Pikk ette (ja MM-ile) | Eesti tippvilemees Tohver: etteastet mõjutab see, kui kardad teha otsuseid. Kohtunikud on oma otsuste orjad (0)

Mida ta seal jälle vilistab? Miks ta vilistab? Mispärast ta nüüd ekraani vaatama läks - või miks ta ei läinud?! Soccernet.ee MM-stuudios käis nädalavahetuse eel külas Kristo Tohver, kes teab kohtuniku hingeelust mõndagi.

Alustame põhiküsimusest - kust nüüd äkitselt need 7, 9 ja 14 lisaminutit tulid? Reeglid ju ei muutunud, küll aga tõlgendused. Kas ohtrad üleminutid on tulnud selleks, et jääda? Ja kas MM on ikka õige koht, kus niisuguseid lükkeid teha?

Saame teada, mis on Team One ja kuidas nende ettevalmistus MM-iks välja näeb. Kas aeg on eri maailmajagude kohtunikustiilide ühtlustumisele kaasa aidanud? Ning kas kõik peavadki tingimata ainult ühte liini ajama?

REKLAAM

Kas-kuidas on VAR kasvatanud usaldust kohtunike otsuste suhtes? Kirujaid jagub alati ja nii endiselt ka kohtunike eksimusi, aga julgem kohtunik mõjub väljakul usaldusväärsemalt.

Kuivõrd erinevad väljakukohtuniku ja videokohtuniku roll? Tohveri hinnangul peab VAR suutma õige otsuse ka hästi maha müüa ning selles osas on veel arenguruumi. Millal ikkagi tohib ja peab VAR sekkuma, millal mitte?

Mis VAR-i ruumis tegelikult toimub? Kelle käes on ohjad ja kes kellele mida öelda tohib? Kui palju on ennetavat rollijaotust?

Uuest hooajast jõuab VAR ka Eestisse ning praegu käib kibe ettevalmistustöö. Selle käigus on juba selgeks saanud, et ekraani taga istumine paneb ka kogenud mehed rohkem higistama kui platsil jooksmine! Kui kaua läks Tohveril endal aega, et kahe rolli erinevused enda jaoks lahti mõtestada?

Lõpetuseks teeb Tohver ennustuse, mis peaks tema arvates tõeks saama lähema paari aasta jooksul. Seegi puudutab VAR-i rolliga kaasnevaid uutmoodi väljakutseid.

Foto: Scanpix / EPA / Rungroj Yongrit

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK