Luup peale | Ojamaa tuli, põles ja läks. Flora täisedu murdus, kuid Paide ei suutnud ülekaalu maksma panna (lisatud pildigalerii) (4)

Henrik Ojamaa punane kaart jättis naasmismängu tema jaoks üürikeseks. Foto: Brit Maria Tael

Tänavuse liigahooaja esimeses A. Le Coq Arenal peetud kohtumises jäid väravad löömata. Paide Linnameeskond mängis küll terve teise poolaja arvulises ülekaalus, kuid ei nemad ega Tallinna Flora ei suutnud paremust maksma panna.

  • Vaata Brit Maria Taela pildigaleriid siit või artikli lõpust!

Flora alustas mängu mõnevõrra intensiivsemalt ning löögini jõuti esimest korda kolmandal minutil. Markus Poomi parema jalaga sooritatud virutus ei loonud aga loodetud teravust ning Mihkel Aksalu noppis selle probleemideta.

REKLAAM

Kümne minuti möödudes oli Flora taas teravust loomas, kui Konstantin Vassiljevi nurgalöök leidis esiposti lähistelt üles Joonas Tamme. Keskkaitsja siseküljelöök vihises läbi meestesumma, kuid Aksalu suutis palli siiski nurgast välja koukida.

Vaid napi minuti jagu hiljem tekkis teravus ka platsi teises otsas - Joseph Saliste tsenderdas ja uhkesse üksindusse jäetud Herol Riiberg suunas ühe puutega otse õhust, kuid paraku ebatäpselt ning katse ohustas pigem külje- kui väravajoont.

17. minutil oli Paide nõelamisele aga juba väga lähedal. Kevor Palumets vedas omad pika spurdiga kontrarünnakule ning söötis palli palli paremale äärele, kust kapten Andre Frolov selle omakorda värava ette läkitas. Tsenderdus oli suunatud suurepärase avanemise teinud Kaimar Saagi pea peale, kuid kogenud ründajal jäid loetud sentimeetrid puudu ning pallini ta ei küündinud.

Umbes viis minutit hiljem pandi Paide väravaesine aga korralikult eletrist särisema. Tamm andis madalalt terava palli karistusala joone lähistele, kus Ragnar Klavan sellele Paide poolelt vaadatuna õnnetult jala vastu pani. Pall veeres napilt-napilt väravast mööda.

27. minutil istus Flora kapten Konstantin Vassiljev jalast kinni hoides väljakule maha ning Flora pidi juba varakult ära tegema oma esimese vahetuse. Henrik Ojamaa sekkus väga intensiivselt, sai minutiga esimese kollase, 15 minutit hiljem ka teise ning jättis omad kümnekesi.

Mäng jätkus märksa võimalustevaesemalt ning ehkki Flora ei minetanud vähemusse jäänuna võitlusvaimu, läks initsiatiiv tahes-tahtmata pigem Paide kätte. 58. minutil nõelas aga hoopis Flora.

Vassiljevi väljavahetamise ja Ojamaa eemaldamise järel kaptenipaela enda käsivarrele saanud Rauno Alliku sai karistusalas palli jalale ning jäi Kevor Palumetsa ja Abdul Razak Yusifi - justkui kotlet hamburgerisaiade - vahele lukku. Kukkumise peale fikseeris Juri Frischer vea ning Floral avanes penaltist suurepärane võimalus juhtima asuda.

Sergei Zenjovi löök oli küll täpne, kuid mitte eriti tugev. Mihkel Aksalu tõi palli paremast alanurgast välja ning hoidis mänguseisu viigis.

Mäng jätkus Paide initsiatiivi tähe all ning viis minutit hiljem proovis õnne Deabeas, kelle löök suundus siiski liiga värava keskele ega valmistanud seega Karl-Romet Nõmmele raskusi. Loetud minutid hiljem proovis kaugelt õnne Frolov, aga löök läks selgelt üle jala ja ühtlasi ka värava.

74. minutil avanes Floral senise mängu selgelt parim võimalus - kui penaltiolukord mõistagi kõrvale jätta. Alliku liikus palliga värava suunas ning mängis selle karistusala vasakusse tsooni, kus ootas uhkesse üksindusse jäetud Markus Poom. Poolkaitsja võttis palli ette ja pani selle teravalt tagumise nurga suunas teele, kuid paraku väravast mööda.

Napid minutid enne normaalaja lõppu oli Paide taas väga lähedal, et lõpuks ometi väravalukk lahti muukida. Ebrima Singhateh pääses Karl-Romet Nõmmega silmitsi ning ehkki gambialane suutis palli ka värava poole teele tõsta, jõudis Nõmm napilt enne väravajoont sellele siiski järele ja noppis mänguvahendi enda valdusesse. Singhatehi sooritust jõudis napilt segama ka Joonas Tamm.

Ka järelejäänud minutite vältel jäi väravalukk lahti muukimata. Flora täisedu murdus, kuid 27-mänguline kaotuseta seeria mitte. Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

1. Ojamaa tuli, põles ja läks

Flora tegi esimese vahetuse ära juba 27. minutil, mil meeskonna kapten Konstantin Vassiljev valu tõttu murule istus ning jalast kinni võttis. Jürgen Henn otsustas jätkamisvõimetu kapteni asemele saata ääreründaja Henrik Ojamaa, kes oli enne tänast viies järjestikuses mängus vigastuse tõttu pealtvaatajaks jäänud.

Konstantin Vassiljevi mäng jäi vigastuse tõttu pooleli. Foto: Brit Maria Tael

Vigastusest taastunud mehed on treenerite jaoks tihtipeale head hoolealused, sest tahtmist on neil kõvasti. Sama kehtis ka Ojamaa puhul, kuid paraku oli 30-aastase ääreründaja mängunälg sedapuhku veidi liiga suur.

Vaid 41 sekundit pärast sekkumist tõukas mängunäljas Ojamaa kätega rindu Abdul Razak Yusifi, lüües Paide keskkaitsjal hinge kinni. Juri Frischer ei kõhelnud hetkegi ning kergitas taskust kollase kaardi.

Täpselt poolteist minutit hiljem oli pall Paide kapteni Andre Frolovi valduses. Ojamaa läks ja lükkas Frolovi pikali. Kuigi tolles olukorras midagi kaardiväärilist ei olnud, ei võtnud Flora abikapteni võitlusmootor pöördeid vähemaks.

33. minutil hilines ta keskväljal taas olukorda, kui ohvriks langes Kevor Palumetsa jalg. Frischer tegi Ojamaale viimase hoiatuse.

Ehkki seejärel tõmbas kogenud ääremängija endale omase ja vastase jaoks ülimalt ebamugava mängustiili osas natuke tagasi, juhtus kümme minutit hiljem ikkagi see, mis tema sekkumise järel pidevalt õhus oli olnud. Ojamaa hilines keskväljal võitlusesse, astus Kaimar Saagile jalale ning mäng oli tema jaoks sellega lõppenud.

Kui kõlas esimese poolaja lõpuvile, oli Flora meeskonna arvel neli viga, millest kõik oli teinud Ojamaa. Talle omane mõnevõrra robustne mängustiil, mis Florat nii mõnelgi puhul kõvasti aidanud, vedas täna alt.

2. Penaltijumal ei olnud sel nädalal Flora poolt

Neljapäevases karikamängus jätsid Flora ja Paide 120 minuti jooksul samuti väravad löömata, kuid penaltiseerias pidid rohevalged vastase paremust tunnistama. Tänagi avanes Floral võimalus 11 meetri punktilt õnne proovida, kui Rauno Alliku veidi enne tunnise mänguaja täitumist Kevor Palumetsa ja Abdul Razak Yusifi vahele kinni jäi ja kukkus ning Juri Frischer igati õigustatult penalti määras.

Lööki läks sooritama Sergei Zenjov, kes karikavõistluste poolfinaalis lisaaja hakul välja vahetati ning seega toona lüüa ei saanud. Zenjov saatis palli parema alanurga suunas teele, kuid Mihkel Aksalu tõi selle suurepärase tõrjega välja.

Zenjovi penaltieksimus tähendab, et Flora viimase nädala jooksul löödud seitsmest penaltist lausa kolm jäid realiseerimata.

3. Suure mängu hõngu ei olnud

Kuigi A. Le Coq Arenale oli tähtsa madina puhul kogunenud jaheda maikuu kohta võrdlemisi korralik arv pealtvaatajaid (482), ei olnud staadionimelu suure mängu omaga eriti võrreldav. Jalgpallipidu ei pandud püsti ei platsil ega selle kõrval. 

Mäng oli küll kohati lahtine, kuid publikut see kaasa elama eriti ei ergutanud. Paide fännide hulgast kostus küll hüüdeid ning ka Viies Sektor lasi aeg-ajalt häälepaelad valla, kuid tõeliselt suure mängu emotsioonist jäi midagi ikkagi puudu.

4. Mängu parim - Mihkel Aksalu

Paide 37-aastane kindamees tõrjus penalti ning tegi ka üldplaanis igati viisaka partii. Floral avanes kohtumise vältel küll omajagu võimalusi, kuid Aksalut üle mängida rohevalged ei suutnudki.

Mihkel Aksalu (vasakul) hoidis Paidet mitmel puhul vee peal. Foto: Brit Maria Tael

Protokoll:

8. mail kell 17.15 A. Le Coq Arenal

Tallinna FC Flora - Paide Linnameeskond  0:0

Hoiatused: 28., 43. Henrik Ojamaa, 84. Joonas Tamm, 90. Sergei Zenjov
Eemaldamine: 43. Henrik Ojamaa
Realiseerimata penalti: 59. Sergei Zenjov (Mihkel Aksalu tõrjus)
Mänguolud: +7, päikesepaisteline tuuline ilm, muruväljak rahuldavas seisukorras
Pealtvaatajaid: 482
Peakohtunik: Juri Frischer
Abikohtunikud: Sander Saga, Egerd Pajustik
Neljas kohtunik: Joonas Jaanovits

Flora: Karl-Romet Nõmm, Michael Lilander, Henrik Pürg, Joonas Tamm, Marco Lukka, Markus Soomets, Markus Poom, Sergei Zenjov (90+2. Mark Anders Lepik), Konstantin Vassiljev (27. Henrik Ojamaa), Martin Miller, Rauno Alliku.
Varus: Ingmar Krister Paplavskis, Kristo Hussar, Ken Kallaste, Marko Lipp, Mihkel Järviste, Henrik Ojamaa, Daniil Kuraksin, Aleksandr Šapovalov, Mark Anders Lepik.

Paide: Mihkel Aksalu, Joseph Saliste, Abdul Razak Yusif, Ragnar Klavan, Andre Frolov (72. Edgar Tur), Karl Mööl, Kevor Palumets (72. Ebrima Singhateh), Robi Saarma (54. Siim Luts), Herol Riiberg (54. Sergei Mošnikov), Deabeas, Kaimar Saag (84. Hindrek Ojamaa).
Varus: Ebrima Jarju, Kristjan Pelt, Edgar Tur, Hindrek Ojamaa, Rasmus Kallas, Dominique Simon, Sergei Mošnikov, Siim Luts, Ebrima Singhateh.

Liigatabel:

Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
12
11
1
0
32:7
34
2.
12
10
1
1
31:4
31
3.
12
9
2
1
26:10
29
4.
12
7
1
4
33:13
22
5.
12
5
1
6
14:17
16
6.
12
4
0
8
13:19
12
7.
12
3
2
7
11:22
11
8.
12
2
0
10
13:35
6
9.
12
2
3
7
10:23
5
10.
12
1
1
10
8:41
4

SEOTUD PILDID
SEOTUD MÄNGUD
4 kommentaari

Lepa Triinu   •  
(85.76.70.***)
Päris kurb on nii loll olla...
ton666   •  
(90.190.180.***)
Aga kus kõik meie "kohtunik tassis Florat" kommentaatorid on :D
Äkki Florale antud pennal oli tassimine :D :D :D
Suvaline Jope   •  
(146.255.182.***)
Ojamaa oleks pidanud juba ammu punaseid saama. Müstika kuidas ta senini on pääsenud. Samas kui vaadata liiga statistikat läbi aastate siis Flora saab ebanormaalselt vähe kollaseid ja punaseid. Mänge vaadates ei saaks öelda et nad puhtamalt mängiksid kui teised.
Aivar Voog   •  
(82.131.65.***)
Lihtsalt kalaõnn oli seekord paide poolt - nad kalastasid ja näkkas. Pikaajalised kalastajad on juba pikalt ette söötnud, et kui O midagi teeb, siis see on see pehmelt öelduna "robustne" - keep going j... .
Jalgpall on nauditav, kui seda tehakse kirglikult.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK