LOE JÄRELE: Eesti mängis ilusa alguse mannetu teise poolajaga Bakuus 1:1 viigiks (4)

Rauno Sappinen viis Eesti juhtima, aga edu anti käest. Foto: Brit Maria Tael

Eesti koondis sai EM-valiksarjas kätte esimese punkti, viigistades võõrsil 1.1 Aserbaidžaaniga, kellel oli enne tänast sarnaselt Eestile punktiarve avamata. Rauno Sappinen viis 27. minutil Eesti juhtima, kuid aserid jõudsid 62. minutil viigini.

Eesti alustas teravalt, tekitas kohe võimalusi ja teenis nurgalööke. Hea šanss tekkis skoori avamiseks nii Sappinenil kui ka tema ründepartneril Henri Anieril, kuniks enne pooltunni täitumist jõuti tabamuseni tänu standardolukorrale. Konstantin Vassiljevi nurgalöök leidis karistusalasse jooksnud Martin Milleri, kelle maapõrkest teele saadetud löögi Sappinen peaga sihile suunas.

Eesti oli avapoolaja lõikes selgelt ohtlikum meeskond, kuid vaheajal tegi aserite peatreener Gianni De Biasi kolm vahetust ja võõrustajad haarasid initsiatiivi. Pika surve järel jõuti väravani samuti nurgalöögist, kui Eesti kaitsjad kaotasid täiesti silmist Anton Krõvotsjuki, kes viielt meetrilt pealöögiga viigistas. Eestil teisel poolajal lõpuks häid võimalusi ei tekkinudki, samas kui Karl Jakob Hein pidi tõrjuma alt nurgast Filip Ozobici terava karistuslöögi ning lisaminutitel kolistas sama mees veel ka Eesti väravaposti.

Eesti peab järgmise mängu EM-valiksarjas juba teisipäeva õhtul, kui Lillekülas võõrustatakse Belgiat.