Thomas Häberli: tuleb raske ja tasavägine mäng, eesmärk on esikoht (lisatud pildigalerii) (0)

Eesti meeste jalgpallikoondise peatreener Thomas Häberli. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Eesti jalgpallimeeskonna peatreener Thomas Häberli tõdes enne reedest Rahvuste liiga D-divisjoni teise alagrupi esikohta otsustavat mängu Maltaga, et midagi lihtsat koondist ees ei oota ja vastase murdmiseks ning eesmärgi saavutamiseks tuleb tegutseda nutikalt.

Eestile piisab alagrupi esikoha tagamiseks viigist, aga samas on kodumäng Maltaga kahtlemata koht, kus publik ihkab näha võitu. "Meie eesmärk on alagrupi võit, mis tagab tõusmise C-divisjoni. Samas väljakule minnes on meie siht iga kord täpselt sama – läheme sinna sooviga kohtumine võita.

Me teame tabeliseisu ja tuleb meeles pidada, et ka Maltal on esikohašansid olemas. Kohtumise käigus peame tegutsema nutikalt. Loodan, et saame eesmärgi teistmoodi täidetud, aga meeskond saab sellest ühtemoodi aru (siinkohal vihjab Häberli ilmselt, et kui olukord sunnib, siis on Eesti valmis viigi peale mängima, sest esikoht on tähtsam kui võit – O. J.). Tuleb raske ja tasavägine kohtumine."

Eesti koondise keskkaitsja Joonas Tamm märkis pressikonverentsil, et treeningutel on tähelepanu pööratud pressingu erinevatele nüanssidele. Häberli: "Jah, me käisime läbi oma põhimõtted, kuidas vastast tuleb survestada. Aga see on ainult üks osa mängust. Peame ka õigesti kaitsma ning leidma hea tasakaalu kaitse- ja ründemängu vahel."

REKLAAM

Eesti koondisesse kutsutud 26 mängijast jäävad vigastuse tõttu eemale tavapärased põhimehed Mattias Käit ja Märten Kuusk. Ülejäänud 24 meest on Häberli kinnitusel kõik kenasti täie tervise juures ja valmis reedest kohtumist põhikoosseisus alustama. Seega peaksid valmis olema ka väiksemate hädadega kimpus olnud Taijo Teniste, Henrik Ojamaa, Rasmus Peetson ja Martin Miller.

"Kahjuks nemad liituda ei saa, aga teised mängijad peavad olema valmis nüüd neid asendama. Nii eelmistel koondisekogunemistel kui ka klubis mängides on nad näidanud, et on selleks valmis. Selle nädala treeningutel oleme näinud head kvaliteeti. Jalgpallis ongi nii, et kui ühed pole siin, siis saavad võimaluse teised," sõnas Häberli.

Eesti – Malta kohtumine algab A. Le Coq Arenal kell 19.00, otsepilti näitab Viaplay. Festivaliala staadioni ümbruses avatakse kaks tundi enne avavilet. 

SEOTUD PILDID
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK