Kas Flora kavatseb rivistust täiendada? Ainult siis, kui sobivad mängijad saadavale tulevad (0)

FC Flora peatreener Jürgen Henn jagab juhtnööre meeskonna värskele täiendusele, ründajale Tristan Koskorile. Foto: Janek Eslon

13-kordne Eesti meister FC Flora alustas täna Lilleküla jalgpallihallis ettevalmistusega 2022. aasta hooajaks. Esialgsesse nimekirja kuulub 32 mängijat ning peatreener Jürgen Henn märkis, et praeguse seisuga sinna pigem keegi ei lisandu.

Flora juhendaja sõnul pole juhtkonnaga praegu võimalikest liitujatest juttu olnud. "Aga kui meie kriteeriumitele vastavad mängijad on vabad ja saame neid tuua, siis klubi seda üritab. Ent kuniks mängijaid saadaval pole, siis tõenäoliselt kedagi enam ei liitu. Mängijate arv on hetkel piisav," lausus Henn pärast meeskonna esimest treeningut.

Samas on selge, et 32-mehelise rivistusega Flora hooajale vastu ei lähe, vaid see kärbitakse umbes 25-le mehele. "Peame alustama optimaalse koosseisuga, et mängijad saaksid piisavalt minuteid. Vaatame hooaja lähenedes valiku täpsemalt üle, et millistele positsioonidele on rohkem katet vaja," märkis Henn.

Meeskonnaga ei harjutanud täna Märten Kuusk, Ken Kallaste, Sergei Zenjov, Konstantin Vassiljev, Henrik Ojamaa ja Rauno Alliku, kes olid ametis viimaste koormustestidega ning liituvad Flora treeningutega teisipäeval.

REKLAAM

"Tahame näha, mis seisus keegi on. Need testid annavad märku, kuidas oleme puhanud ja mis on võrreldes eelmise aastaga muutunud. Kindlasti jälgime testide tulemusi ja vaatame, kellel on rohkem vaja millises suunas tööd teha. Saame sealt päris palju andmeid," rääkis Henn.

Selja taha jäänud puhkus kulus mullu esimese Eesti klubina eurosarjas alagrupiturniirile jõudnud ning seetõttu sügisel hullumeelse mängugraafikuga tegutsenud Florale marjaks ära. "Samas, nagu alati, oli esimeses trennis näha, et tegelikult mehed igatsesid jalgpalli. Puhata on vahepeal hea. Aga ainult selleks, et värskemana tagasi tulla."

Hennu sõnul saadeti mehed detsembris puhkusele korraldusega puhkamisele keskenduda. "Tahtsime, et nad mõnda aega, kui vähegi võimalik, jalgpallile ei mõtleks. Ja prooviksid olla peredega ja puhata ning teha neid asju, mida hooaja sees teha ei saanud. Tundub, et mehed said ülesandega hakkama. Kõigil paistab olevat vaim värske ja keha samuti. Loodan, et puhkus õnnestus."

Flora ettevalmistusperiood on Eesti jalgpalli tavasid arvestades pigem lühikesemat sorti. "Mullu oli samuti suhteliselt lühike, kogemus on meil olemas.. Välismaa klubides ongi tavapärane kuus-seitse nädalat hooajaks valmistuda. Sisse elamiseks on aega veidi vähem ja tuleb kohe tõsise tööga alustada," märkis Henn.

Esimese treeningkohtumise peab Flora 29. jaanuaril, kui võõrsil minnakse vastamisi Taani tippklubi FC Kopenhageniga. 

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK