Lilander ja Poom rõõmustasid Iirimaal võidu üle, teistele jagus palju pingiminuteid (0)

Markus Poom saab Eesti koondisesse tulla võiduemotsiooni pealt. Foto: Brit Maria Tael

Iirimaa kõrgliigas Bohemiansi ridades mängivad eestlased jäid Eesti koondise peatreeneri Thomas Häberli valikust mänguks Poolaga sedapuhku välja, kuid said koduliigas tunda võidurõõmu. Hooaja esimese võidu kirjutas tabelisse ka Markus Poomi tööandja Shamrock Rovers, kuid kahe erandiga jäid Eesti mängijate minutid reede õhtul napiks.

Martin Miller on hädas vigastusega ja puudus seetõttu Bohemiansi koosseisust ning Sten Reinkort jäigi mängu lõpuni pingile, ent Michael Lilander mängis kuuenda liigavooru kohtumises Derry Cityga 90 minutit nagu ka kolmes eelmises mängus. Äsja peatreeneri vallandanud ja seetõttu ajutise juhendaja Derek Penderi käe all tegutsenud Bohemians pääses avapoolaja keskel juhtima, kasvatas teisel poolajal edu ja kuigi vastastel õnnestus kohe üks värav tagasi lüüa, kuulus 2:1 võit ikkagi kodumeeskonnale.

Tiitlikaitsja Shamrock Rovers ja Markus Poom külastasid samal ajal mullust esiliiga võitjat Galway Unitedit. Häberli valikusse pääsenud Poom kuulus tavapäraselt Roversi algkoosseisu ja mängis 90 minutit. Tänavusel hooajal neljast esimesest voorust vaid kolm viigipunkti korjanud Rovers sai kirja magusa 1:0 võidu, mängu ainsa värava lõi 85. minutil Johnny Kenny. Liigatabelis tõusti seitsmendaks, Bohemians on viiendal real.

Sarnaselt Bohemiansi meestele seekord samuti koondisekutseta jäänud Rocco Robert Shein jälgis esialgu pingilt, kuidas neli viimast mängu võitnud Dordrecht Hollandi esiliigas avapoolajal FC Eindhoveniga väravad löömata jättis. Eestlane sekkus vahetusest 76. minutil, kuid mängu pööret tuua tal ja kaaslastel ei õnnestunud ning 0:0 viigiga mäng lõppeski. Dordrecht on liigatabelis viies, teine koht on kolme punkti kaugusel.

Belgia esiliigas jäi Kevor Palumets pingile, kui Waregemi Zulte võttis kodus vastu tabeliliidri Beerschoti ja kaotas 0:1. Ainsa värava lõi teise poolaja alguses Inglismaalt Stoke Cityst Hollandis laenul olev D'Margio Wright-Phillips, kes on kunagise Inglismaa koondislase, 2007. aastal Eesti koondisele Wembleyl värava löönud Shaun Wright-Phillipsi poeg ning Arsenali legendi Ian Wrighti pojapoeg. Liigatabelis jätkab Zulte viiendana.

Koondisekutse osas Sheini saatust jaganud Georgi Tunjov vaatas samuti pingilt, kuidas Pescara sai Serie C-s võõrsil Riminilt 1:5 sauna. Kaheksast viimasest liigamängus vaid neli punkti kogunud Pescara on kuuendal tabelireal, aga vahe esinelikuga on kärisenud juba kümnepunktiliseks.

Rumeenia kõrgliigas tehti tabeli poolitamise järel algust teise faasi kohtumistega, kus põhiturniiri esikuuik mängib omavahel tiitlile ja eurokohtadele. Bukaresti Rapid jäi avapoolaja keskel kodus mulluse meistri, eurosarjas suvel Flora seljatanud Constanta Faruli vastu kaotusseisu, teisel poolajal ka vähemusse ning pidi lõpuks tunnistama külaliste 2:1 paremust. Liigatabelis ollakse teised, liidrist FCSB-st nelja punkti kaugusel. Rapidi poolkaitsja Mattias Käit taastub jätkuvalt operatsioonist, mis ei luba tal paraku aidata ka neljapäeval EM-valikmängus Poolaga kohtuvat Eesti koondist.

18-aastane väravavaht Gregor Pürg, kes kuulub Itaalia esiliigaklubi Venezia koosseisu, ei olnud ka kohtumises Palermoga esindusmeeskonna nimekirjas. Viimati mahtus Pürg Serie B-s pingile detsembris, aga ta on sestsaadik olnud stabiilne põhimees Venezia noortemeeskonnas, mis mängib Primavera 2-s. Seal on eestlane alates eelmise aasta lõpust jätnud kümnest viimasest kohtumisest haiguse tõttu vahele vaid ühe, kusjuures tegu on kümne mängu peale ka Venezia U19 ainsa kaotusega.

Kokku on Pürg sel hooajal Venezia noori esindanud 13 liigamängus ja hoidnud enda seljataguse puhtana viiel korral. Venezia U19 hoiab 16 meeskonna seas neljandat kohta, järgmine mäng peetakse noorte meistrivõistlustel homme ehk laupäeval Brescia U19-ga. Samuti Venezia U19 ridadesse kuuluv poolkaitsja Imre Kartau pole seni Primavera 2-s veel mänguminuteid teeninud, vaid on piirdunud 14 kohtumises pingil istumisega.