Sihik endiselt paigas: Sappinen lõi Poolas treeningmängus kaks väravat (0)

Rauno Sappinen jätkab Poolas väravalainel. Foto: Gliwice Piast

Poola kõrgliigaklubi Gliwice Piastiga liitunud Rauno Sappinen tõestas kohe esimeses kontrollmängus, et tema jalg on endiselt terav, tehes kahel korral skoori.

Piast kohtus tugevuselt neljandas liigas mängiva LKS Goczalkowice-Zdrojga ja avas skoori juba kuuendal minutil, kui täpse löögi saatis väravasse kreeklane Alexandros Katranis. 20. minutil oli Sappineni kord pall värava eest võrku suunata. Vastased suutsid küll peagi penaltist vahe minimaalseks kahandada, ent kohe järgmisel rünnakul oli Sappinen taas värava all õigel ajal õiges kohas ja lõi 3:1.

Selle seisuga avapoolaeg ka lõppes, kusjuures Sappinen võinuks saada kirja ka kübaratriki - minutijagu enne pausile minekut mängis Piast keskväljalt karistuslöögi kiirelt lahti, leides kaitseliini taha spurtinud Sappineni, kuid eestlase tugev löök tabas põiklatti. Teiseks poolajaks vahetas Piast välja kogu koosseisu ning seega piirdus ka number 11 all mänginud Sappineni mänguaeg seekord 45 minutiga.

Esmaspäeval lendab Piast treeninglaagrisse Türki, seal kohtutakse kontrollmängudes 19. jaanuaril Makedoonia klubi Shkendija ja 23. jaanuaril serblaste Niši Radnickiga, kellest Flora mõni aasta tagasi eurosarjas jagu sai. 27. jaanuariks on plaani võetud veel üks treeningmäng, päev hiljem lennatakse tagasi Poola.

5. veebruaril jätkatakse Szczecini Pogoni vastu liigakohtumistega. Ekstraklasa hooaja esimese poole järel on Piast 18 meeskonna konkurentsis 23 punktiga 12. kohal, ent näiteks kuues koht on vaid kuue punkti kaugusel.