Kas Malta läheb võimalusel Eesti vastu riskima? Naerusuine peatreener ei vastanud, aga vastas ka! (0)

Malta peatreener Devis Mangia. Foto: Katariina Peetson

Malta jalgpallikoondise itaallasest peatreener Devis Mangia lausus enne Rahvuste liiga kohtumist Eestiga, et võtab võimaluse korral edasipääsu osas ohajd enda  kätte, isegi kui see tähendab riskimist.

Nimelt on alagrupi seis selline, et Malta vajab kindlasti võitu, sest esimeses omavahelises mängus jäi Eesti peale 2:1. Ent kui võidetaks vaid ühe väravaga, oleks omavaheliste mängude seis viigis ning Eestile jääks ikkagi võimalus San Marinot vajaliku väravate vahega alistades edasipääs kindlustada.

Niisiis võib Malta end leida olukorras, kus neil on kaks valikut: leppida üheväravalise võidu ja lootusega, et San Marino suudab Eestilt punkte röövida, või minna püüdma kaheväravalist edu, mis tooks kaasa kindla edasipääsu, kuid jätaks õhku võimaluse Eesti vasturünnakuks ja edu käest andmiseks. Seega oli aus Mangialt küsida – kas viimastel minutitel mindaks riskima?

Kogu pressikonverentsi jooksul väga heatujulisena püsinud Mangia vedas Soccernet.ee vastava pärimise peale suunurgad veel kõrgemale. "Ma tean vastust väga hästi, aga ma ei ole kindel, et on hea mõte seda siin välja öelda!" kõlas tema tõdemus, mis saalis naerupahvaka kaasa tõi.

REKLAAM

Seejärel treener korraks tõsines ja andis siiski selgituse, millest saab üpris paljut välja lugeda. "Mulle meeldib elus mõelda eeskätt selle peale, mida me saame ise kontrollida. Kas see vastus sobib?" naeratas ta taas. Ja jälle oli kõigi tuju hea.

Malta koondis on tema sõnul saanud tähtsaks mänguks valmistuda parimal võimalikul moel. "Eks me homme näeme, kas sellest oli kasu. Anname endast parima, kuid tuleb tõdeda, et Eesti on avamängu tulemuse ja tabelikoha tõttu soosik. Peame mõnes mõttes kordama asju, mida tegime Maltal, aga vältima teatud vigu."

Malta koondis peaks olema juuniga võrreldes paremas seisus, sest kohalik liiga käib ja seetõttu on mängijad paremas toonuses. "Ootan oma mängijatelt head esitust! Ka andmed näitavad, et meie mehed peaksid olema paremas füüsilises vormis kui juunis, aga küllap võib sama öelda ka Eesti kohta, sest nende meistrivõistlused käivad. Füüsiline valmisolek on muidugi tähtis, peame suutma oma tahtmise Eestile selle abil peale suruda."

Tallinnasse saabuti minimaalsete kadudega. "Meil on 25 meest 26 asemel, sest poolkaitsja Adam Magri Overend ei olnud mänguvalmis ega sõitnud meiega kaasa. Oskan rääkida vaid oma plaanidest, Eesti kavatsusi ma nii hästi ei tea. Kuid usun, et ongi õige keskenduda vaid oma mänguplaanile," lausus Mangia.

Eesti ja Malta vaheline UEFA Rahvuste liiga kohtumine algab Lillekülas reede õhtul kell 19.00.

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK