La Liga lubas PSG kohtusse kaevata: nende käitumine on võrdväärne Superliigaga (0)

Kylian Mbappe veel Real Madridi ei lähe. Foto: Scanpix / Franck Fife / AFP

Kui pikalt arvati, et prantslasest Kylian Mbappe liitub suvel Real Madridiga, siis täna teatas PSG, et jõudis mehega hoopis ise kokkuleppele. Samaaegselt teatas ka La Liga, et selline käitumine neile ei sobi ning prantslasi plaanitakse kohtusse kaevata.

Kevadel kerkis Mbappe allkirja hankijate tabelis esinumbriks Real Madrid, kes on olnud juba väiksest peale mehe unistuste klubiks. Viimastel päevadel hakkas aga meedias levima hoopis jutud, et prantslane on teinud kannapöörde ning otsustanud pikendada oma lepingut PSG-ga. Nüüd sai asi ka kindlaks, kui Pariisi tippsats teatas, et sõlmis Mbappega kolmeaastase kontrahtipikenduse.

Pariisi tippklubi rahaloopimine tekitab aga otseloomulikult pahameelt hispaanlastele. Seejuures otsustas sõna võtta isegi Hispaania kõrgliiga, mis teatas kodulehel avaldatud pressiteates, et plaanib PSG kohtusse kaevata. "Kuna Kylian Mbappe võib iga hetk teatada, et jääb Pariisi Saint-Germaini, soovib La Liga rõhutada, et selline kokkulepe seab Euroopa jalgpalli majandusliku jätkusuutlikuse ohu alla. Sajad tuhanded töökohad ning sportlik ausus on puudutatud nii Euroopa võistlustes kui ka meie kodustes liigades."

"See on skandaalne, et PSG-sugune klubi, mis eelmisel aastal kaotas üle 220 miljoni euro ning on viimastel aastatel lausa 700 miljonit eurot kaotanud, võib sõlmida sellise lepingu, kuid teised klubid, mis võivad samuti mängijale korralikku palka maksta, jäävad temast ilma. Kõige eelneva tõttu otsustas La Liga esitada PSG vastu kaebuse nii UEFA-sse, Prantsusmaa maksuametisse kui ka Euroopa Liidu pädevatesse asutustesse. Seda tehti, kuna soovime kaitsta Euroopa jalgpalli majanduslikku ökosüsteemi ja selle jätkusuutlikust."

REKLAAM

"La Liga ning mitmed teised Euroopa jalgpalliga seotud asutused lootsid, et kui PSG president Nasser Al-Khelaifist sai ECA (Euroopa Klubide Ühenduse - O.K.) esimees, siis ta ka lõpetab sellise rahaloopimise, kuna ta teab, kui palju need kahju teevad, ent reaalsus on kujunenud lausa vastupidiseks. Kuna Nasser Al-Khelaifi näol on tegemist ECA esimehega, siis on selline käitumine Euroopa jalgpallile sama ohtlik kui Superliiga," teatas La Liga oma pressiteate lõpetuseks.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK