Ukraina katse number kaks, Taani naaseb õnnetuspaika ja ainulaadne duell Amsterdamis (0)

Hollandi jalgpallikoondise fänn. Foto: Scanpix / imago images / Xinhua

EM-finaalturniiri seitsmendal mängupäeval jõutakse teise vooruga lõpule alagruppides B ja C. Kell 16 on vastamisi Ukraina ja Põhja-Makedoonia, kell 19 kohtuvad Taani ja Belgia ning kell 22 lähevad vastamisi Holland ja Austria.

  • 17.06 kell 16.00 C-alagrupp Ukraina - Põhja-Makedoonia
  • 17.06 kell 19.00 B-alagrupp Taani - Belgia
  • 17.06 kell 22.00 C-alagrupp Holland - Austria

Ukraina ja Põhja-Makedoonia lubasid mõlemad lüüa avamängus vastasel kolm väravat ning pidid vastu võtma kaotuse. Panused on täna seega väga kõrged, sest võit puhub edasipääsulootuse kenasti elule, aga kaotus muudab selle teoreetiliseks. Viik ei rahulda kumbagi, sest tähendaks, et viimases voorus tuleb igal juhul võita. Sisuliselt on tegu varjatud väljalangemismänguga.

Ukraina vasakkaitsja Oleksandr Zintšenko: "Põhja-Makedoonia on tugev meeskond. Väljakul meenutavad nad perekonda. Nende mängijate kvaliteet pole küll sama, mis Hollandil, aga Põhja-Makedoonia tugevus peitub just võistkondlikkuses. Nende kaitsemäng on hästi korraldatud ja värava löömine pole lihtne."

Ukraina peatreener Andrei Ševtšenko: "Esiteks peame mängima oma kõige paremat jalgpalli. Meeskonnas juurutatud mängustiili puhul sõltub palju keskväljast - kuidas nad liiguvad, kuidas ja mis kiiruse ning täpsusega liigutavad nad palli. Oleme ründamist armastav meeskond. Tulemuse osas kujuneb määravaks võimaluse realiseerimine, kus peame olema armutud."

REKLAAM

Põhja-Makedoonia koondise nende ajaloos esimest korda finaalturniirile juhtinud peatreener Igor Angelovski: "Peame näitama oma kõige paremat taset, sest tegu on EM-finaalturniiriga. Ainult siis on võimalik saavutada hea tulemus. Tulime EM-ile eesmärgiga jõuda 16 parema sekka. Kes iganes kohtumise võidab, suurendab edasipääsušanssi. Survet me ei tunne, vaid oleme motiveeritud ja mängime võidu peale."

Põhja-Makedoonia poolkaitsja Eljif Elmas: "Oleme kohtumise eel optimistlikud ja enesekindlad. Nagu ikka, läheme väljakule alati võidumõtetega ja matš Ukrainaga pole erand. Loodetasti suudame oma kodumaale rõõmu valmistada."

Ott Järvela: "Ukraina näitas avavoorus nii oma potentsiaali kui ka haavatavust. Ründetegevuses oldi efektsed ja tulemuslikud, aga kaitses polnud asjad korras. Tänase mängu iseloom kujuneb teistsuguseks, sest eeldatavasti on Ukraina ise domineerivam pool ning nagu Ševtšenko ütles, sõltub edu sellest, kas nad suudavad palli piisavalt kiiresti ja täpselt käima panna. Makedoonlased mängivad kartmatult ja emotsiooni pealt ja on valmis ära kasutama vastase iga nõrkushetke. Aga Ukraina peaks ikkagi võitma."

Coolbeti koefitsiendid:

Ukraina võit - 1,70
Viik - 3,81
Põhja-Makedoonia võit - 5,92

Taani meeskonna käimasolevat EM-finaalturniiri jääb igal juhul defineerima Christian Erikseniga juhtunud õnnetus. Sõltumata sellest, mis on meeskonna sportlik tulemus. Soomelt saadud 0:1 kaotus muutis taanlaste seisu keeruliseks, aga Venemaa eilne 1:0 võit Soome üle neile jällegi sobis. Et aga asju mitte ehku peale jätta, vajaks Taani täna vähemalt viiki. Venemaast mängeldes 3:0 jagu saanud Belgia kindlustaks võiduga aga koha 16 parema seas.

Belgia koondise ründaja Romelu Lukaku. Foto: Scanpix / AFP / Kirill KudryavtsevBelgia ründaja Romelu Lukaku, kes on Milano Interis Erikseni meeskonnakaaslane, kinnitas päev enne mängu, et taanlasele toetuse avaldamiseks peatavad meeskonnad 10. minutil (Erikseni särginumber on 10) kohtumise. "Lööme palli auti, et aplodeerida. Mitmed meie meeskonna liikmed on Christianiga koos mänginud. Samas platsile läheme muidugi plaaniga võita ja ma eeldan, et see on keeruline ülesanne."

Belgia peatreener Roberto Martinez pidi pressikonverentsil vastama Meistrite liiga finaalis näovigastuse saanud ja avamängu Venemaaga vahele jätnud Kevin de Bruyne tervislikku seisundit puudutavatele küsimustele: "Olukord Keviniga on selge - ta on valmis mängima. Küsimus on selles, kui pikalt ta suudab mängida. Aga olen rahul tema igapäevaste edusammudega. Sama kehtib ka Axel Witseli kohta." Olgu lisatud, et eilse treeningu Parkeni staadionil tegid mõlemad poolkaitsjad kaasa.

Taani juhendaja Kaspar Hjulmand: "Parkeni staadionile naasmine on emotsionaalne. Kindlasti saame nautida fännide ja kogu riigi uskumatut toetust. Peame olema mänguks valmis ja seda energiat enda hüvanguks ära kasutama."

Meeskonnad tunnevad teineteist hästi, sest 2020. aasta sügisel kohtuti kahel korral Rahvuste liiga raames. Belgia võitis mõlemad kohtumised, esmalt Parkenil 2:0 ja seejärel koduväljakul 4:2. EM-finaalturniiril on varem kohtutud korra. 1984. aasta alagrupiturniiril asus Belgia 2:0 juhtima, aga Taani võitis 3:2 ja jõudis tänu sellele poolfinaali.

Ott Järvela: "Jalgpalliajalugu tunneb näiteid juhtumitest, kus spordiväline draama suudab võistkonda mobiliseerida. Aga samamoodi on teada näiteid vastupidisest. Kumba leeri liigitub Taani, sõltub ilmselt eelkõige meeskonna liidritest. Kui väravavaht Kasper Schmeichel ja kapten Simon Kjaer suudavad meeskonnas tekitada teotahtelise emotsiooni, siis on edasipääs võimalik. Viik ei oleks kummagi jaoks halb tulemus, sest Taanil oleks siis kõik enda kätes ja vajataks võitu mängust Venemaaga. Belgia peaks aga esikoha kindlustamiseks alistama Soome. Mõlemad tunneksid, et ülesanne on jõukohane."

Coolbeti koefitsiendid:

Taani võit - 4,48
Viik - 3,37
Belgia võit - 2,00

Tegemist on alagrupiturniiri ainsa teise vooru kohtumisega, kus vastamisi lähevad kaks esimeses voorus võidu saavutanud meeskonda. Kuna edasi pääsevad ka neli kolmanda koha omanikku kuuest, on nelja punktiga 1/8-finaalis väljajäämine ebatõenäoline. Seega esmase eesmärgi täitmiseks on mõlemal satsil kaks võimalust. Nii Holland kui ka Austria lõid avamängus kolm väravat, aga näitasid haavatavust kaitses. Austria eest ei saa kaasa teha vastasmängija solvamise eest ühemängulise võistluskeelu teeninud ründaja Marko Arnautovic, kes sekkus Põhja-Makedoonia vastu vahetusest ja lõi värava.

Hollandi peatreener Frank de Boer kinnitas, et avamängu vigastuse tõttu vaele jätnud keskkaitsja Matthijs De Ligt on rivis tagasi ja kuulub põhikoosseisu. "Ta on viimastel päevadel hästi treeningu, kõik harjutused kaasa teinud ja mänguks valmis," märkis de Boer. Amsterdami oodatakse täna 30 soojakraadi. "Õhtuks on temperatuur ilmselt langenud ega ole enam häiriv. Aga kui ilm on nii kuum, tuleb valida hetked, millal pressingut teha ja millal mitte. Ning leida muud võimalused väravavõimaluste tekitamiseks."

Hollandi koondise ründaja Memphis Depay: "Ma eeldan, et pallivaldamises kuulub ülekaal meile. Samas ei tohi me vastase võtmemehi tähelepanuta jätta. Austria rügab platsil kõvasti tööd teha ja on ambitsioonikas meeskond. Aga kontroll mängu üle kuulub meile ja olen veendunud, et kui keskendumisega kõik korras, saame töö kenasti tehtud."

Austria peatreener Franco Foda rõhutas, et avamängus saadud võit anti edasile EM-finaalturniirile hea hoog sisse. "Võit esimeses mängus oli meie esimene siht, mille saavutasime. Nüüd peame sealt edasi liikuma. Ilmselgelt on Holland C-alagrupi favoriit. Nad on paindlik meeskond, kellel on Memphis Depay ja Georgino Wijnaldumi näol väga head mängijad. Meie vastaseks on tõesti kvaliteetne meeskond, aga võit Põhja-Makedoonia üle kasvatas ka meie enesekindlust."

Pikalt Müncheni Bayernis mänginud, aga suvel Madridi Reali siirduv Austria koondise kapten David Alaba: "Teame väga hästi, et võrreldes avamänguga ei oota meid midagi lihtsat, aga ikkagi soovime väljakul enda tahte maksma panna. Vastasel jagub nii individuaalset kui ka võistkondlikku kvaliteeti. Aga oleme teinud korralikumängu-eelse analüüsi ja valmis oma tugevusi ära kasutama, et saavutada meelepärane tulemus."

Ott Järvela: "Sarnaselt Taani - Belgia mänguga on tegu kohtumisega, kus viik poleks kummagi osapoole jaoks üldsegi mitte halb lahendus. Ning meeskondade esmane eesmärk on alagrupist edasi pääseda. Tagasi midagi hoidma ei hakata, aga kui 70. minuti kandis juhtub seis olema viigiline, siis pole ju kummalgi põhjust teab mis suuri riske võtta."

Coolbeti koefitsiendid:

Hollandi võit - 1,59
Viik - 4,34
Austria võit - 6,30

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
EM-EELVAATED

F-grupp:

E-grupp:

D-grupp:

C-grupp:

B-grupp:

A-grupp:

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK