei toimi normaalselt, meditsiinile kulub ebaproportsionaalselt suur hulk raha jne.
Neth   •  
(194.204.4.***)
To R21: kasutaja lennuk ilmselgelt ülehindab sinu mõistlikkust. Raske on mõista inimest, kes üheltpoolt avaldab, et: "Kui mina ei soovi endale mingit vähetestitud ainet lasta sisse süstida ja sellega seotud riske kanda, /.../ " ja siis sinna otsa teatab, et tema lapsele on seda sama ainet süstitud ainuüksi seetõttu ,et saaks jalgpalli mängida. Sa oled kas a) hinnanud valesti vaktsineerimise vajalikkust, tõhusust ja selle ohutust või b) oled kohutav lapsevanem.
R21   •  
(84.52.39.***)
Neth- selgitasin ju, et oli 2 praktilist kaalutlust- lisaks jalgpalli mängimisele oli soov mitte isolatsioonis istuda peale igat korda kui ta on lähikontaktseks saanud. Selgitan juurde, et tegemist täisealise isikuga kes käib veel koolis (igapäevane võimalus lähikontaktsus saada) ja ei mängi jalkat rahvaliiga tasemel. Need olid põhjused miks ta seda tegi ja tõsi on, et ma ei keelanud teda. Tõsi on ka see, et kui tal peaks midagi tänu neile süstidele hiljem juhtuma, siis ma muidugi süüdistan ennast surmatunnini, et ma teda ei keelanud.
lennuk   •  
(90.190.39.***)
Selge see, et vaktsiinidel on ka kõrvalmõjusid, aga ainuüksi Eestis on tehtud üle miljoni süsti ligi 800 tuhandele inimesele. Ei ole kuulda olnud, et massiliselt oleks suremus kasvanud või mingeid eluohtlikke kõrvalnähte tekkinud. Kui miljonist sajal või isegi tuhandel inimesel on vaktsiinist tõsisemad põhjused, siis suures pildis on vaktsiin ju ikkagi ohutu. Samuti on kõrvalmõjud kõigil teistel ravimitel.

Aga ikkagi alati jäetakse vastamata sellele, et mis siis alternatiiv on? Me oleme näinud vaba leviku tagajärgi alguses Itaalia näitel, hiljem ka teistes riikides, praegu Läti maadleb suht medsüsteemi võimekuse piiril jne. Et mis siis on väljapääs, kui vaktsineerida ei taha? Ja see pole vastus, et avage silmad, vaadake Youtube'i ja lugege internetti.
Virtuoso   •  
(88.196.81.***)
Ei ole kuulda olnud, et massiliselt oleks suremus kasvanud? Meil oli septembri alguseks surnud mingitel seletamatutel põhjustel üle 1000 inimest rohkem kui tavapärane - see siis koroonasurmade arv maha lahutatult. Millest need tulid, mis on muutunud eelmiste aastatega? Hmm...
Wingback   •  
(213.180.19.***)
lennuk võttis väga hästi siin kogu iva kokku!

aga mida sa põhimõttelisele idioodile 100x seletad, kaikaga on vaja
Wingback   •  
(213.180.19.***)
ehk rohkem piiranguid ja keelde, ülimõnus ju
R21   •  
(87.119.186.***)
Wingback- kõva vana oled kaigast andma. Mis aadressile tulema peab? Sulle on kogemata vihaseerumit tundub süstitud.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK