Pilk peale: Inglismaal saab selgeks karikavõitja, Saksamaal pannakse paika eurokohad (0)

Foto: Scanpix / Glyn Kirk / AFP

Euroopas peetakse mitmeid suuri vastasseise. Inglismaal mängitakse karika, Saksamaal eurokohtade ja Hispaanias pronksmedalite peale.

Soccernet.ee välismaa jalgpalli nädalarubriik "Pilk peale" annab igal reedel soovitusi, milliseid mänge nädalavahetusel mitte maha magada. 

  • Laupäeval, 14. mail kell 16.30 Leverkuseni Bayer - Freiburg

Välismaiste põnevusmängude ukse põrutavad lahti sakslased. Kusjuures kohe selliselt, et sel hooajal rohkem Bundesligat ei näe. Ühesõnaga, Saksamaal peetakse ära kõrgliiga viimane voor, mille magusaim madin võiks toimuda just Leverkuseni Bayeri ja Freiburgi vahel. 

REKLAAM

Kõigest nüüd lähemalt. Kuigi kodumeeskond paikneb liigatabelis kindlalt kolmandal pulgal, siis Freiburgil on hüpperuumi korralikult. Kui neil õnnestuks viiendale pulgale paika jääda, siis tervitaks neid pääse Euroopa liigasse. Hüpe kõrgemale, Leipzigi kohale, tähendaks ka kraad kangemat piletit. Kui aga tagant lükkab Freiburgi kummuli Berliini Union, siis terendaks Konverentsiliiga.

Muidugi oleneb kõik ka sellest, kuidas toimetab Leipzig ohutsoonis paikneva Bielefeldi Arminigaga ning Berliini Union Bochumiga. Ühesõnaga, segane asjade käik, mis saabki selgeks juba homme.

Vaata Bundesliga viimase vooru põnevaid kohtumisi Viaplayst! Liitu juba täna ning saad kolme kuu jagu spordielamusi ühe kuu hinnaga.

  • Laupäeval, 14. mail kell 18.45 Chelsea - Liverpool

Pisut hiljem läheb ka Inglismaal suure kaaluga duelliks: mängus on FA karikas. Vastamisi lähevad kõrgliigas pronksmedalist kinni hoidev Londoni Chelsea ning suures mängus sees olev Liverpool. Niisiis on just sinisärkide jaoks tegemist kohaga, kus käesolevast hooajast kodumaal midagigi näppude vahele saada.

 Vaadates viimaste omavaheliste mängude tulemusi, siis Chelseale ja Liverpoolile meeldib viiki mängida. Kui veebruaris mindi EFL karikasarjas vastamisi, tunnistati Liverpooli paremust alles penaltiseerias. Jaanuaris mütati 2:2 viiki, augustis 1:1. Laupäeval pole viik aga võimalik: karika tõstab pea kohale kas Chelsea või Liverpool.

Suurt finaali vaata otseülekandes Viaplayst. Mängu kommenteerivad Ott Järvela ja Markus Jürgenson. Täna Viaplay tellides saad kolm kuud ühe kuu hinnaga!

  • Pühapäeval, 15. mail kell 20.30 Atletico Madrid - Sevilla

Hispaania kõrgliigas peetakse samuti viimaseid kohtumisi. 37. voorus sõidab Atletico Madridile külla Sevilla, kellest on saanud selle hooaja viigimeister. 36 kohtumise jooksul on vastastega punkte jagatud 15 korral ning hetkelgi on käimas kolmemänguline viigiseeria. Atletico on aga võiduhoos ning üle-eelmises kohtumises saadi jagu ka Real Madridist.

Liigatabelis asutakse kõrvuti: 67 silma pähe saanud Atletico on kolmas, 66 peal olev Sevilla on neljas. Niisiis on madin esikolmikusse pääsemise seisukohalt üpriski oluline. Olgu öeldud, et detsembrikuus toimunud duellis jäi peale Sevilla.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK