LOE JÄRELE: Eesti alistas hilisest väravast Malta ja tõusis C-divisjoni tagasi (10)

Eesti meeste koondis alistas koduväljakul 5539 pealtvaataja ees Malta 2:1 ja tõusis Rahvuste liigas tagasi C-divisjoni.

Eesti sai juba mängu alguses esimese värava kätte, kui sahistas Bogdan Vaštšuk, aga VAR sekkus ja tühistas värava käega mängu tõttu. Lisaks ei lugenud Rauno Sappineni värav esimese poolaja keskpaigas suluseisu tõttu. Eesti pääses siiski vaheajaks juhtima, kui Sappinen realiseeris Sergei Zenjovi teenitud penalti. Malta jäi punase kaardi tõttu kümnekesi.

Teise poolaja alguses määrati VAR-i abiga Malta kasuks penalti, kui teiseks poolajaks väljakule saadetud Taijo Teniste mängis karistusalas käega. Malta penalti realiseeris Teddy Teuma. Kümnekesi mänginud Malta otsis võiduväravat, aga 86. minutil jõudis sihile hoopis Eesti, kui vahetusest sekkunud Henri Anier realiseeris Zenjovi läbisöödu.

Eesti võit Malta üle tähendab seda, et eestlased kindlustasid alagrupis esikoha ja tõusid tagasi C-divisjoni. Eesti lõpetab Rahvuste liiga hooaja järgmisel esmaspäeval võõrsil San Marino vastu.

AVAR: Mike Pickel (kõik Saksamaa)

Eesti: Karl Jakob Hein, Ken Kallaste (46. Taijo Teniste), Karol Mets, Joonas Tamm, Henrik Pürg, Henrik Ojamaa (77. Vlasi Sinjavski), Markus Soomets, Konstantin Vassiljev, Bogdan Vaštšuk (68. Martin Miller), Rauno Sappinen (68. Henri Anier), Sergei Zenjov (90+4. Robert Kirss).
Varus: Matvei Igonen, Karl Andre Vallner, Artur Pikk, Rasmus Peetson, Rocco Robert Shein, Vlasi Sinjavski, Henri Anier, Erik Sorga, Robert Kirss, Martin Miller, Nikita Baranov, Taijo Teniste.

Malta: Henry Bonello, Jean Borg, Enrico Pepe, Cain Attard (72. Jurgen Degabriele), Ryan Camenzuli, Brandon Paiber (72. Shaun Dimech), Matthew Cuillaumier, Joseph Mbong, Teddy Teuma, Jodi Jones (46. Steve Borg), Alexander Satariano (89. Luke Montebello).
Varus: Cain Formosa, Jake Galea, Steve Borg, Paul Mbong, Luke Montebello, Jurgen Degabriele, Matias Garcia, James Brown, Bjorn Kristensen, Shaun Dimech, Zach Muscat, Ferdinando Apap.

(87.119.177.***)
Sai paraku selgeks, et Sinjavskilt olulises mängus kasutada ei saa, ülinõrk närvikava või mingi muu põhjus.
Denis Krestinin   •
(82.131.45.***)
Suur äitah kohtunikule
Virgo Veiksalu   •
See oli ilma naljata üks Eesti koondise viimase viie aasta koledamaid mänge.
Esimene poolaeg oli veel kuidagi talutav, siis teine poolaeg koleduse tipp. Ei saa ka aru O.Järvela kiitmisest Zenjovi aadressil. On andnud küll mõlemas mängus väravasöödu aga enamus pool kiireid võimalusi läheb selle nahka, et tal lihtsalt pole enam stardi kiirendust ja lihtsalt jääb mökkama palliga ja kas kaotab palli või lihtsalt ei suuda sööta edasi. Sama ka siis kui talle mängitakse kasti. Ta lihtsalt jääb koguaeg hiljaks.
Sai oma 100 mängu täis, aitäh aga nüüd oleks küll vaja kedagi nooremat/kiiremat etteliini.
A. Polõnski   •
(85.253.117.***)
Kusjuures Häberli ajal ei ole esimene kord kui koondis vajub teisel poolajal täielikult ära. Tore, et Anier oma võimaluse ära lõi, võit tuli aga ausalt öeldes ei olnud veenev. Sellise mänguga C gruppi püsima jäämine ei õnnestu.
Jaak   •
Virgo,kodumäng San Marinoga oli palju hullem
Ise ette ja pikk järele   •
(88.196.176.***)
Faktid mängust:
- 0 minutit Eredivisie mehele...
- 3 ebaõnnestunud kannasöötu(?!) vastase 16-kastis
- 1 mees oli maltalasi vähem, kelle vastu näitasime enamuses mängides kohutavat mängupilti
- 0 punkti saame C-divisjonis sellise mänguga
- 47 on ilmselt Teniste ja Zenjovi vanus, kui nende asemel lõpuks keegi teine hakkab koondise eest mängima

Aga siiski, alati võtaks halva mänguga võidu, kui okei mänguga kaotuse/viigi. Peaasi et seda masendavat hetkeolukorda tunnistatakse endale ja tegeletakse probleemidega, mitte ei lasta liugu selle peal et "näe me saime kolm punkti".
Alexej Lvov   •
(82.131.29.***)
Poisid! Mäng ununeb, skoor jääb igaveseks.
Nõus mäng võiks .....aga paremaid võtta, mõtlge selle peale...
Eesti ei sünnita Ronaldinjuseid((((((
cyrusvk   •
(90.190.218.***)
Eesti mäng oli ok neil hetketel, kui viitsiti vastast survestada ja seda tehti peamiselt esimesel poolajal. Ei õnnestunud teise poolaja algust vaadata, aga kui tagasi teleka ette sattusin peale Malta väravat jäi suu lahti, kuivõrd tahtetu oli Eesti esitus vähemuses väikeriigi vastu. Õnneks oli mõni hetk, kui taas mängida taheti ja 2;1 värav päästis kõige hullemast (Malta võiduväravast, mis oli õhus).
Lamemaalane   •
(46.131.55.***)
Kas tõesti Zenjovi asemel varem vahetusest pole kedagi tuua, pole loogiline lasta tal terve mäng praegu joosta. Pole 90 minuti mees ju eriti vähemuses kus saaks värskeid jalgu kasutada eelisea. Sama kehtib ka teiste legendide kohta.