Noorenduskuuri läbi viinud Vaprus soovib ka algaval hooajal olla tippudele pinnuks silmas (0)

Ettevalmistusperioodil noormängijad esindusnaiskonda toonud Vaprus soovib püsida esinelikus. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Viimased kaks hooaega naiste Meistriliigas esimesena medaliteta jäänud ehk neljandal kohal lõpetanud Pärnu Vaprus on läbinud talvise üleminekuperioodi jooksul verevahetuse ning püüab püsida tippmängus ka algaval aastal.

Alates 1994. aastast oli Pärnus naiste jalgpalli valitsejaks Pärnu Jalgpalliklubi ehk PJK, kel õnnestus võita rekordilised 13 Eesti meistritiitlit, millest viimane oli 2017. aastal, 6 karikavõistlust, 7 superkarikat ning 5 saalikarikat. Samuti oldi hooajal 2013/14 naiste Meistrite liigas 32 parima naiskonna hulgas. Eesti kõrgliigas oldi kaotuseta 2012. aasta septembrist 2018. aasta maini. 2020. aasta alguses lõppes PJK naiskonna eksistents Eesti jalgpallis.

PJK viimasel kuldsel aastal ehk 2017. alustas Rahvaliiga teekonda nende linnanaaber Vaprus, kel õnnestus kohe esimesel aastal kuldmedal võita, millele järgnes sama värvi medal ka järgmisel hooajal. PJK-st ühinesid Vaprusega Kristina Bannikova, Marve Bessmertnõi, Elizaveta Rutkovskaja, Laura Usta ja Maarja Virula. 2019. aastal mängiti Teises liigas, kus teeniti hõbemedalid ning aasta hiljem jõuti juba tippseltskonda ehk Meistriliigasse, kus kahel järjestikusel hooajal jäädi neljandaks. Möödunud aastal tuldi karikavõistlustel hõbemedalitele, kui finaalis jäädi alla Florale.

Talve jooksul on naiskonnas toimunud suuremat sorti verevahetus. Naiskonnast on lahkunud või isiklikel põhjustel pausi teinud poolkaitsja Eneli Kutter, kel on ette näidata 60 kohtumist A-koondise eest, ründajad Kristel Lepik ja Laura Voll ning keskkaitsja Linda Vaikla. "Usun, et see pole meie jaoks probleem, sest sama head noored tulevad peale ning täidavad lahkunud mängijate koha," rääkis Vapruse naiskonna peatreener Anastasija Štšerbatšenia Soccernet.ee-le.

REKLAAM

Ta lisas: "Hetkel on meil plaan mängida oma mängijatega ning kedagi muudest naiskondadest juurde ei too."

Naiskonda kimbutasid ettevalmistusel samad mured, mis meeskonda

"Alustasime hooaja ettevalmistusega 5. jaanuaril. Esimesel nädalal tegime kolm korda, pärast juba neli korda nädalas trenni. Kava koosnes ühest jõusaali- ning kolmest pallitrennist. Sarnaselt meeskonnale möllas ka meil koroonaviirus, aga suurim mure oli jäätunud kunstmuruväljak, mis takistas normaalselt õues treenimist ligi kaks kuud. Pidime kahel korral Viljandisse sõitma, et sealses hallis harjutada," nentis Štšerbatšenia, kellega nõustus naiskonna alustala Kristina Bannikova.

Talve jooksul pandi rõhku uue formatsiooni lihvimisele. "Oleme terve ettevalmistusperioodi uut asetust harjutanud. Samuti keskendusime palju ründemängule," sõnas Vapruse peatreener.

Möödunud hooajal jäädi kõikides omavahelistes kohtumistes Florale alla, see-eest suudeti Kalevit kahel korral võita. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Taliturniiril keskenduti noormängijate sulandumisele esindusnaiskonda

"Halliturniir oli meie noorte jaoks väga hea proovikivi – andsin teadlikult paljudele noormängijatele mänguaega ning sain seeläbi näha, kes on esindusnaiskonna jaoks valmis, kes veel mitte. Saime neid noori kasutada erinevatel positsioonidel, mis tuleb neile liigahooaega silmas pidades kasuks, sest võistlusmängudes ei saa enam midagi katsetada, vaid siis tuleb juba mängida," ütles Vapruse loots.

Bannikoval on hea meel näha naiskonnas mängijaid, kelle treener on ta juba noortesüsteemist alates olnud. "Esindusega on liitunud noored, kellega on väga huvitav mängida. Mõnega on eriti tore väljakut jagama hakata, sest olin ise nende esimene treener, kui nad alles oma esimesi jalgpallurisamme tegema hakkasid. Näiteks Jane Mirjam, Mariette Leheroo, Arnika Ojala," tundis Bannikova uhkust.

Pärnu Vaprust juhendab tänavusel hooajal nende endine ründaja Anastasija Štšerbatšenia. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Uus peatreener, uus käekiri

Möödunud aastal otsustas praegune peatreener, kes tollal oli veel Vapruse ründaja ja on kahel korral valitud Valgevene parimaks palluriks, putsad varna riputada ning jalgpallist puhata, kuid väljateenitud puhkus ei veninud väga pikaks.

"Mõtlesin juba ammu mängijakarjääri lõpetamisele, sest vana põlvetrauma ei lasknud enam maksimaalselt treenida ega mängida. Pärast karjääri lõppu sain natukene aega puhata ning siis tuli pakkumine juhendada Vapruse naiskonda, mille ma vastu võtsin. Arvan, et mind ei visatud tundmatus kohas vette, sest mängimise kõrvalt sain ka tüdrukute treener olla. Võtan hetkel rahulikult, suhtleme oma naiskonnaga palju, et kõik mõistaksid, millist mängumudelit me kasutada plaanime," lausus Štšerbatšenia.

Ta lisas: "Treenerina soovin, et mu võistkond mängiks palliga ning oleks rünnakul efektiivne, sest ma olin terve mängijakarjääri ju ründaja."

Peatreenerile on toeks varem mängiva treenerina toimetanud Bannikova, kes on kogenud mängija, tal on hea klapp võistkonnaga ning annab endast väljakul alati maksimumi. Bannikova leiab, et uuel peatreeneril on oma käekiri ja mänguplaan, mis erineb varasemast ning millega harjumine vajab aega.

Kristina Bannikova loodab, et Vaprus suudab mängida medalitele. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Eesmärk on jätkata esinelikus

"Algavaks hooajaks oleme naiskonda lisanud mitmeid noormängijaid klubi oma noortesüsteemist ning treeneritel saab olema huvitav väljakutse noorenduskuuri läbi viia nii, et naiskond suudaks sportlikult esineda vähemalt sama hästi, kui kahel viimasel hooajal. Kindlasti on tasemevahe noorteliigade ja naiste meistriliiga vahel väga suur ning anname endale aru, et liigatasemega harjumine võtab oma aja, kuid toetame oma treenereid ja naiskonda igati," lausus Vapruse tegevjuht Karl Palatu, kes märkis, et naiskonnal on klubi poolt sarnased treeningtingimused, mis meeskonnal.

Naiskonna peatreener leiab, et esialgu tuleb aidata noortel harjuda Meistriliiga koormuste ja kiirustega, kuid samal ajal üritada igast mängust punkte võita. Bannikova loodab aga, et sellise koosseisuga suudetakse lõpetada esikolmikus. "Eesmärk on kindlasti naiskonnaga medalile mängida, kuid kõige suurem eesmärk on mul isiklikult tervena püsida ja olla kasulik nii Vapruse naiskonnale kui Eesti koondisele."

Kes on tänavusel hooajal favoriit? "Arvan, et Flora, Saku ja Kalev moodustavad tugeva kolmiku, kes konkureerivad esikohale. Mängisime kõikide nende naiskondadega Taliturniiril ning kõiki neid võib lugeda meie peamisteks konkurentideks.

Minu jaoks on huvitav ka, kui nooremad võistkonnad üles tulevad. Näiteks Tabasalu on väga huvitav punt, kus on väga head noored. Äkki paari aasta pärast on nemad meie peamised konkurendid," pakkus Štšerbatšenia.

Pärnu JK Vaprus
Peatreener: Anastasija Štšerbatšenia
Abitreener: Ruslan Mironov
Füsioterapeut: Leila Illisson
Kapten: Laura Usta
Eelarve: 80 000 eurot (esindusnaiskond)
Koduväljak: Pärnu Rannastaadion / Pärnu Rehepapi kunstmuruväljak
Naiskonna värvid: kollane ja must
Kodulehtvaprus.ee
Esimene mäng (ühtlasi esimene Soccernet.ee telemäng): 31. märtsil kell 19.00 vs. Tallinna FC Flora (Pärnu Rehepapi kunstmuruväljakul)

Mitteametlik koosseis:

Väravavahid: Maarja Virula, Jaanika Järve, Leni Schutte.
Kaitsjad: Marve Bessmertnõi, Arnika Ojala, Trinity Õismets, Melissa Pert, Janne Roosme, Merle Viidebaum.
Poolkaitsjad: Kristina Bannikova, Ragne Gromov, Oksana Kholod, Galina Kuusik, Elizaveta Rutkovskaja, Marie Saar, Teele Vespere, Liisa Ratas, Olga Kurman, Mariette Leheroo, Laura Usta.
Ründajad: Jane Mirjam, Karina-Mirtel Dervojed.

Hooajaeelsed mängud:

26.02. Tallinna FC Flora II (EL) – Pärnu JK Vaprus 1:3 (Gromov, Bannikova, Mirjam)
06.03. Pärnu JK Vaprus – Tallinna JK Kalev (ML) 1:6 (Gromov)
12.03. Saku Sporting (ML) – Pärnu JK Vaprus 2:2 (Gromov, Saar)

Võit; viik; kaotus.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK