Vallner eelmisest juhendajast: kui meeskond ei saa taktikast aru, siis ei piisa motiveerivatest sõnadest (0)

FCI Levadia väravavaht Karl Andre Vallner. Foto: Brit Maria Tael

Valitsev Eesti meister FCI Levadia valmistub pühapäevaks, mil neid ootab ees kohtumine Nõmme Kaljuga. Levadia väravavahi Karl Andre Vallneri (24) sõnul hakkab vahepealne raske periood ununema ning uue peatreeneri kohusetäitja käe all on tagasi tulnud töine, ent lõbus õhkkond.

12. septembril teatas Levadia, et esindusmeeskonna etteotsa asub ukrainlane Maksõm Kalõnõtšenko. Esimene ja ainus kohtumine kaotati Kuressaarele 2:3 ning 10 päeva pärast ametisse asumist sai ta klubist kinga.

"Kui rutiin pidevalt muutub, siis pole see mängijate jaoks kunagi kerge. Olukorra teeb raskeks ka see, kui päris täpselt ei saa aru, miks miski muutub ja isegi klubiinimesed ei saa sellest aru. Oleme professionaalid ja peame vaatamata kõigele toimuvale oma asja edasi ajama," kõneles Vallner Levadia korraldatud pressikonverentsil.

Ivan Stojkovicilt ametikoha üle võtnud ukrainlane ei suutnud meeskonnale midagi pakkuda. "Kuna Kalõnõtšenko pole varasemalt peatreener olnud, siis võib-olla taktikaliselt polnud tal meile nii palju öelda. Rohkem proovis ta abiks olla jalgpalluri poole pealt, sest ta ise oli kunagi kõva kaliibriga vutimees. Tihti on nii, kui meeskond ei saa taktikast aru, siis ei piisa motiveerivatest sõnadest," rääkis Vallner.

REKLAAM

Levadia peatreeneri kohuseid täidab nüüd varasem abitreener Nikita Andrejev. Kui palju muutusi järjekordne vahetus endaga kaasa tõi? "Midagi väga radikaalset muutunud pole. Andrejev on noor ja väga ambitsioonikas treener. Tal on alati naeratus näol ning kõik mängijad naudivad seda protsessi.

Treeningud võrreldes eelmise treeneriga on kvaliteetsemad. Andrejev on pikalt olnud meil abitreener, mistap on ta saanud [Marko] Savici ja [Ivan] Stojkovici käe all palju õppida. Nädal aega Kalõnõtšenkoga oli täiesti teisest puust. Eks ta ikka üritas meid aidata, kuid see polnud määratud olema ja püsima."

Levadiat ootab ees kohtumine Nõmme Kaljuga. "Arvan, et midagi kerget ei tule. Mängijad teavad, et eelmiste tulemuste taustal peame näitama, miks me oleme valitsevad Eesti meistrid ja peame kolm punkti kindlasti ära võtma.

Oleme mänguks valmis. Vahepealne periood hakkab vaikselt ununema ja töine ning lõbus rutiin on Andrejeviga tagasi tulnud," lausus Vallner.

Levadia ja Vallner on sel hooajal suutnud neljast omavahelisest mängust Kaljuga hoida enda värava puhtana vaid ühes. "Kaljul on tugevad ja nahhaalsed ründajad, kes pakuvad kõikidele kaitsjatele peavalu. Oleme näidanud, et saame hakkama nende markeerimisega," ütles valitseva meistri esikinnas.

Nõmme Kalju ja FCI Levadia vahelist kohtumist saab jälgida Soccernet.ee tekstipõhise LIVE-ülekande vahendusel, otsepilti näitab ETV2. Mäng algab pühapäeval kell 17.15 Sportland Arenal.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK