LOE JÄRELE: Eesti lõpetas koondiseaasta Stockholmis kindla kaotusega (galerii!) (7)

Eesti lõpetab koondiseaasta Rootsis. Foto: Brit Maria Tael

Eesti rahvusmeeskond lõpetas koondiseaasta kindla kaotusega, kui Stockholmis Friends Arenal peetud EM-valikmängus jäädi Rootsile alla 0:2.

Rootsi oli juba kuuendal minutil väravale väga lähedal, aga Eestil oli õnne, sest nii Viktor Gyökeresi kui Viktor Claessoni lähilöögid läksid latti. Rootsi lõi esimese värava 22. minutil, kui Claesson suunas Ludwig Augustinssoni tsenderduse peaga väravasse. Puhkepausile mindi võõrustajate minimaalses eduseisus.

Eesti koondise väravavaht Karl Jakob Hein säras teise poolaja alguses kahe suurepärase reaktsioonitõrjega, aga Rootsi sai 55. minutil siiski kaheväravalise eduseisu kätte, kui Emil Forsberg mängis meeskonnakaaslastega seina ja lõi palli kindlalt alla nurka. See jäi mängu viimaseks väravaks.

Eesti lõpetas viieliikmelise valikgrupi Belgia, Austria, Rootsi ja Aserbaidžaani järel ühe punktiga viimasel kohal. Eesti väravate vahe oli lõpuks 2:22.